Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

zamykanie systemu Windows 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 wrzesień 2015 - 06:59

Witam was serdecznie,

 

Od momentu aktualizacji systemu z Windows 7 na Win10, mam kłopoty z zamknięciem systemu. Oczywiście samo wylogowanie się, to nie sprawia żadnego kłopotu, natomiast zamykanie odbywa się w ten sposób, że dodatkowo muszę przycisnąć przycisk zasilania.

W Windows 7 tego nie miałem, jak zamykałem Windows, to od razu całkowicie, a tu w tym Windowsie muszę dodatkowo wyłączać przyciskiem zasilania.

Czy u was jest taki sam problem?

Jak się u was sprawa przedstawia, co którzy oczywiście mają Windowsa 10, bo rzecz oczywista, że mi znacznie lepiej chodzi, dużo szybciej, szybciej się aplikacje otwierają i nie muszę instalować antywirusa, bo już mam.

Jedynie co sobie dołożyłem trochę pamięci ram i zdecydowanie lepiej mi chodzi.

A jak u was z tym zasilaniem, czy też trzeba dodatkowo wyłączać przyciskiem zasilania, bo inaczej nic pewnego?


  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2015 - 10:22

Hej,
W zasadzie w dwóch wypadkach komputer nie daje się wyłączyć - kiedy pobiera i instaluje jakąś aktualizację - wtedy jest odpowiedni komunikat na monitorze. W momencie kiedy aktualizacja będzie zainstalowana, komputer się wyłączy. W drugim wypadku mogą być nieprawidłowe wpisy w rejestrze systemowym. Coś takiego zdarzało mi się we wcześniejszych windowsach.
Tu masz dokładnie opisany sposób jak załatwić swój problem. Co prawda rzecz dotyczy Windows 8, ale funkcjonuje to rozwiązanie we wszystkich systemach Windows.
Na szybko są 4 sposoby załatwienia problmu :
1. Sprawdź schemat zasilania w Panelu sterowania i ewentualnie przypisz właściwe zachowanie przyciskom zasilania,
2. Do wywołania menu zamykania systemu zastosuj skrót Alt + F4. Warunek jest taki, że musisz to zrobić, kiedy będziesz miał wyświetlany pulpit. Potwierdzasz klawiszem Enter, chyba, że chcesz wywołać inną funkcję np. Przełącz użytkownika. W momencie, gdy ten skrót wywołasz na jakiejś aplikacji, to zostanie ona zamknięta.
3. Utworzenie skrótu na pulpicie z następującymi parametrami: shutdown /s /t 0  
4. Zastosowanie kombinacji klawiszy CRTL + ALT + DEL . Z pełnoekranowego menu zamykania systemu: ZABLOKUJ, PRZEŁĄCZ, WYLOGUJ, MENADŻER ZADAŃ. Ikonkę zamykania znajdziemy w prawym dolnym rogu.
  • 0

#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 wrzesień 2015 - 18:55

cześć, już chyba wszystko załatwione, to było w panelu sterowania i ustawiłem sobie na zamknij, zobaczymy jak to teraz będzie.

Mam nadziję, ze to teraz coś pomoże


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych