Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Opinie na temat ŚWIT spółdzielnia inwalidów-Warszawa

świt opinia warszawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 17 luty 2015 - 13:10

Witam,

poproszę opinię na temat ŚWIT spółdzielnia inwalidów Warszawa. Prawdopodobnie będą chcieli mnie zatrudnić. Waham się.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 17 luty 2015 - 13:38
poprawiono błędy.

  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 luty 2015 - 13:39

Na początku warto zawsze poszukać opinii w internecie. Tym sposobem łatwo natrafić na:

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,89891

 

Niekiedy trzeba się nieco wysilić ;) :) Powodzenia.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 17 luty 2015 - 19:52

thx, przychodzisz w samą porę :)


  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#4 atyda_a

atyda_a

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2015 - 12:00

Świt oferuje prace w domu. Czy warto się na nią łakomić, myślę że nie. PEFRON daje mi kasę w ten sposób firma zarabia podwójnie na zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie dość że ma dofinansowanie z PFRON to dodatkowo zatrudnione osoby oddają im większość swojej pensji. Niby firma oferuje najniższe wynagrodzenie do ręki około 1200 zł to w rezultacie wypłaca 200-300 zł za resztę wynagrodzenia musimy odkupić od firmy kosmetyki. Jest to jawne wyciąganie kasy. 


  • 0

#5 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 19 luty 2015 - 16:13

Czyli następna firma która naciąga niepełnosprawych


  • 0

#6 atyda_a

atyda_a

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2015 - 17:33

Czyli następna firma która naciąga niepełnosprawych

Niestety kolejni naciągacze. Szkoda że sami niepełnosprawni kryją te firmy i pozwalają im na nieuczciwość. 


  • 0

#7 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 23 luty 2015 - 14:39

Świt oferuje prace w domu. Czy warto się na nią łakomić, myślę że nie. PEFRON daje mi kasę w ten sposób firma zarabia podwójnie na zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie dość że ma dofinansowanie z PFRON to dodatkowo zatrudnione osoby oddają im większość swojej pensji. Niby firma oferuje najniższe wynagrodzenie do ręki około 1200 zł to w rezultacie wypłaca 200-300 zł za resztę wynagrodzenia musimy odkupić od firmy kosmetyki. Jest to jawne wyciąganie kasy. 

 

dokładnie, potwierdzam, dowiedziałem się u samego źródła; tak w ogóle czy tym nie powinien się zainteresować PFRON? Ostr nadużycia


  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#8 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 23 luty 2015 - 16:32

Ktoś by musiał to zgłosić do PFRONu


  • 0

#9 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:08

cześć wam,

 

Mam kilku znajomych, którzy tam teraz pracują, w/g mnie nic ciekawego, ale jak ktoś poszukuje pracy zdalnej przy komputerze, to już inna firma, to telepraca i znam taką.

W Świcie nic ciekawego, chyba dobra rejestracja do emerytury, ale jak na teraz to zbyt nisko


  • 0

#10 norika

norika

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 16:12

Przestrzegam wszystkich przed pracą w SI ŚWIT. Nie dajcie się omamić opiniom wstawianym tu przez podstawionych ludzi, że niby praca ok, podwyżki, premie, itp. - nic z tych rzeczy. Płaca minimalna i jeszcze większa część wypłaty dostajesz w kosmetykach, które musisz nabyć po znacznie zawyżonych cenach. Sprzedajesz je ze stratą, o ile w ogóle sprzedaż. To jest rozbój. O jakichkolwiek podwyżkach czy premiach można zapomnieć. Kolejna firma żerująca na inwalidach. I tyle.


Użytkownik kuba edytował ten post 15 wrzesień 2015 - 16:37
Usunięcie wielkich liter

  • 0

#11 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2015 - 16:25

Choć sprawa jest ważna, to nie musisz tak wrzeszczeć (Wg netykiety pisanie z włączonym caps lockiem oznacza krzyczącą wypowiedź). Po dobroci (normalnie pisząc) wskórasz więcej... ;)


  • 1

#12 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 wrzesień 2015 - 18:59

sam nie jestem pewny, jak to tam jest w Świcie.

Ja tam nie pracuję, ale mam znajomych, którzy tam pracują i na ogół zadowoleni, tylko stawka ile.....


  • 0

#13 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 17 wrzesień 2015 - 08:35

Spółdzielnia Świt to oszustwo, prokuratura powinna się niż zająć


  • 0

#14 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 wrzesień 2015 - 18:23

to dlaczego nie składacie skargi, jak macie jakieś ale........


  • 0

#15 Kinga82Zaj

Kinga82Zaj

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:30

Pracowałam w 2008 przez pół roku w Spółdzielni Inwalidów Świt zarejestrowano mnie w ZUSie na kwoty których nigdy nie zarabiam do ręki i powstał dług urzędniczy w wysokości ponad 11 tys. Ponieważ renty socjalnej posiadały limity o których mmnie nie poinformowano.Rente posiadam tymczasowa i która jest przedłużana na szczęście bo te kwotę wyliczonego długu potracaja mi jako dług administracyjny,całe szczęście na razie renta socjalna była przedłużana ,ale jakby ZUS zadecydował o nie przedluzeniu renty chorobowej to dzięki zakładowi pracy Inwalidów Świt zostaje z długiem urzędniczym i nie mam z czego spłacać długu.Wiec w 2015 żeby wyjaśnić ten problem wnioslam sprawe do Najwyszego Sądu ul.Plocka na Woli .Sprawa trwała aż do końca 2016 roku razem z apelacja .Wszystko przegrałam Najwyższy Sąd oddalił wszystkie sprawy i apelację również.W odpisach sądowych które dostałam po zakończonych sprawach sąd co dziwne przyznał że zarabiam 200-300 zł a nie kwoty umieszczone w umowie i ZUSie i że miałam świadka koleżankę która wowczesnym okresie ze mną pracowała zeznawała w sądzie jednak uznano ją jako świadka mało wiarygodnego dla sądu i że podałam za mało dowodów .Na dzień dzisiejszy styczeń 2017 jestem zmuszona to wszystko podać do prokuratury i być może do prasy telewizyjnej np.Panstwo w Panstwie.Ludzie nie idźcie do pracy do Inwalidów Świt to zwykle chieny ,które bazują na niepełnosprawnych by ich obedrzec a nie dać choremu zarobić.Jak można zabierać tyle pieniędzy za kosmetyki które nie mają takiej wartości a nie raz dostawało się je przeterminowane.

Spółdzielnia inwalidów Świt często bywała w gazetach w radiu i w sądach ,i dziwię się że jeszcze nie rozwalono tej mafii.

Niepełnosprawni są tak w tym instytucie zastraszenia że ci powiedzieć że oszukuje się ich a pracownicy Świtu wiesz o tym że z chorymi robi się co chce dzięki niepełnosprawnym można dużo ukryć.Na dzisiejszy dzień w prokuraturze zarzodz Ziobro na wniosek sprawę do prokuratury bo nie pozwolę sobie żeby banda oszustów zdzierala pieniądze których nie zarobilam.Zobaczymy jak skuteczny jest pan Ziobro .


Użytkownik marder edytował ten post 26 styczeń 2017 - 21:58
Połączono trzy posty w jeden.

  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: świt, opinia, warszawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych