Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Rozmowa o pracę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 niepelnosprawny2476

niepelnosprawny2476

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 11:25

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem rencistą socjalnym pobierającym jednocześnie rentę rodzinną i zasiłek pielęgnacyjny.
Posiadam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - umiarkowanym.

Dostałem ofertę pracy na otwartym rynku i w związku z tym mam pewne wątpliwości.

Czy muszę poinformować pracodawcę na rozmowie, że jestem rencistą ?

Pytam, ponieważ jest to równoznaczne z tym, że informuję pracodawcę
o niepełnosprawności. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.


Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie ? :-)

Użytkownik marder edytował ten post 09 sierpień 2015 - 14:02

  • 0

#2 niepelnosprawny2476

niepelnosprawny2476

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 14:34

Halo !!!


  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 09 sierpień 2015 - 16:20

Halo !!!

 

I czemu Ty się tak pieklisz??! Twój post nie ma nawet doby, a zaledwie kilka godzin. Gdzie cierpliwość i spokój?? Poza tym, jakbyś zapomniał to dzisiaj jest niedziela, którą najczęściej spędzamy z rodziną, jeśli nawet nie - to zapewne na plaży, bo w końcu mamy wakacje. Nie zachowuj się w ten sposób, bo chęci na odpowiadanie spadają do zera. Dlatego odpiszę krótko, bo szkoda mi czasu na rozwlekanie się.

 

Osobiście zawsze informuję pracodawcę, że jestem na rencie socjalnej. Po pierwsze dlatego, że obowiązuje mnie limit przychodu, który na ten moment wynosi:

  • od 1 czerwca 2015 r, do 31 sierpnia 2015 r. - 2838,50 zł.

Po drugie pracodawca zatrudniając mnie może skorzystać z dofinansowania, co na pewno nie jest dla niego obojętne. Prywatnie uważam, że nie ma sensu ukrywać czegoś, co z czasem i tak wyjdzie na wierzch. Wolę wyjść z twarzą, od samego początku będąc szczerą osobą. 


  • 3

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 09 sierpień 2015 - 17:33

Człowieku, może wykaż trochę więcej cierpliwości. Nikt nie siedzi przy komputerze 24h po to żeby odpowiedzieć na pytanie jakie raczysz zadać. W ten sposób jedynie zniechęcasz innych użytkowników forum do odpowiedzi na pytanie.

 

W związku z powyższym, zamiast odpowiedzi będzie musiało wystarczyć Ci to:

Spoiler


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#5 niepelnosprawny2476

niepelnosprawny2476

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 18:34

A przepraszam :-) Mój dzień jest dzisiaj dla odmiany dosyć aktywny, stąd moja niecierpliwość :-) Dziękuję za informację Pani ___Aniolek___. Oczywiście szanuję wasz czas. Rozmowę mam jutro, więc zależało mi na w miarę szybkiej odpowiedzi. Przyzwyczaiłem się, że na niektórych forach osoby odpisują dosyć szybko :-)


  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 09 sierpień 2015 - 20:42

A przepraszam :-)

Następnym razem wystarczy dopisać "rozmowę mam jutro i będę wdzięczny za w miarę szybką odpowiedź". Nabiera to zupełnie innego znaczenia, a jak widać na załączonym obrazku, jest to dość istotne :)
 

Przyzwyczaiłem się, że na niektórych forach osoby odpisują dosyć szybko :-)

Na niektórych forach, nie oznacza z automatu, że na tym też. Każde z nich rządzi się swoimi prawami, czasem tym bardziej ;)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 niepelnosprawny2476

niepelnosprawny2476

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 13:49

Dzięki za pomoc. Chciałbym jeszcze dopytać o jedną rzecz.

 

Czy pracodawca, który mnie zatrudnia automatycznie informuje ZUS o wysokości

moich przychodów ? Czy taka informacja ZUS-owi wystarczy ?


  • 0

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 sierpień 2015 - 15:43

Czy pracodawca, który mnie zatrudnia automatycznie informuje ZUS o wysokości
moich przychodów ? Czy taka informacja ZUS-owi wystarczy ?

Obowiązek ten spoczywa na pracowniku i pracodawcy, przy czym pracownik informuje ZUS na takich drukach: 
 

O podjęciu lub zamiarze kontynuowania działalności zarobkowej świadczeniobiorca powinien niezwłocznie powiadomić organ rentowy. Może to zrobić poprzez:

  • dostarczenie wypełnionego przez siebie specjalnie przygotowanego w tym celu formularza ZUS Rw-73 - "Oświadczenie o osiąganiu przychodu" lub 
  • wypełnienie odpowiedniego punktu wniosku o emeryturę lub rentę, tj. przykładowo: 
  • pkt 5 w części III wniosku o emeryturę, sporządzonego na druku ZUS Rp-1E lub
  • pkt 9 w części III wniosku o rentę z tytułu niezdolności do pracy, sporządzonego na druku ZUS Rp-1R.
Wymienione formularze dostępne są w serwisie www.druki.gofin.pl, w dziale Zasiłki i świadczenia.

 
Źródło: http://biznes.onet.p...rencistow/j4hrx
 

 Na stronie internetowej ZUS-u możemy przeczytać także, że:

Pracodawca zatrudniający emeryta lub rencistę w ramach stosunku pracy lub na podstawie umowy o pracę nakładczą, a także zleceniodawca i inny płatnik składek, zobowiązany jest do nadesłania zaświadczenia o kwocie przychodu uzyskanego przez emeryta lub rencistę.

Źródło: http://www.zus.pl/de...asp?p=4&id=3737
 
Warto całą wcześniejszą wypowiedź uzupełnić jeszcze tą informacją:

Obowiązek powiadomienia organu rentowego o podjęciu przez emeryta lub rencistę działalności zarobkowej spoczywa także odpowiednio na jego pracodawcy i/lub zleceniodawcy, a w przypadku osoby pełniącej służbę - na właściwej komórce kadrowej.

 
Źródło: http://biznes.onet.p...rencistow/j4hrx
 
Sama nigdy nie musiałam dostarczać takich zaświadczeń do ZUS, gdyż wszelkie formalności w tej kwestii wykonywał za mnie mój pracodawca. Najlepiej na samym początku z nim to ustalić, a w chwili wątpliwości zasięgnąć informacji w podległej Tobie palcówce ZUS-u. Tylko wtedy możesz spać spokojnie.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych