Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dojścia na plażę dostępne dla osób niepełnosprawnych - wakacyjne info


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 04 sierpień 2006 - 12:09

www.sanatorium-panorama.pl

Ale z tego ośrodka jest chyba daleko do plaży?
A w ogóle, czy w tej miejscowosci jest dobry zjad na plażę? O ile pamietam, kilka lat temu było tam kiepsko.
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 lipiec 2006 - 10:43

Witam!
Z doświadczenia wiem, że takich miejsc, gdzie plaża jest przystosowana dla ON kiedyś było bardzo mało (nie mówiąc już o ośrodkach), ale na szczęście powoli i stopniowo zaczyna się to zmieniać.
Jak już pisałam wcześniej (w postach) niedawno byłam w Międzywodziu na turnusie, plaża tam jest jak najbardziej dostosowana dla ON, czyli specjalne zejście dla wózków w kształcie tzw. "serpentyny", brak jakichkolwiek schodów, wszędzie poręcze, a także świeżo ułożona kostka brukowa. Dodatkowo, po wyjściu z plaży blisko umiejscowione ławeczki, a przed nami tylko morze wyłaniające się spośród drzew. Można spokojnie usiąść, "odsapnąć" i posłuchać szumu fal.
Generalnie większość ośrodków w Międzywodziu jest w pełni przystosowana dla ON. Ośrodek "Rzemieślnik" (ten, w którym byłam) od tej plaży mieści się 30 metrów. Z łatwością i bez zsiadania z wózka można dojść z domu na stołówkę i na plażę.
Polecam!
Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 11 lipiec 2006 - 14:09

Dzięki i za to, ale czy nic nie wiesz o Ustroniu Morskim?

:)
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#4 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 11 lipiec 2006 - 09:21

Proszę opiszcie dojścia na plażę dostępne dla osób niepełnosprawnych.
Piszcie o miejscach, które naprawdę znacie. Jak wyglądają dojścia, jak daleko jest od plaży, czy można dostać się do samej wody, itd.

Na przykład, czy ktoś był w Ustroniu Morskim? Łatwo jest tam dostać się do wody? Jest podobno molo - można się na nie dostać samodzielnie wózkiem?

Pozdr
:)
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 lipiec 2006 - 20:14

Niestety nie, nic nie wiem o Ustroniu Morskim i dlatego też się nie wypowiedziałam na ten temat w poprzednim poście.
Mam nadzieję, że uda Ci się z czasem znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 12 lipiec 2006 - 10:34

Dzięki, Aniołku...
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#7 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2006 - 12:27

czy nic nie wiesz o Ustroniu Morskim?

:)

Fruit

Byłam w Ustroniu 9 lat temu. Być może coś się od tamtego czasu zmieniło, ale wówczas nie było tam zejścia na plażę dla wózków, ani też porządnego mola czy promenady po którym możnaby pospacerować. Samo dojście na plażę też było dość kiepskie: przez las, piaszczystą drogą :angry:

W samym mieście też za bardzo mi się nie podobało; mało ciekawych i sympatycznych miejsc do odpoczynku, liczne schody, krawężniki, dziury w chodnikach itp.

Miejmy nadzieję, że czas zrobił swoje i teraz jest tam lepiej i sympatyczniej,
  • 0

#8 silverkey

silverkey

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 16 lipiec 2006 - 21:03

Podobno w Ustroniu Morskim są dwa przystosowane dojścia na plażę:
- ul. Nadbrzeżna,
- uliczka obok muszli koncertowej.

Niestety, nie znam stopnia ich przystosowania.

Zresztą, to "przystosowywanie" jest w naszym kraju beznadziejne. Należałoby wsadzić na wózek albo chociaż na chodzik niejednego projektanta "usprawnień" dla ON i kazać mu korzystać z tych "usprawnień" ;)
  • 0
"Od setek tysięcy lat z mięsa duszonego w garnku sączy się wywar żalu i nienawiści, którym tak trudno jest położyć kres. Jeśli chcesz wiedzieć, skąd biorą się na świecie nieszczęścia wojen, wsłuchaj się w rozpaczliwy krzyk dochodzący z rzeźni o północy" - Philip Kapleau

#9 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 lipiec 2006 - 10:41

Mam trochę wiadomości o dostępności plaż dla ON.

WŁADYSŁAWOWO - bardzo dobry dostęp do plaży głównej - kilka wejść - (drewniane podesty, łagodne podjazdy), nie wiem tylko czy jest możliwość dojechania wózkiem do samego morza :| Dostęp do dzikiej plaży również niezły. Plaża główna bardzo zatłoczona, nawet w niezbyt pogodny dzień.

JASTRZĘBIA GÓRA - tragedia! Nawet osoby chodzące mogą mieć problemy z dostaniem się na plażę :/

OSTROWO -
plaża niedostępna dla wózkowiczów. Dla osób chodzących o kulach - średniodostępna. Miejscami trochę strome podejścia, brak poręczy. Jednak były na tej plaży osoby na wózkach - cała zorganizowana grupa ON :) Kilku zdrowych chłopaków (opiekunów) i wszyscy w krótkim znaleźli się na plaży :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#10 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 17 lipiec 2006 - 12:17

Ustka

Znam Ustkę (koło Słupska). Jest tam kilka zjazdów niby przystosowanych, ale są to zjazdy stałe zasypane piaskiem i samodzielnie bardzo trudno jest nimi zjachać.

Za to jest tam ładna promenada, z której widać morze. Ta promenada można sobie spacerować.
Tylko będąc w Ustce warto zamieszkać blisko tej promenady :)
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#11 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 17 lipiec 2006 - 12:21

Polecam Świnoujście. Przy promenadzie jest zjazd dla wózkowiczów dostępny na okrągło bez piasku na nim. Są też inne zjady dostępne dla ON ale już nie 'do samego morza'. Mają tam powstac jakieś zmiany które naprawdę będą sprzyjały wózkowiczom.
  • 0

#12 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 19 lipiec 2006 - 22:33

Witam!
Z doświadczenia wiem, że takich miejsc, gdzie plaża jest przystosowana dla ON kiedyś było bardzo mało (nie mówiąc już o ośrodkach), ale na szczęście powoli i stopniowo zaczyna się to zmieniać.
Jak już pisałam wcześniej (w postach) niedawno byłam w Międzywodziu na turnusie, plaża tam jest jak najbardziej dostosowana dla ON, czyli specjalne zejście dla wózków w kształcie tzw. "serpentyny", brak jakichkolwiek schodów, wszędzie poręcze, a także świeżo ułożona kostka brukowa. Dodatkowo, po wyjściu z plaży blisko umiejscowione ławeczki, a przed nami tylko morze wyłaniające się spośród drzew. Można spokojnie usiąść, "odsapnąć" i posłuchać szumu fal.
Generalnie większość ośrodków w Międzywodziu jest w pełni przystosowana dla ON. Ośrodek "Rzemieślnik" (ten, w którym byłam) od tej plaży mieści się 30 metrów. Z łatwością i bez zsiadania z wózka można dojść z domu na stołówkę i na plażę.
Polecam!
Pozdrawiam serdecznie :)

a ja jednak zle wybralam Darlowko podno jest tam kicha ale i tak nie wiem czy pojade bo samochod nam sie rozsypal :(

mozesz podac link do tego osrodka w ktorym bylas?

Dodano śro 19 lip 2006 23:40:26 CEST :
podajcie linki stron osrodkow gdzie byliscie gdzie mozna dojechac wozkiem do morza
  • 0

#13 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 20 lipiec 2006 - 07:42

Do Alchemii.

Witaj!

Znalazłem link do "Rzemieślnika" w Międzywodziu:

http://www.miedzywodzie.zrp.pl/

Poza tym podaje link "Plaże" - ale tam nie ma nic o przystosowaniu zjazdów :(

http://plaze.onet.pl/polska.html

Do wszystkich.

Czy wiecie coś o dostepności plaż w Rowach, Łazach, Ustroniu Morrskim?

My chyba lubimy miejscowości nadmorskie, gdzie są wygodne mola, np.: Międzyzroje, Kołobrzeg, Sopot, Jurata.
Jednak również liczy się odległość od miejscowości do plaży i dobry dojazd do tej miejscowości.
Znacie jeszcze inne takie miejsca?

  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#14 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 lipiec 2006 - 12:15

podajcie linki stron osrodkow gdzie byliscie gdzie mozna dojechac wozkiem do morza

Witam!
Skoro mam już link ośrodka "Rzemieślnik", to ja podam od siebie jeszcze jeden ciekawy i wart uwagi ośrodek przyjazny dla ON. Znajduje się on także w Międzywodziu i jest to - Ośrodek Wczasowo - Rehabilitacyjny "Willa pod Sosnami".
Namiary na stronie:
http://przyjazne.pl/...how_item&id=192

Jak znajdę jakąś lepszą stronę, czyli ze zdjęciami i opiniami to dam znać.
Pozdrawiam sedecznie :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#15 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 20 lipiec 2006 - 15:00

dziekuje wam bardzo :)
  • 0

#16 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2006 - 12:54

prosze to cos o Ustroniu Morskim

http://www.ustronie-...page&pageid=112
  • 0

#17 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 21 lipiec 2006 - 14:04

Do Majonez_lodz!

Dzięki.
Jednak dobrze jest dowiedzieć się coś "z pierwszej ręki", od "naszych" ludzi, stąd moje pytanie :)
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#18 jjopka

jjopka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 23 lipiec 2006 - 23:23

Właśnie wróciłam z Ustronia Morskiego , są dwa zjazdy przy molo i koło muszli koncertowej ale oba mają dość stromy spad i bez pomocy wózkowicz nie zjedzie a tym bardziej nie wjedzie , do wody trzeba po piachu wózek przeciągnąć nie łatwe to zadanie, natomiast miasto wyłożone kostką i promenada nadmorska też tam spokojnie można jeździć samemu.Ogólnie sporo jest miejsc dostępnych ale i są ciekawe miejsca niedostępne tak jak w większości miast nad morzem .Ja byłam w Ustroniu drugi raz w ,,Zagłebiu" jestem bardzo zadowolona ośrodek super.
  • 0
Mimo wszystko kocham Cię życie,choć dajesz czasem takiego kopa że....

#19 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 06:45

Cześć jjopka!

Wielkie dzięki za info.
Przy okazji zapytam:
- Który z wymienionych przez Ciebie dojazdów na plażę jest lepszy?
- Czy z "Zagłębia" jest daleko do plaży, to znaczy od "lepszego" zjazdu?
- Czy spacerując promenadą można swobodnie obserwować morze, czy są ławki?


[quote name='jjopka]Właśnie wróciłam z Ustronia Morskiego ' date=' są dwa zjazdy przy molo i koło muszli koncertowej ale oba mają dość stromy spad i bez pomocy wózkowicz nie zjedzie a tym bardziej nie wjedzie , do wody trzeba po piachu wózek przeciągnąć nie łatwe to zadanie, natomiast miasto wyłożone kostką i promenada nadmorska też tam spokojnie można jeździć samemu.Ogólnie sporo jest miejsc dostępnych ale i są ciekawe miejsca niedostępne tak jak w większości miast nad morzem .Ja byłam w Ustroniu drugi raz w ,,Zagłebiu" jestem bardzo zadowolona ośrodek super.[/quote']
Pozdrawiam :)
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#20 Patryk1

Patryk1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 lipiec 2006 - 13:20

ja równiez mam prosbe do jjopka aby powiedziała jak daleko jest z osrodka Zagłębie do najblizszego zjazdu.Chciałbym sie równiez dowiedziec gdzie rezerwowałas miejsce? w samym osrodku czy przez jakis posredników? napisz tez kilka słów o samym osrodku,jakie pokoje,wyposazenie itp.Z góry dzieki za odpowiedz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych