Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

JE SUIS CHARLIE ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 zielonooka30

zielonooka30

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:27

7 stycznia 2015 w Paryżu w zamachu na redakcję satyrycznego tygodnika, który znany jest z satyry wymierzonej w radykalny islam, "Charlie Hebdo" bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma.

 Każdy, kto chociażby słucha radia, nie mówiąc o innych mediach, słyszał o tym.

Pojawiło się wiele opinii, m.in. "pokaz" naszego eurodeputowanego Korwina-Mikke w Parlamencie Europejskim na sali plenarnej (na ekranie jego laptopa widniał napis "Nie jestem Charlie. Jestem za karą śmierci").

Nie chcę tu narzucać jakieś konkretnej myśli, czy chociażby odpowiedzi, natomiast ciekawią mnie Wasze opinie.

Czy jesteś Charlie???-jeśli tak , to dlaczego, a jeżeli nie , to jakie są ku temu przesłanki?

 Czy wolność wypowiedzi nie powinna być niczym ograniczona, i czy można obśmiewać wszystko i wszystkich niezależnie od okoliczności? Idąc tym tropem, czy cenzura ma rację bytu?

PS.A może wszystko ma swoje granice w sumieniach konkretnych osób?(co też rodzi problemy) :huh:

 


  • 3

Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się :)


#2 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:49

Moim zdaniem Je suis Charlie a co za tym idzie, całe to zjawisko, propaganda,  to tylko przykrywka do drugiego dna tego dramatu.

Problem ma swój polityczny kontekst i jest o wiele bardziej skomplikowany niż podają to media.

Rozwodzenie się kto jest, a kto nie jest Charlie to tylko bicie piany.


  • 4

#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:23

Zielonooka fajnie ze poruszyłas ten temat.

Czy wolność wypowiedzi nie powinna być niczym ograniczona, i czy można obśmiewać wszystko i wszystkich niezależnie od okoliczności? Idąc tym tropem, czy cenzura ma rację bytu?

I to jest podstawowe pytanie dla mnie na które tak naprawde nie ma odpowiedzi bo mówimy tutaj o Islamistach narodzie bardzo radykalnym i chroniącym swojej tożsamości i religii. Moim zdaniem słusznie bo gdy by było inaczej to nie było by na świecie żadnej religii ani moralnosci. A czy da sie tak zyc? Nie i nie ma tu wytłumaczenia że to satyra. To jeszcze pogłębia powagę sytuacji bo nagle okazuje sie idąc tropem Francji że mozna robic wszystko wystarczy tylko to ładnie zapakowac jak w tym przypadku-w pudełko z napisem satyra.Ten zamach był obroną kraju,narodu i ich świetości.

Czy jesteś Charlie???

Rozumiem ten zamach co nie znaczy że popieram zabijanie dziennikarzy ale mówimy tu o tej konkretnej sytuacji wiec-popieram.

Tematu Korwina moim zdaniem nie warto poruszac. Człowiek-kontrowersja i tyle


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 25 styczeń 2015 - 18:25

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:53

Cechą społeczeństwa dojrzałego jest wolnośc słowa, wraz ze wszystkimi jego konsekwencjami. Jesli chcieć ograniczyć wolonśc, wpuścic tylko w pewien "tunel"...to niestety to się nie uda...Ludzie będa się przeciw temu buntować.

Należy ową wolność słowa przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza...że się tak wyrażę..


  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:59

mówimy tutaj o Islamistach narodzie bardzo radykalnym i chroniącym swojej tożsamości i religii.

Islamiści to nie naród. Pojęcie "narodu" odnosi się do wspólnoty o podłożu etnicznym a nie religijnym.

 

Jeżeli chodzi o samo hasło: "Je suis Charlie" - to wzbudza ono jedynie mój śmiech. Jedynym językiem zrozumiałym dla takich fanatyków jest siła. Wyrazy oburzenia czy solidarności z ofiarami oni mają w .........

Dlatego: mniej słów, więcej napalmu. :devil:


  • 2

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 zielonooka30

zielonooka30

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:25

Moim zdaniem Je suis Charlie a co za tym idzie, całe to zjawisko, propaganda,  to tylko przykrywka do drugiego dna tego dramatu. Problem ma swój polityczny kontekst i jest o wiele bardziej skomplikowany niż podają to media. Rozwodzenie się kto jest, a kto nie jest Charlie to tylko bicie piany.

 

 Dla niektórych ludzi upolitycznienie, o którym tu wspominasz, może być nie wyczuwalne, ponieważ każdy odbiera tą całą zaistniałą sytuację subiektywnie. Wskazuje na to milion uczestników marszów i demonstracji, które przeszły ulicami Paryża i innych miast francuskich. Wiadomo, że przywódcy polityczni mogą mieć inne cele, niż prości ludzie -społeczeństwo, które atak na redakcję Charlie Hedbo odebrało jako m.in atak na wolność słowa w ogóle.

"Bicie piany"? ...hmmm...jak dla mnie ten temat jest istotny i ważny, ponieważ wskazuje na pewne zjawiska i stosunki społeczne panujące we współczesnej Europie, a mianowicie to, że utarło się, że wolność słowa stoi ponad wszystkim. 
 "JE SUIS CHARLIE"-samo hasło zostało opatentowane-jest to już slogan mający na celu obronę wolności słowa, oraz symbol upamiętniający solidaryzowanie się z ofiarami zamachu. 
 
PS.Proponuję zapoznać się z rysunkami publikowanymi przez Charlie Hedbo-wyróbcie sobie opinię (co niektórzy mogą być nieco zaskoczeni, lub zniesmaczeni, będzie również grono rozśmieszonych i rozwścieczonych )
 

Cechą społeczeństwa dojrzałego jest wolnośc słowa, wraz ze wszystkimi jego konsekwencjami. Jesli chcieć ograniczyć wolonśc, wpuścic tylko w pewien "tunel"...to niestety to się nie uda...Ludzie będa się przeciw temu buntować. Należy ową wolność słowa przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza...że się tak wyrażę..
 
 
A jeżeli społeczeństwo "dojrzałe" jest dojrzałe jedynie w pewnych kwestiach , a w innych niekoniecznie?
Poza tym, grupa dojrzałych może być otoczona przez adolescentów :), którzy pryszcze i burzę hormonalną mają jeszcze przed sobą he he.

Jeżeli chodzi o samo hasło: "Je suis Charlie" - to wzbudza ono jedynie mój śmiech. Jedynym językiem zrozumiałym dla takich fanatyków jest siła. Wyrazy oburzenia czy solidarności z ofiarami oni mają w ......... Dlatego: mniej słów, więcej napalmu.
 
Czyżby okazało się ,że jesteśmy jednak niedojrzali -adolescenci, uczą adolescentów żyć ;)

  • 0

Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się :)


#7 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:50

"Bicie piany"? ...hmmm...jak dla mnie ten temat jest istotny i ważny, ponieważ wskazuje na pewne zjawiska i stosunki społeczne panujące we współczesnej Europie, a mianowicie to, że utarło się, że wolność słowa stoi ponad wszystkim. "JE SUIS CHARLIE"-samo hasło zostało opatentowane-jest to już slogan mający na celu obronę wolności słowa, oraz symbol upamiętniający solidaryzowanie się z ofiarami zamachu.....
niedojrzali -adolescenci
Pleonazm.
 
Odnoszę wrażenie, że jesteś naiwna sądząc, iż istnieje coś takiego jak całkowita wolność słowa.
To stało się ( moim zdaniem ) nieprzypadkowo.
Tak jak już wspomniałam problem jest bardziej skomplikowany. Gra idzie o wielką stawkę polityczną.
Odpowiedni czas, odpowiednie działanie.
Nie dajmy się zwariować jakimiś sloganami.
Świetnie ten temat ujmuje mój ulubiony felietonista Stanisław Michalkiewicz:
 
.

Użytkownik michalina edytował ten post 25 styczeń 2015 - 20:43

  • 0

#8 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:07

Widziałam okładki tego pisma. Nie jest prawdą, że jest ono skierowane tylko przeciwko islamowi. Są tam różne karykatury.

Kaśka_zaborze, jeśli uważasz, że pedofilia jest moralna, że zabijanie ludzi w biały dzień, w środku miasta z powodu różnicy wynaniowej jest moralne, że matka wybierająca prawo szariatu zamiast swojego dziecka jest normalna : , to Ci gratuluje.

Tylko niech nikt mi nie pisze czasem, że pedofilia jest wszędzie, wśród chrześcijan też...oczywiście jest..ale jest karalna, nielegalna. Natomiast u nich jest czymś naturalnym, że stary brudas uprawia sex ze swoją nieletnią żoną. 

Oni przyjeżdżają do Europy i domagają się, aby wszystko było pod ich dyktando, zgodnie z ich religią i obyczajami. Zachowują się jak u siebie, a niestety przepaść kulturowa i obyczajowa jest ogromna i to co jest normalne dla nich, dla nas jest nie do pomyślenia. Spróbuj pojechać, do kraju muzułmańskiego i wyjść na ulicę normalnie ubrana...zostaniesz zwyzywana, pobita itd. bo obrażasz ich kulturę. Oni obrażają naszą i wszystko jest spoko.... 

Koran i sury są bardzo podobne w przekazie do starego testamentu. Wszyscy wiemy jak wygląda stary testament.

 

Kaśka popierasz taką formę obrony swoich przekonań? To w takim razie nie rozumiem czemu tyle jadu jest wylewane na wyznawczynie Rydzyka i obrońców krzyża..przecież oni w porównaniu do muzułmanów to potulne baranki.

Europa powinna się w końcu obudzić.

 

 

 

P.S... dobry muzułmanin, to muzułmanin popędzający wielbłądy po pustyni, w swoim kraju.


Użytkownik Lilith edytował ten post 25 styczeń 2015 - 20:22

  • 3

#9 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:23

W pełni popieram słowa Lilith. Nie ma żadnego, najmniejszego słowa usprawiedliwienia dla żadnego aktu terroryzmu, a tym bardziej dla tak perfidnego. Nie będę się rozwodził nad wolnością słowa, ale wszelkie akty i protesty grup pseudo religijnych, islamskich, chrześcijańskich czy też innych to dla mnie kompletne oszołomstwo, absurd. Każda osoba uczestnicząca w tego typu aktach po prostu bezczelnie usprawiedliwia swe wewnętrzne zło przed samym sobą.

Islamiści są największym zagrożeniem współczesnego świata, nie sądzę by już kiedykolwiek do tak spektakularnego ataku jak ten z 11 września 2001 roku, lecz takich chodzących tykających  bomb może być coraz więcej.


  • 1

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#10 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:58

Widziałam okładki tego pisma. Nie jest prawdą, że jest ono skierowane tylko przeciwko islamowi. Są tam różne karykatury.

 

Tutaj chyba zaczyna się całe sedno. Bo jak to jest, że inne karykatury były do "przełknięcia", a taka akurat nie. Lepsza religia?? Nie, na pewno nie! Tu walka toczy się o coś innego i nie o jedno. Tam jest za dużo prawa, ich prawa i swobody do okrucieństwa i zabijania. Tam silniejszy ma moc, a niekiedy jest "namaszczony", wybrany w imię wiary. Dzisiaj Rysownicy i Redaktorzy z tej redakcji, a jutro kto??!! A jutro może pani z piekarni, bo na chlebie od dłuższego czasu była jakaś skaza, ale ziarno z jakiego jest wypiekany to samo zło i zaraza. Może teraz przesadzam ale przeraża mnie skala okrucieństwa, bo przybiera różne formy i nie kończy się na jednym. Przykład kolejny, dla mnie osobiście straszny i dlatego o nim wspominam:

http://www.rmf24.pl/...rze,nId,1587232

 

To przybiera takie formy, że człowiek boi się spać. Bo sobie myślę, że nie ma ochrony, nie ma granic, nie państwowych i wytyczonych szlabanem, ale w głowach ludzi, że ktoś w końcu dojdzie, dopadnie i zabije z uśmiechem na ustach, albo w masce Jokera. I nie ważne, gdzie, jak i dlaczego tylko, że w ogóle to nie powinno mieć miejsca. Bo, życie ludzie jest najważniejszą z wartości. A tutaj w imię wiary, przekonań, interesów, politycznego podłoża i pewnie na tym nie koniec wymiany ciosów, ale za to już jest powód, tak niegodny i haniebny do takich poczynań. I pomyśleć, że człowiek, człowiekowi zgotował ten los, brat bratu, ale chyba już tylko z nazwy. To przykre, jak wiele można nagiąć i przegiąć w tym Naszym ziemskim i jedynym życiu.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 25 styczeń 2015 - 22:06

  • 3

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#11 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 23:05

Aniołek tylko, że dla nich niemuzułmanie to nie są ludzie. To podgatunek, niewierni, za których tępienie stają się bohaterami.


  • 0

#12 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2015 - 00:06

Warto by dociekać, skąd się biorą tacy terroryści? Kto ich szkoli?

Można dojść do szokujących wniosków.

W różnych krajach mają swoich "sponsorów". Zazwyczaj są to miliarderzy zaślepieni nienawiścią

do innej nacji, religii, systemu politycznego, mając własną wizję społeczeństwa.

Jednak w wypadku Francji to się nie może udać bo nie raz już dała pokaz jak potrafi rozprawiać się

z wszelką religią, w tym i katolicką.

Przeczytałam, że we Francji takim "sponsorem" jest:

 

Bałaban „Marwan Muhammad, rzecznik Zrzeszenia przeciwko Islamofobii we Francji...”...”"Kto ma prawo twierdzić, że Francja za trzydzieści czy czterdzieści lat nie będzie krajem muzułmańskim? Kto ma takie prawo? Nikt w tym kraju nie ma prawa nam tego odmawiać. Nikt nie ma prawa odbierać nam tej nadziei. Nadziei na globalne społeczeństwo wierne islamowi. Nikt w tym kraju nie ma prawa definiować nam, czym jest tożsamość francuska „.....”George Soros ….”przeznaczył swoje środki na kampanię promującą islam. Jej pomysłodawcą jest Zrzeszenie przeciwko Islamofobii we Francji (CCIF), które najwyraźniej stawia sobie za cel przekształcenie Francji w kraj islamski. „.....(źródło )

Trudno przewidzieć jak dalej potoczą się dzieje Europy, kiedy narodowej ludności jest coraz mniej

a więcej muzułmańskiej.

Tym sposobem, można również wykorzystywać takie zamachy, zastraszając dane państwo do innych celów a taka satyra ( jak w tym przypadku ) to tylko pretekst.

Zwykły obywatel nic nie zdziała, jeżeli władze nie zapewnią własnym obywatelom bezpieczeństwa.

Wszystkie marsze i demonstracje, na Muzułmanach nie robią żadnego wrażenia.

 


  • 3

#13 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 00:21

Michas, uważam, że jeśli Francja, Wielka Brytania i reszta krajów, gdzie propagowane jest multi-kulti, nie podejmie radykalnych działań, to te kraje staną się islamskie. 

Takie protesty na muzułmanach nie robią wrażenia, ale robią wrażenie na obywatelach innych krajów, które stoją na progu właśnie takiej islamizacji. I bardzo dobrze. Może uchroni to je przed  katastrofą, jaką mamy w w/w krajach. 


  • 0

#14 Gość_Voyteck_*

Gość_Voyteck_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2015 - 01:32

Muszę się zgodzić z michaliną że całe to zamieszanie związane wokół tych morderstw i samej gazety to niestety medialne bicie piany. Prawda jest taka że Charlie Hebdo to bulwarówka niskich lotów - bez merytorycznego przekazu. Gazeta działa na rynku jak hiena prowokacyjna i zbiera profity po tragedii. Do tego jeszcze społeczeństwo zareagowało dość histerycznie po wcześniejszej nagonce mass mediów, tak jakby podobnych zbrodni nie było w historii. Tylko czekać aż wejdą na rynek klocki Lego "Charlie Hebdo Family" i napoje energetyzujące "Charlie Hebdo is back".

Istotą problemu jest połączenie trzech skrajnych "obozów":

Islam (religia) + gazeta (płytka satyra) + fanatycy religijni = rzez.

Szyderstwo z uczuć religijnych, koloru skóry, płci, pochodzenia, stanu społecznego, wyglądu, stanu zdrowia, itp. itd. prędzej czy później rodzi i będzie rodzić przemoc. Wystarczy że komuś "strzeli żyłka".

ChH satyra?,
walczą o wolność słowa?,
zmuszają do przemyśleń?.

 

Przyjrzyjmy się jednej okładce:

z17222235P,Charlie-Hebdo.jpg

Zabawne? - Ok.
Teraz Ty, kimkolwiek jesteś; ateistą, wierzącym lub nie, wklej oczami wyobraźni swoich bliskich, siebie, w miejsca widocznych postaci. Teraz popatrz i pomyśl przez chwilę-zabawne?. Ok.
Aby było ciekawiej... Ktoś pokaże światu to "dzieło" z Twoim imieniem i nazwiskiem-zabawne?.
Kto będzie się śmiał?, a kto będzie miał negatywne odczucia?.
Najgorsze jest to, że znajdą się ludzie których taka modyfikacja by śmieszyła i oni ów "projekt graficzny” nazwaliby sztuką, satyrą, drobnym(dobrym) żartem. Przecież nikt nie lubi sztywniaków? - tak? ;). Mimo wszystko są jakieś granice.

Satyra to Mleczko, a ChH to pusty przekaz.

 

mleczko_copy.jpg

PS Dlaczego Andrzej Mleczko ma się dobrze w tak "moherowej" i "uber-katolickiej" Polsce? i nikt do niego nie zawitał z kałasznikowem?.

 

Mleczko.jpg

...bo to prawdziwy artysta, malarz, satyryk.

 

---

"Czy jesteś Charlie?" - nie dziękuje. Charlie, ani inne twory pokroju Conchity Wurst nie są dla mnie autorytetami w ogólnym pojęciu wolności i swobód obywatelskich.

---

Ostatnia sprawa która jest tutaj szeroko poruszana. Nie każdy muzułmanin jest złym człowiekiem, tak samo jak katolik, żyd, prawosławny, protestant, ateista... Są ludzie i "ludzie".


Użytkownik Voyteck edytował ten post 26 styczeń 2015 - 14:50

  • 3

#15 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 26 styczeń 2015 - 07:02

Bo, życie ludzie jest najważniejszą z wartości.

To tylko piękna teoria bez potwierdzenia w praktyce. Wielokrotnie w historii ludzkości okazywało się że życie ludzkie jest dość tanie. Tak było też w przypadku rysowników z "Charlie Hebdo". Ich życie kosztowało, nie śledzę dokładnych cen amunicji 7,62x39 mm - szacuję więc że około 75 groszy za jedno...

 

 

 

 

Dlaczego Andrzej Mleczko ma się dobrze w tak "moherowej" i "uber-katolickiej" Polsce i nikt do niego nie zawitał z kałasznikowem?

 

Bo u nas nie ma tylu muzułmanów co we Francji. A czego by nie mówić o katolicyzmie, to przynajmniej oficjalnie nie uznaje on przemocy, w przeciwieństwie do islamu (przyznaję to jako ateista i antyklerykał). To jest prawdziwy powód.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#16 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 styczeń 2015 - 14:27

Islamiści to nie naród. Pojęcie "narodu" odnosi się do wspólnoty o podłożu etnicznym a nie religijnym

Dobrze,mój błąd. To ruch polityczny traktowany jak religia.

Kaśka_zaborze, jeśli uważasz, że pedofilia jest moralna, że zabijanie ludzi w biały dzień, w środku miasta z powodu różnicy wynaniowej jest moralne, że matka wybierająca prawo szariatu zamiast swojego dziecka jest normalna

Lilith nie uważam pedofilii za moralną absolutnie ani tym bardziej zabijania natomiast wolność słowa nie może być bezkresną wolnością. Dziennikarze francuscy przekroczyli bardzo niebezpieczną granicę a nauczka niestety była krwawa może zbyt krwawa tu moge sie zgodzić.

Spróbuj pojechać, do kraju muzułmańskiego i wyjść na ulicę normalnie ubrana...zostaniesz zwyzywana, pobita itd. bo obrażasz ich kulturę.

Lilith zgadzam się z Tobą i własnie w imię tego radykalizmu rysownicy nie powinni aż tak bardzo przekroczyć granic. Na pewno zdawali sobie sprawę z tego co rysuja i kogo. I co liczyli że islamistów to rozbawi?? bo jako gazecie satyrycznej wszystko im wolno? Nie. A może zrobili to z chęci zysku (nakładu) nie wzieli tylko pod uwagę wysokośći ceny którą za to zapłacili.

To w takim razie nie rozumiem czemu tyle jadu jest wylewane na wyznawczynie Rydzyka i obrońców krzyża..przecież oni w porównaniu do muzułmanów to potulne baranki.
Europa powinna się w końcu obudzić.

Lepiej niech śpi uwierz mi Lilith i mam nadzieje ze w Polsce nigdy nie dojdzie do zabijania w imię chrześcijaństwa nawet jeśli miało by być skrytobójcze. A Rydzyk i jego wyznawczynie tak naprawde nikomu krzywdy nie robią poza tym że potrzebują przedstawienia. Przypomnę tylko że w Polsce tez walczyło sie z katolikami w komunizmie tyle tylko że my nie jestesmy krajem islamskim i nomen omen dzieki bogu.
Zgadzam się ze zdaniem Vojteck'a.

Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 26 styczeń 2015 - 14:35

  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#17 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 15:17

Kasia, wolność słowa wg mnie winna być bezgraniczna. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Sporo w ostatnim czasie naoglądałem się rysunków owych satyryków, niektóre mnie bawiły inne wywoływały poczucie niesmaku jednakże to tylko rysunki. Zabijać za coś takiego? Nonsens absolutny. Tak jak wcześniej napisałem, to jest wytłumaczenie dla ich samych, normalnych ludzi to nie przekonuje.

Dlaczego np żydzi potrafią mieć niesamowity dystans wobec siebie samych i podobno nikt tak nie opowiada dowcipów o żydach jak oni sami.


  • -1

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#18 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 styczeń 2015 - 15:54

Dlaczego np żydzi potrafią mieć niesamowity dystans wobec siebie samych i podobno nikt tak nie opowiada dowcipów o żydach jak oni sami.

Żydzi co prawda nie zabijają ale nie wiem czy mają dystans. Antysemityzm to wielka fala.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#19 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2015 - 16:15

Żydzi co prawda nie zabijają ale nie wiem czy mają dystans. Antysemityzm to wielka fala.

Musiałabym robić potężny off topic by odnieść się do tego stwierdzenia które jest kolejnym sloganem.

Tak jak już wspomniałam, nic nie dzieje się bez głębszego kontekstu.

Wracając do tematu i satyry (spłycając temat) różnica między Islamem a innymi wyznaniami, polega na tym, że

brak im zupełnie poczucia humoru.

Zgadzam się, że satyra satyrze nie równa.


  • 0

#20 Gość_Voyteck_*

Gość_Voyteck_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2015 - 20:02

Każdy z nas ma pietę Achillesową tzw. czuły punkt, który nie jest śmieszny dla wspomnianego odbiorcy. Dla muzułmanów takim punktem jest ich wiara. Nie tylko dla nich, przykładowo u żydów jakby ktoś wkomponował torę w podobne bohomazy to już by to było uznane za atak i przejaw antysemityzmu.

Warto poczytać:

http://aleksandraloj...poczucie-humoru
http://gazetae.com/a...na-temat-islamu


  • 3


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych