Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Spotkanie z Vujiciciem

vujicic motywacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Voyteck_*

Gość_Voyteck_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2015 - 19:27

Nick stale nawija o Bogu czyli ateista nic tam nie znajdzie dla siebie.

 

Idąc Twoim torem myślenia ateista na starcie skreśla człowieka który "stale nawija o Bogu".


  • 0

#22 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 13 maj 2015 - 20:02

Idąc Twoim torem myślenia ateista na starcie skreśla człowieka który "stale nawija o Bogu".


Dziwi Cię to?

Odpowiem Ci w ten sposób: nie wierzę w boga, ani żadną inną istotę wyższą. Jestem ateistą, ale nie narzucam nikomu swojego światopoglądu, mam też wielu znajomych którzy wierzą w jakiegoś tam boga.

Gdy jednak trafiam na osobę która przez większość czasu nawija o bogu, to niezależnie od tego jaką ta osoba religię wyznaje, używając Twojego określenia "skreślam tę osobę". Z kimś kto mówi głównie o religii, nie mam o czym rozmawiać. Nie mam też najmniejszej ochoty wysłuchiwać religijnych pogadanek. Taka osoba może bić pokłony przed posążkiem swego boga, cały dzień opowiadać o nim, nie obchodzi mnie to. Byleby tylko nie miało to nic wspólnego ze mną.


  • 4

#23 Gość_Voyteck_*

Gość_Voyteck_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2015 - 21:02

Dziwi Cię to?

 

Oczywiście że tak.

 

Znam ateistów z którymi można dyskutować na przeróżne tematy i jakoś oni nie skreślają płytko człowieka dlatego że wierzy w "latającego potwora spaghetti", czy też innego Boga.

 

Skoro karollina78 oceniła Vujicica po 20 stronach książki to gratuluje nadprzyrodzonej mocy.

 

"kulawy produkt" - tak?,

 

 

"ateista nic tam nie znajdzie dla siebie" - tak?,

 

 

"występy "kadłubka"" - tak?,

 

 

Poważnie?, nic tam nie widać?, żadnego przekazu?.

Tylko kasa, sława, fanatyzm religijny? i jakiś „kulawy” który miał farta i myśli że jest lepszy od Was/Nas?.

 

btw. karolina napisała że nie ma znaczenia czy jest werząca <- podpisuje się po tym stwierdzeniem wszystkimi kończynami. Popatrzcie na Nick-a jak na człowieka. Nie ważne w co wierzy, nie ważne ile ma w portfelu (to tylko pieniądze).


  • 0

#24 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 13 maj 2015 - 21:19

nic tam nie widać?, żadnego przekazu?.

Że jedzenie dużych ilości smażonych jajek podnosi poziom cholesterolu? :)

 

A teraz poważnie.

Może te filmy Ciebie zmotywowały, może się wzruszyłeś, Twoja sprawa i nic mi do tego. Bądź jednak tak łaskawy i przyjmij do wiadomości że nie wszystkich to wzrusza i nie wszystkich to motywuje. I to się nie zmieni choćbyś nie wiem jak długo wklejał "motywujące" filmiki.

 

I jeszcze jedno: widać nie przeczytałeś dokładnie mojego postu, lub nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nie "skreślam", jak to ładnie określasz,  wszystkich wierzących. Tylko tych którzy nie potrafią mówić o niczym innym prócz swojej religii. Z nimi nie chcę mieć nic wspólnego.


  • 3

#25 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 13 maj 2015 - 21:30

Idąc Twoim torem myślenia ateista na starcie skreśla człowieka który "stale nawija o Bogu".

Kompletnie nie ogarniasz, nie mówimy tu o tym kogo ateista skreśla a kogo nie tylko o tym, że Nick w kółko nawija o tym jak ten na górze mu pomógł i wręcz ma się za mesjasza. Słuchaj Ty podziwiasz Nicka za to, że się nie poddał ja również za to go szanuje ale to byłoby na tyle, mnie nie motywuje to, że kaleka dał rade bo tysiące niepełnosprawnych daje radę.

 

Odnośnie tej wypowiedzi:

Skoro karollina78 oceniła Vujicica po 20 stronach książki to gratuluje nadprzyrodzonej mocy.  

:) THX, no widzisz ma się ten talent :P


Użytkownik karollina78 edytował ten post 13 maj 2015 - 21:34

  • 3

#26 Gość_Voyteck_*

Gość_Voyteck_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2015 - 10:09


Może te filmy Ciebie zmotywowały, może się wzruszyłeś, Twoja sprawa i nic mi do tego. Bądź jednak tak łaskawy i przyjmij do wiadomości że nie wszystkich to wzrusza i nie wszystkich to motywuje. I to się nie zmieni choćbyś nie wiem jak długo wklejał "motywujące" filmiki.

 

Nie denerwuj się tak ;)

 

Mamy wolność słowa, napisałem to co myślę na dany temat i zaakceptujesz to lub nie.
Nie wymagam od Ciebie (to samo tyczy się uczestników dyskusji) ani plusika przy poście, ani "papugowania" że we wszystkim o czym napiszę mam nieomylną racje.

Abyś mnie jasno zrozumiał, bo masz mały problem z rozszyfrowaniem prostych zdań; wyraziłem prywatny punkt widzenia, kilka osób swój i tyle. Każdy z nas wyciągnie własne wnioski z tej polemiki lub nie.

Reasumując: nie ukrywam że Nick Vujicic zrobił na mnie ogromne wrażenie. Aby było jasne, nie jestem fanem mówców motywacyjnych, jestem on i żaden "bełkot" tego nie zmieni. Zdaje sobie sprawę że takich jak Vujicic jest wielu, ale nie można negować faktu że ma to "coś" (nazwijmy to siłą, charyzmą... - jak zwal tak zwal). Oczywiście przeczytałem jego książkę, są kwestie z którymi się nie zgadzam, aczkolwiek jest NATURALNY i PRAWDZIWY - czego brakuje w obecnych czasach. No i na koniec sedno; ROBI dużo dobrego DLA LUDZI w ŚWIECIE RZECZYWISTYM, czego się nie da kupić za żadne pieniądze świata.
Skoro (żartując) twierdzisz że widzisz tylko cholesterol, cóż... - szczerze życzę Ci powodzenia.


  • 4

#27 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 14 maj 2015 - 13:35

Na sam koniec jeszcze coś napisze. Wszyscy macie racje poza tobą Wojtek,to nie do końca twoja wina bo tam gdzie jest bóg zawsze będą różnice światopoglądowe. Nie masz racji w tym ze patrzymy tylko na kasę i jesteśmy zazdrośni, uwierz mi że nie o to w tym wszystkim chodzi ale piszac:

to tylko pieniadze

trochę się ośmieszasz bo jako dorosły człowiek powinieneś wiedzieć ile kosztuje wózek elektryczny (taki musi mieć Nick) czy inne sprzęty,które są mu niezbędne. On te potrzeby spokojnie zaspokaja i nie pomaga mu w tym bóg tylko podróze po całym swiecie i mówienie:
 

Z książki:

Ciesz sie swoją wyjątkowością.

 

lub (dłuższy cytat):
 

Zapal światło(...)Zgłoś się na ochotnika do kuchni dla bezdomnych. Pomóż w zbiórce pieniędzy dla sierot.Zorganizuj pomoc charytatywną dla ofiar trzęsienia ziemi.Poszukaj sponsorów,którzy przekażą ci darowiznę na cele dobroczynne,jesli weźmiesz udział w zawodach rowerowych lub maratonie tanecznym. Rusz z miejsca i zrób cos dla innych.

Kiedy angażuje sie w tego rodzaju przedsięwzięcia odkrywam że to najlepsze rozwiązanie dla kazdego kto nie zapalił jeszcze wewnetrznego swiatła miłosci.

 

itd. Cała książka jest taka. Dla mnie to brzmi jak farsa nie ma rąk ani nóg a chrzani o świetle miłości.Przekaz tej ksiazki jest taki:mam pieniądze i możliwości wiec sobie radzę,ty czytelniku nie masz więc pozostaje ci swiatło miłosci i bóg.

Muszę mieć przykłady z życia,przepisem na udaną walke z niepełnosprawnością jest determinacja i cel.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 14 maj 2015 - 13:39

  • 2
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#28 cv25

cv25

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 14 maj 2015 - 15:46

Zgadza się, że do walki z niepełnosprawnością potrzebna jest determinacja i cel, ale nie każdy ma siłę, żeby to w sobie znaleźć, wtedy koś taki jak Nick może bardzo pomóc.


  • 3

#29 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 14 maj 2015 - 16:57

Zgadza się, że do walki z niepełnosprawnością potrzebna jest determinacja i cel, ale nie każdy ma siłę, żeby to w sobie znaleźć, wtedy koś taki jak Nick może bardzo pomóc.


I tutaj muszę się również zgodzić, sam cel i determinacja to bardzo dużo, ale niekiedy i mało jeśli nie ma się sił. Przecież nie przychodzą one za przysłowiowym pstryknięciem w palce. Myślę, że każdy tutaj, nie tylko wypowiadający się w tej dyskusji ma za sobą taki etap w życiu, kiedy jest ciężko. Wtedy bardzo często to inni są naszym wsparciem i siłą - bliscy, rodzina, przyjaciele, nawet znajomi, czy zwyczajni ludzie, ich obecność i otucha bywa istotna w takich momentach. Już nieraz w swoim życiu dzięki innym osobom się odnalazłam, bo czasem czyjeś słowa nie tylko otwierają oczy, ale i drzwi, które wcześniej wydawały mi się zamknięte, bo może nie dla mnie... No właśnie, może??! Ale przecież nie na pewno, prawda??!

Dlatego dla mnie Nick to zwyczajny facet, który właśnie swoim życiem może pomóc innym. Czego, jak czego, ale celów i determinacji to mu nie brak.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 10:05
cytat.

  • 4

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#30 Gość_corina_*

Gość_corina_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2015 - 18:20

Nick to zwyczajny facet........naprawdę?....zwyczajny facet to by się rozpił i załamał.Takich jak on jest wielu......czyżby?.....wielu to jest grubych i łysych. Kto z was chciałby być na jego miejscu, razem z tą jego kasą.

Obrzydliwe jest nazywanie go "kadłupkiem" i to jeszcze na portalu dla ON,szok, jak zwykła gimbaza.


  • -3

#31 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 14 maj 2015 - 19:13

Nick to zwyczajny facet........naprawdę?....


Zbyt emocjonalnie podchodzisz do wypowiedzi. Zwyczajny tylko dlatego, że nie patrze na niego przez pryzmat jego niepełnosprawności. Żyje jak chce, robi to, co chce i kocha, czyli "chcieć to móc, móc to chcieć".

....zwyczajny facet to by się rozpił i załamał

 

No nie byłabym taka pewna. Może dlatego, że nie każdego na to stać, nie każdy ma na to pieniądze. Jeśli myślisz o naszym rodzimym podwórku, to tym bardziej. Na koniec to żaden wybór, raczej porażka i krótka piłka.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 14 maj 2015 - 19:13

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#32 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 15 maj 2015 - 05:37

Nick to zwyczajny facet........naprawdę?....zwyczajny facet to by się rozpił i załamał.Takich jak on jest wielu......czyżby?.....wielu to jest grubych i łysych. Kto z was chciałby być na jego miejscu, razem z tą jego kasą.

Obrzydliwe jest nazywanie go "kadłupkiem" i to jeszcze na portalu dla ON,szok, jak zwykła gimbaza.

:) No wiesz żeby się rozpić trzeba sobie iść kupić alkohol a Nick nawet tego nie może. Jest niepełnosprawny od zawsze, nie zna innego życia, miał do wyboru wegetować albo "wykorzystać" to co natura mu dała a, że facet ma gadane to nawija o tym, że mimo wszystko można i zarabia kasę. Świetny marketingowiec a nie niesamowity facet.

ON to zwyczajni ludzie, którzy szanują Nicka, że daje radę ale jesteśmy też myślącymi ludźmi i  potrafimy dojrzeć drugie dno.


  • 2

#33 mirekwalczyk

mirekwalczyk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 15 maj 2015 - 08:55

Ja uważam, że jest wielu ludzi którzy mimo przeciwności robią ciekawe rzeczy. Pewnie dla wielu jest to motywujące, ale przeważnie jest tak że osoby niepełnosprawne mają więcej zapału :) Przynajmniej mnie tak mówią. Mimo przeciwności możemy osiągać wiele.


  • 0

#34 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2015 - 15:37

..zwyczajny facet to by się rozpił i załamał.Takich jak on jest wielu......czyżby?.

 

Oczywiście, że to zwykły facet jak każdy z nas i nie ma co mu dodawać. Tylko nie rozumiecie, że on nie musi myśleć co będzie jutro. Gdy komuś z nas zepsuje się wózek, to nikogo to nie obchodzi że nie mamy jak się poruszać. Lub co będzie jak zdrowie nam siądzie.

Corina, dla jednego tragedią będzie, że chodzi o kulach od dziecka i mówi niewyraźnie, a dla kogoś innego, że uległ wypadkowi i jest na wózku. Mówienie, że każdy facet(kobieta) by się załamał jest no takie nie na miejscu. Osobiście znam takie osoby i to właśnie IM chylę czoła potrafią znaleźć sami Swój sens życia.

Podkreślam, uważam że Nick ma nie ciekawie ze swoim ciałem, ale ze Sobą ma sztab ludzi którzy napędzają maszynę. Jeśli komuś daję to siłę to bardzo dobrze, ale ja tego nie kupuję


  • 3

#35 zielonooka30

zielonooka30

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 15 maj 2015 - 22:27

   To napiszmy jaki ten Nick beznadziejny, jaki bezczelny oszust-nachapał się na swej własnej krzywdzie, pijawka normalnie. Śwtietnie to sobie wykalkulował-"urodzę się bez rąk i nóg..i bedę trzepał kasę na wszystkich naiwniakach, będę wyciskał łzy a potem diamenty". :blink:

Matko -beznadziejnie się to czyta.

Sztab ludzi za Nickiem stoi- a co, dziwi to Was? Musi być dużo trybików w takiej machinie, która mała nie jest.

Skoro Nick nie jest wyjątkowy, to powiedzcie mi, kto jest?

W każdej grupie są jednostki, które kolokwialnie mówiąc "ciągną zaprzęg", co nie zmienia faktu, że są i osoby, o których nie wspomina się na pierwszych stronach gazet, a są bohaterami codzienności.

Mówicie sobie co chcecie-wg mnie Nick jest takim pozytywnym liderem.


  • -1

Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się :)


#36 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 17 maj 2015 - 17:56

Podziwiam Nicka za jego łeb do interesów, bo ma do tego smykałkę. Zarabia na tym na czy może czyli na gadaniu. Do tego jest przystojny ( mimo braku kończyn buźkę ma niczego sobie). Nick to przede wszystkim znakomity coatch. 

Wstrzelił się w odpowiednim czasie- Sucharek ma rację. Wypromowali go mądrzy ludzie, którzy wiedzieli, że z tego będzie kasa, tak jak i on to wiedział. 

Czy mu zazdroszczę? Tak zazdroszczę mu tego, że pochodzi z innego świta, który nie jest 100 lat za murzynami, i w którym osobie niepełnosprawnej jest pierdyliard razy łatwiej przebić się do massmediów i wzbudzić podziw u innych. Zazdroszczę mu tego, że jego na rogu nie zaczepia moher baba, która skrzeczącym głosem uświadamia, że po śmierci Bóg mi wszystko wynagrodzi, że jestem taka biedna, nieszczęśliwa, ani inna, co patrzy jakbym była gównem wysmarowana i jest zadziwiona, dlaczego ja nie siedzę w piwnicy zamknięta, tylko ludziom się pokazuję. Tego mu zazdroszczę właśnie :). On mógł rozwinąć skrzydła bo ludzie w kraju, w którym mieszka mają inną mentalność.


  • 3

#37 okularek

okularek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 19 maj 2015 - 21:23

Kochani, to nienormalne, żeby dyskusja toczyła się w taki sposób. Ten cały Nick... Bardzo fajnie, że chłopak o tak poważnej niepełnosprawności sobie radzi. To może niejednemu dodać optymizmu w życiu codziennym. Oczywiście, że są ludzie w podobnym co Nick położeniu, albo niestety, wiodą jeszcze trudniejszy żywot. Ale mowa miała być o nim :)

Cała dyskusja zaczęła się od zapytania o odbiór show Nicka. Zeszło to wszystko na dziwne rozmowy o bogu i obrażanie innych forumowiczów.

Nick radzi sobie jako niepełnosprawny. Jak wielu znanych nam innych niepełnosprawnych. Zrobił ze swojej historii interes. Nie mi oceniać czy występuje żeby zarobić na luksusowe życie, czy też żeby natchnąć innych. Myślę, że na zlotach można poznać osoby o podobnym harcie ducha, silnej woli i uporowi. Nie trzeba kupować biletów :)

Dajcie spokój z przekomarzaniem się na temat boga. Nick to człowiek, jak my. Różni się tym, że jest bez kończyn i jest medialny. Kto chce pójdzie na jego show. Być może komuś jego opowieść pomoże. Ja się nie wybieram.


  • 5

#38 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 23 maj 2015 - 00:28

Pomijając już kwestię wiary i to czy za dużo mówi o Bogu czy też nie (chociaż widząc liczbę chętnych do spotkania z nim i zobaczenia go wnioskować by można że nie). Na pewno wiele osób przychodzi też z czystej ciekawości, która nie ma nic wspólnego z wiarą bo jednak człowiek tak ograniczony w sensie fizycznym a jednocześnie tak otwarty to nawet w obecnych niby "tolerancyjnych" czasach ewenement. Nie należy oczywiście mieć im tego za złe, bo człowiek który "wychodzi do ludzi" w jaknajbardziej dobitnym tego słowa znaczeniu staje się osobowiścią medialną a więc musi się liczyć z tym że publiczność może być różna. On jednak wydaje sie być znakomicie przygotowany do każdej konfrontacji, przyznam że kiedyś sama chciałabym osiągnąć taki wysoki poziom duchowy...Ale wracając do meritum sprawy tak wiele osób zazdrości mu kasy, ale czy ktoś z nas nawet ON zamieniłby się z nim? A to że został wypromowany dzięki niepełnosprawności...Tak wielu ludzi z "wyższych sfer" wypromowało się poprzez tzw. znajomości, nielegalne interesy a ich talent często bywa wątpliwy. Nick zapewne nie należy do osób idących po trupach z wiadomych przyczyn. Nieporównywalnie łatwiej jest wspinać się na szczyt dzięki urodzie, przebojowości i byciu pożądanym, a jakże wiele odwagi wymaga przełamanie się żeby pokazać światu własną niedoskonałość, ograniczenia...itp. My niepełnosprawni chyba najlepiej to wiemy.


  • 4

#39 zielonooka30

zielonooka30

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 23 maj 2015 - 18:53

Valeska-dokładnie o to mi chodzi-wiele osób mówi jak to łatwo było Nicka wypromować, bo niepełnosprawny, bo mieszka w innym kraju, bo ...to , tamto i siamto...jakież to polskie-narzekanie, ocenianie, sianie defetyzmu.

Podsumuję to tak : "Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził".


  • 0

Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się :)


#40 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 23 maj 2015 - 21:56

? Masakra ale o co kaman? Przecież wszyscy tu zgodnie stwierdziliśmy, że szanujemy Nicka za to, że daje radę i znalazł sposób na swoje życie.


  • 1



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vujicic, motywacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych