Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Odzyskanie prawa jazdy kat. B

prawo jazdy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiek513

krzysiek513

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 14:10

W wyniku wypadku, w którym uczestniczyłem jako osoba piesza, lekarze zatrzymali mi prawo jazdy.

Był to poważny wypadek, w którym doznałem obrażeń neurologicznych, ucierpiał między innymi narząd równowagi, lekarze przyznali mi znaczny stopień. Zabrali dokument do ustania przyczyn. Mój neurolog mówi, że mogę się postarać by mi je oddano.

 

Gdzie mogę się o to starać, polecacie jakieś placówki, albo odradzacie?

 

Może ktoś z was miał podobną sytuacje i może dać mi jakieś wskazówki?


  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2015 - 15:44

Wiele będzie zależało od tego czy jest to amatorskie prawo jazdy czy zawodowe. Tu masz odpowiedź na swoje pytanie, i masz pokazaną ścieżkę, jak to najprawdopodobniej będzie wyglądała procedura odzyskania prawka, czyli:

  1. Starostwo - to one wydaje dokumenty i to do nich trafiają w przypadku utraty. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym art. 122 pkt1 ust.4, to oni powinni Cię skierować do lekarza badającego kierowców na wykonanie odpowiednich badań. Może to być lekarz z zakresu medycyny pracy. 
  2. Idziesz do swojego lekarza neurologa na konsultacje, który na piśmie wydaje Ci opinię o Twoim stanie zdrowia - jeśli pozytywna, to OK.
  3. Z tą opinią udajesz się do lekarza badającego kierowców, gdzie jesteś przebadany i jest wydana opinia czy możesz jeździć czy też nie. W przypadku negatywnego rozstrzygnięcia, oczywiście masz prawo się odwołać od tej decyzji w terminie 14 dni do jednostki wyższej rangi.

  • 0

#3 krzysiek513

krzysiek513

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 09:11

Będzie to amatorskie prawo jazdy.

Można wybrać ośrodek w którym  będą mnie badali czy nie?


  • 0

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2015 - 11:18

Szczerze mówiąc nie wiem, ale obawiam się, że wyboru nie będziesz miał... Zadzwoń do swojego Starostwa i tam Ci powinni powiedzieć.


  • 0

#5 krzysiek513

krzysiek513

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 13:21

Tak zrobię, dzięki :)

 


  • 0

#6 anielek

anielek

    Widz

  • Zbanowany
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 sierpień 2015 - 14:02

Udało Ci się odzyskać prawo jazdy? Moja ciocia jest w tej samej sytuacji, szukamy rozwiązania by jej pomóc lub doradzić coś.

 

Linka nie ma i nie będzie... Moderator


  • 0

#7 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2015 - 00:08

Procedurę masz opisaną powyżej, a Ciocia niech zbiera dokumenty o dobrym stanie zdrowia u swoich lekarzy, by w momencie stanięcia przed lekarzem badającym kierowców by ten nie miał żadnych wątpliwości.... 


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo jazdy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych