Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

dotacja z PFRON a obliczenie dochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 babelou

babelou

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 07 czerwiec 2015 - 15:49

Cześć, mam parę pytań. Jestem w dość trudnej sytuacji, niedługo podejmuję staż z Urzędu pracy, muszę szukać mieszkania do wynajęcia, ale mnie nie stać.. Tu pojawia się problem, w tym roku otrzymałam dofinansowanie do studiów niestacjonarnych. Na tejże uczelni chcę również wnioskować o stypendium socjalne lub zapomogę. Muszę dostarczyć dokumenty o dochodzie. Co mam zrobić, w tamtym roku miałam pracę przez cały czas, w tym roku miałam wypadek, od stycznia do połowy  maja nie miałąm pracy,  a teraz mam na pół etatu i marny grosz z tego. Nie wiem w jaki sposó załatwić te wszystkie dokumenty i jestem sama z problemem. Otrzymuję specjalne stypendium, stopień umiarkowany, ale sam wynajem to jest 1000 zł, a gdzie inne opłaty i jedzenie? Myślicie, żę mam szansę cośz tym zrobić? Mam miesiąc na znalezienie czegoś. Jak mam załatwić sprawę jeśli w tamtym roku pracowałam i na oświadczeniu o dochodach będzie ok, a w tym roku praktycznie nic. Dodam, że jestem zameldowana na stale u mojej mamy, ale nie mogę tam mieszkać, ale za to muszę ją wliczać do dochodu, bo nie chyba to, że mam stały zasiłek pielęgnacyjny i stypendium na okres nauki nie wystarczą. Nie mówcie mi, żebym podawała mamę o alimenty, sama ledwo żyje i jest chora, ale po prostu z pewnych względów nie mogę z nią mieszkać. Co mogę zrobić, żeby sobie jakoś pomóc? Jak mogę i skąd uzyskać pomoc finansową, jak mogę pozałątwiać te papierki. Ryczę narazie patrząc w kalendarz z bezradności jaka mnie otacza. Proszę o wyrozumiałość, jestem nieporadna, ale też nie jestem zdrowa i wiem, że potrzeba mi pomocy.


  • 0

#2 babelou

babelou

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 17:12

dzięki za pomoc


  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 30 lipiec 2015 - 20:32

dzięki za pomoc

 

Ale czemu tak podchodzisz do zagadnienia? Może po prostu nikt nie odpowiedział, bo nie był w sytuacji podobnej do Twojej??! Lepszy brak informacji niż kompletna dezinformacja. Czasem to korzystniejsze od zupełnie nietrafnych odpowiedzi. Błąd potrafi dużo kosztować. Powodzenia, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych