Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dojścia na plażę dostępne dla osób niepełnosprawnych - wakacyjne info


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#21 jjopka

jjopka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 25 lipiec 2006 - 23:51

fruit i Patryk1,sorry że dopiero odpowiadam ale nie zaglądałam wczoraj do forum . Ustronie Morskie leży 15km. od Kołobrzegu ,znam tam dwa ośrodki dostępne dla wózkowiczów ,,Polana Lesna" i ,,Zgłębie". Zacznę od Zagłębia ,ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy,położony w centrum Ustronia ,budynek główny czteropiętrowy z windą,pokoje 1,2-os.z łazienką,radio,telewizor,telefon,lodówka,czajnik,balkon na nim leżak,w każdym pokoju parawan i koc do zabrania na plażę,pokoje na parterze mają łazienki przystosowane dla wózkowiczów .Stołówka na miejscu,kawiarnia,świetlica,bilard,ping-pong,miejsce na ognisko,baza rehabilitacyjna nieźle wyposażona ale nie ma basenu ma być wybudowany w przyszłym roku mały bo mały teren,bezpłatny parking.Odl.do morza ok.60 m. ale zejscie po schodach, dla wózków dwa zjazdy ,jeden koło mola ok.500m.dokładnie nie mierzyłam a drugi koło muszli koncertowej ok. 700-800m.(z Polany Lesnej bliziutko) do połowy plaży gumowy chodnik ,miasteczko wyłożone kostką promenada częściowo też reszta płyty,są ławeczki i miejsca odsłonięte widać morze.Można indywidualnie zamówić miejsce telefonicznie albo przez biuro B.P. i T. POLTOURIST Łódź,ul. Gdańska 64 tel./0-42/633-98-78 lub 633-98-79 . OR ZAGŁĘBIE 78-111 USTRONIE MORSKIE ul. Bogusława XIV nr.3 tel./0-94/ 351-55-34 fax/0-94/ 351-59-56

O Leśnej Polanie zobaczcie na http://lesna-polana.zpchr.pl/
  • 0
Mimo wszystko kocham Cię życie,choć dajesz czasem takiego kopa że....

#22 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 26 lipiec 2006 - 07:22

Jolu, dziękuję za info :)
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#23 czarnymotyl

czarnymotyl

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 30 lipiec 2006 - 15:26

www.sanatorium-panorama.pl
  • 0
:-)

#24 hrabinacosel

hrabinacosel

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 03 luty 2007 - 23:18

Polecam ośrodek w Międzywodziu Relax blisko do morza, łagodny zjazd dla wózka, osrodek specjalnie dosatosowany dla niepełnosprawnych, jak pada deszcz to jest basen cieplutki. Ośrodek na uboczu miasteczka, w samym lesie superrrr. Jeżdżę tam co roku.
  • 0

#25 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 05 luty 2007 - 11:02

[quote name='hrabinacosel]Polecam ośrodek w Międzywodziu Relax blisko do morza' date=' łagodny zjazd dla wózka, osrodek specjalnie dosatosowany dla niepełnosprawnych, jak pada deszcz to jest basen cieplutki. Ośrodek na uboczu miasteczka, w samym lesie superrrr. Jeżdżę tam co roku.[/quote']
Daleko jest z Relaxu do zjazdu na plażę?
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#26 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 07 luty 2007 - 20:37

Do Alchemii.

Do wszystkich.

Czy wiecie coś o dostepności plaż w Rowach, Łazach, Ustroniu Morrskim?

My chyba lubimy miejscowości nadmorskie, gdzie są wygodne mola, np.: Międzyzroje, Kołobrzeg, Sopot, Jurata.
Jednak również liczy się odległość od miejscowości do plaży i dobry dojazd do tej miejscowości.
Znacie jeszcze inne takie miejsca?

Witam

No wiec idąc od wschodu :) :

Miedzyzdroje – strasznie ciasno i drogo :mad: ale jest bardzo duże molo przystosowane do cumowania dużych statków, odwiedzić można.

Wisełka – fajny las „Woliński Park Narodowy” przez który niestety trzeba „przejść” 1 km. :D

Dziwnów – polecam! :cool: Bardzo blisko do plaży, super mikroklimat, w dłuż plaży jest chodnik na który nie ma prawa dostać się piasek, pozostaje jedynie trafić na dogodny zjazd na plaże, który jest bliżej ujścia rzeki.

Pobierowo – dobry łagodny zjazd, nic po za tym nie powiem bylem tam 10 min :lol:

Dźwirzyno – polecam! Piekna aleja z porządnym zjazdem na plaże. Bywa tam dużo turnusów rehabilitacyjnych. Niestety miasteczko to jak również pozostałe wymierają po 1 wrzesnia – 0 imprez, 0 możliwości miłego spędzenia czasu. Dobry dojazd blisko z Kołobrzegu.

Jeśli chodzi o Rowy to jest blisko do plaży ale niestety trzeba się przedostać przez ok. 250 m kawałek lasu w którym jest sporo piachu. Tylko w centrum jest 1 droga do plaży, ale sam zjazd na plaże nie jest już przyjemny. Po dotarciu na plaże nie ma szans na przejechanie jakiegoś odcinka na wózku ( Park narodowy daje o sobie znać ).

Kąty rybackie – podobnie jak Wisełka tylko dla wytrwałych

Pozdrawiam. Życzę miłego i bezstresowego wypoczynku :cool:
  • 0

#27 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 17:30

szukam jakiegoś domku letniskowego do wynajęcia nad morzem BEZ SCHODKÓW i oczywiście nie obraże się jeśli będzie dojście do morza dla wózkowiczów, ale nie jest to az tak bardzo konieczne, jednak chcialabym zeby do morza nie bylo daleko, jeśli znacie jakieś ciekwe oferty to będę wdziczna :)
  • 0

#28 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 marzec 2007 - 18:41

A czy ktoś był w Sarbinowie. Czy jest tam zjadł na plaże dla wózkowiczów?

Ja byłam Minutko w tamtym roku w Sarbinowie Morskim, jest tam wzdłuż wydm malownicza promenada zachęcająca do spacerów i jest oczywiście zjazdu dla wózkowiczów z poręczą.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#29 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 20 marzec 2007 - 16:38

A czy ktoś był w Sarbinowie. Czy jest tam zjadł na plaże dla wózkowiczów?
  • 0

#30 racin

racin

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 16 maj 2007 - 10:17

[quote name='tomaszek]Z tego co sie orientuję to nie ma zejscia na plaze w kolobrzegu dostosowanego dla wozkowiczów' date=' wstep na molo płatny w sezonie.[/quote']
Zejscie na plaże jest, było nie do samej wody, ale w tym roku zrobilismy poprawki i na sezon bedzie można wjechać wózkiem do morza.
Molo owszem jest płatne, ale osoby niepełnosprawne i opiekunowie wchodzą za darmo.

Co do ośrodków to dużo jest przystosowanych, wszystko rozbija sie o cenę
a o kwaterach prywatnych przystosowanych nie słyszałem, p[rzy molo w pasarzu jest łazienka dla on i ogólnie Kołobrzeg moim zdaniem to przyjazne miasteczko dla on.

Pracuje w ośrodku, wktórym są pokoje przystosowane pod wózki, jest siłownia, basen, baza zabiegowa, boiska do siatkówki, kosza, korty tenisowe itd.

Zapraszam

www.sport.kolobrzeg.pl
  • 0

#31 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 31 maj 2007 - 08:47

a co myslicie o ośrodku górnikII w darłówku????czy był tam ktoś?? jak wrażenia?
http://www.gornik2.d....pl/default.asp
  • 0

#32 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 29 maj 2007 - 21:47

czy ten osrodek ma podpisana umowę z pcpr ? czy organizuje turnusy rehabilitacyne?
  • 0

#33 racin

racin

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 30 maj 2007 - 18:05

czy ten osrodek ma podpisana umowę z pcpr ? czy organizuje turnusy rehabilitacyne?

Niestety nie mamy umowy z PCPR-em, nie organizujemy turnusów.
  • 0

#34 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 30 maj 2007 - 19:49

szkoda bo osrodek wyglada fajnie :(
  • 0

#35 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 01 czerwiec 2007 - 22:07

bylam w darlowku , ogolnie mi sie nie podobalo , nudna miejscowosc, nic ciekawego, nie mozna sie dostac na plaze (w przypadku osob na wozkach), beznadzieja ; w tym osrodku nie bylam
  • 0

#36 teresa0404

teresa0404

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 01 listopad 2007 - 18:59

Witam Was kochani w tym roku bylam w Miedzywodziu w osr. Jantar tam jest dobrze i nie drogo Poprzeczna6 (bylam przez 4 razy pod rząd), ale w nastepnym roku chcialam jechac do Wladyslawowa napiszcie mi do jakiego osrodka mogę-mam dziecko na wózku pozdrawiam
  • 0

#37 emmi84

emmi84

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 20:23

Witam! kilka lat temu byłam w Mielnie, w ośrodku "Grażyna" na turnusie rehabilitacyjnym, ośrodek bardzo ładny, dobrze przystosowany, blisko plaża, do której jest zjazd dla wózków.
Dwa lata temu z kolei pojechałam na turnus do miejscowości Jantar, zakwaterowana byłam w ośrodku "Neptun"- bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie niepełnosprawnych, z bogatym zapleczem rehabilitacyjnym, do plaży niestety było daleko, ponad 500m, na czas turnusu ośrodek wyłożył na plaży szeroką gumę, po której można było zjechać wózkami.
  • 0
w życiu piękne są tylko chwile...

#38 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 listopad 2007 - 20:58

w nastepnym roku chcialam jechac do Wladyslawowa napiszcie mi do jakiego osrodka mogę-mam dziecko na wózku pozdrawiam

Jeśli dobrze się orientuję, to we Władysławowie nie ma żadnego sanatorium, ani ośrodka rehabilitacyjnego, przystosowanego dla osób na wózkach.

We Władysławowie, dla osób na wózkach znalazłam tylko tę ofertę:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Hotel ANABELLA we Władysławowie
84-120 Władysławowo, ul.Hryniewieckiego 9
http://www.anabella....e.pl/relaks.php

Oferuje:
profesjonalną opiekę medyczną, bazę zabiegową, leczniczą, pokoje 1-,2-,3-,4-osobowe oraz typu „studio” (dwa pokoje połączone przejściem), z pełnym węzłem sanitarnym, z TV SAT, lodówką i telefonem, budynek rehabilitacyjny doskonale przystosowany dla osób niepełnosprawnych, osób na wózkach inwalidzkich.

Zabiegi:
fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, masażu klasycznego i wodnego, inhalacji, światłolecznictwa.

Schorzenia:
narządu ruchu, układów krążenia, upośledzenia umysłowego, psychicznych, osób starszych, niepełnosprawnych z ogólnego stanu zdrowia.

Powyższe wiadomości są zaczerpnięte z dokumentu: "Wykaz ośrodków rehabilitacyjno-wczasowych oferowanych przez Krajowe Centrum Organizacji Turnusów Rehabilitacyjnych w roku 2004."

Nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko i czy powyższy osrodek/hotel będzie dla Was właściwy - ale to jedyne miejsce we "Władku" dla osób na wózkach - osobiście nie znam tego miejsca, chociaż we Władku byłam dwa razy (kwatery prywatne)...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#39 teresa0404

teresa0404

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 14 listopad 2007 - 12:21

witam kicia dzieki Ci za podpowiedz moj syn am 16 lat i chcialam jechac do wladyslawowa gdyz tam mnie jeszcze nie bylo dlatego pytam pozdrowienia
  • 0

#40 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 14 listopad 2007 - 12:47

Bardzo proszę :)

Mam nadzieję, że zdasz relację z pobytu w ośrodku, jeśli zdecydujecie się tam pojechać.

Pozdrawiam
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych