Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zniżka PKP dla dziecka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mallina

mallina

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 marzec 2015 - 12:18

Witam pięknie

 

Bardzo proszę o podpowiedź w sprawie ulg na przejazd pociągiem.

Jestem mamą 1,5-rocznego dziecka (z orzeczeniem o niepełnosprawności na okres 2 lat) i czeka nas kilka dalekich wyjazdów na zajęcia rehabilitacyjne. Wiem, że córka nie musi płacić za bilet (do 4 lat dzieci jeżdżą bezpłatnie), ale czy ja jako jej opiekun mogę liczyć na jakąś zniżkę na przejazd PKP? Jeśli tak, jak mam udokumentować wyjazd, dodam tylko, że zajęcia będą odbywały się u terapeuty prywatnie.

 

Pozdrawiam


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 05 marzec 2015 - 08:44

Według mnie przysługuje Ci ulga 78% (punkt 9 wg tabeli: http://www.intercity...e-1-01-2015.pdf ).

Jeżeli chodzi o udokumentowanie... Czy masz jakieś skierowanie do tej placówki? A jeśli nie, może poproś placówkę do której się udajesz o przysłanie Ci jakiegoś świstka, mogącego służyć za podkładkę?


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 mallina

mallina

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 09:16

Według mnie przysługuje Ci ulga 78% (punkt 9 wg tabeli: http://www.intercity...e-1-01-2015.pdf ).
Jeżeli chodzi o udokumentowanie... Czy masz jakieś skierowanie do tej placówki? A jeśli nie, może poproś placówkę do której się udajesz o przysłanie Ci jakiegoś świstka, mogącego służyć za podkładkę?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Skierowania nie mam, ale na pewno zapytam czy mogę dostać jakiś dokument, o resztę dopytam w kasie PKP. 
Pozdrawiam


  • 0

#4 mallina

mallina

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 21:19

Witam pięknie

 

Bardzo proszę o podpowiedź w sprawie ulg na przejazd pociągiem.

Jestem mamą 1,5-rocznego dziecka (z orzeczeniem o niepełnosprawności na okres 2 lat) i czeka nas kilka dalekich wyjazdów na zajęcia rehabilitacyjne. Wiem, że córka nie musi płacić za bilet (do 4 lat dzieci jeżdżą bezpłatnie), ale czy ja jako jej opiekun mogę liczyć na jakąś zniżkę na przejazd PKP? Jeśli tak, jak mam udokumentować wyjazd, dodam tylko, że zajęcia będą odbywały się u terapeuty prywatnie.

 

Pozdrawiam

Już wszystko wiem... Napiszę, może komuś się przyda.

Jeśli wybieram się pociągiem na jakiekolwiek zajęcia związane ze zdrowiem dziecka (lekarz, rehabilitacja, konsultacje itp.) muszę mieć zaświadczenie najlepiej od specjalisty do którego się udaję, ale np. InterCity bez problemu honoruje zaświadczenie nawet od lekarza rodzinnego tylko musi być informacja kiedy jedziemy i kiedy wracamy. Mogę uzyskać zniżkę 78% dla siebie, a za dziecko nie płacę. Jeśli znam terminy kolejnych wyjazdów, mogę zarezerwować przejazd wcześniej uzyskując dodatkowe 3% upustu. Jadąc pierwszy raz nie miałam zaświadczenia o którym napisałam, zaproponowano mi bilet rodzinny, zapłaciłam ok. 25zł w jedną stronę, co też uważam za dobrą cenę, bo jechałyśmy same w przedziale z możliwością regulacji temperatury :)


  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych