Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dofinansowanie z PCPR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bajeczka79

bajeczka79

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • Skąd:Podkarpacie ;)

Napisano 25 marzec 2015 - 19:49

Moi mili mam pytanie .Jak to jest  dofinansowaniami w PCPR.Do kiedy można składać dokumenty,jak jest z rejonizacją?Tzn czy mogę składać dokumenty gdziekolwiek czy tylko w miejscu zameldowania.Jedni mówią tak a inni inaczej.?Czy jest tu jakaś podstawa prawna?Czy jest termin do kiedy można ubiegać się o takie dofinansowanie?.NFZ podbił mi wniosek na aparat słuchowy tu gdzie mieszkam obecnie  a co z PCPR?Czy muszę specjalnie po pieczątkę jechać prawie 300 km?Bardzo proszę o pomoc :)Wiem że na Was można liczyć ;)


  • 0

Szczęście to piórko na dłoni...zjawia sie kiedy za nim nie gonisz:)


#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 25 marzec 2015 - 20:33

Bojaczko79 podaj proszę miasto i o jaką pomoc konkretnie chodzi, będzie łatwiej udzielić odpowiedzi. W moim przypadku powiat jest w mieście, w którym mieszkam i mam meldunek. Problemy dojazdów mi odpadają. PCPR podlegają pod powiaty i zapisane jest to w ustawie - źródło: 

http://www.opspolice...d=64&Itemid=161

http://www.opspolice...d=62&Itemid=159.

Terminy składania wniosków bywają różne w zależności od rodzaju pomocy, czy to turnus, czy likwidacja barier, itp.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 25 marzec 2015 - 23:01

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 25 marzec 2015 - 20:42

Bajeczka79 U mnie składa się w  Miejscowości gdzie mieści się Powiat, czyli ja mieszkam w powiecie kamieńskim, a wiec składam papiery w Kamieniu Pomorskim. W Świnoujściu już nie mogę choć mam bliżej. w zeszłym roku na dofinansowanie aparatu z PCPR czekałem 2 miesiące, ile w  tym roku to będzie to nie wiem.


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#4 bajeczka79

bajeczka79

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • Skąd:Podkarpacie ;)

Napisano 26 marzec 2015 - 16:53

Aniołku  ja podlegam pod powiat w Częstochowie mieszkam natomiast na podkarpaciu.(w miejsowości powiatowej z rzeką Nil ) :) Wiem już ze u ustawie liczy się miejsce zamieszkania nie zameldowania i powinno się napisać wtedy pswiadczenie.Tylko ze w tutajszym PCPRze cos moptają i zadają papierka o zameldowaniu czasowym-chociaz obowiazek meldunkowy juz zniesiono ;)Mam wydrukowaną ustawę i zobaczymy co powiedzą tam pisze jasno miejsce zamieszkania co nie oznacza wcale zameldowania;)


  • 0

Szczęście to piórko na dłoni...zjawia sie kiedy za nim nie gonisz:)


#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 marzec 2015 - 17:15

Mam wydrukowaną ustawę i zobaczymy co powiedzą tam pisze jasno miejsce zamieszkania co nie oznacza wcale zameldowania;)

 

Bajeczko, jak będzie po wszystkim proszę daj znać na forum, jak Ci poszło. Mam nadzieje, że będzie wszystko, czyli zgodnie z zapisami ustawy. Jednak życie pokazuje czasami, że z praktyką bywa różnie. Oby nie tym razem ;) Powodzenia i pozdrawiam :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 bajeczka79

bajeczka79

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • Skąd:Podkarpacie ;)

Napisano 27 marzec 2015 - 13:06

Wstępnie mogę powiedzieć że po okazaniu pisma stwierdzono że nie ma problemów w staraniu się o dofinansowanie tutaj gdzie mieszkam-nie jestem zameldowana.Piszę tylko oświadczenie że zamieszkuję na terenie powiatu ;)Dokładniej opiszę w poniedziałek  bo wtedy składam wszystkie dokumenty.Teraz kłopot tylko z doborem sprzętu.Dostałam jeden do testowania i porażka.Gorzej niż w starym:)W poniedziałek podejście nr .2 :)


  • 1

Szczęście to piórko na dłoni...zjawia sie kiedy za nim nie gonisz:)


#7 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 27 marzec 2015 - 17:47

bajeczka79  jeśli  miałaś aparat słuchowy analogowy, a  dali Ci do testowania cyfrowy, to   na pewno jest różnica w  odbiorze dźwięku

 

Życzę powodzenia :)


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#8 bajeczka79

bajeczka79

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • Skąd:Podkarpacie ;)

Napisano 29 marzec 2015 - 20:26

Tomaszku,domyslam sie ze bedzie roznica tylko nie taka.W tym testowym czuje sie głucha jak pień,bardziej słychać szumy,otoczenie a nie właściwe dzwięki.Mam na myśli aparat Phonak Naida Q może ktoś go użytkuje ?


  • 0

Szczęście to piórko na dłoni...zjawia sie kiedy za nim nie gonisz:)



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych