Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Petycja chorych na SM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 12 październik 2014 - 15:54

Podaję link do petycji w sprawie zniesienia ograniczenia leczenia chorych na SM do 60-ciu miesięcy.

 

http://www.petycje.p...?petycjeid=8857


  • 1

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#2 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2014 - 17:47

Podpisane, oby jak najwięcej sie podpisywało.

Nie bądź obojetnym podpisujmy wszyscy.


  • 1

#3 Gość_corina_*

Gość_corina_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2014 - 20:49

Podpisane.Co za bydlaki to wymyślają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Katolicki,cholera kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • 1

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 12 październik 2014 - 21:45

Podpisana petycja i podana dalej na fb.... Jestem całą sobą za, niech się uda i pomoże innym ... W jedności siła, okażmy ją innym... Tak prosto i jednocześnie tak wiele... Powodzenia szczere :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 ela80083

ela80083

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 październik 2014 - 21:46

Przecierz to nieaktualne!Od 1 wrzesnia sm leczone jest bez ograniczenia czasowego. Od wrzesnia zaczełam kolejny rok i bede dostawac interferon dopuki bedzie działał pozytywnie.
  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 12 październik 2014 - 21:50

Zgadza się :)

http://www.nursing.c...owych_1932.html

 

Warto walczyć o swoje :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2014 - 16:48

Katolicki,cholera kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Offtopic, ale nie mogłam się powstrzymać od skomentowania Twojej "mowy tolerancji".

To są właśnie efekty tzw. tolerancji, tolerancji na którą choruje 'nowoczesny' człowiek.

 

Zacytuję słowa zdeklarowanego ateistę

 

 

 

Każdy zdrowo myślący Europejczyk, z dwojga złego bardziej woli Europę chrześcijańską, gdyż chrześcijaństwo w mniejszym stopniu wpływa na ograniczanie praw obywateli, niżeli robiłby to islam.

/Gdyby wybuchła jakaś międzyreligijna wojna między chrześcijaństwem i islamem, to pierwszy stanąłbym w szeregach chrześcijan./

 

 

Prawdziwy katolicyzm pomaga wszystkim ludziom. Zdajesz sobie sprawę ile księży aktualnie stacjonuje w ubogich krajach i podtrzymuje ludzi na życiu? Wiesz ile ludzi poświęcia swoje życie dla innych? Katolicyzm z założenia nie jest zły, jego głównym celem jest niesienie pomocy innym. To, że znamy przypadki gdzie ktoś w imie Kościoła zrobił coś złego to nie oznacza to, że Kościół też jest zły, bo wyciąganie tego typu wniosków jest bez sensu.

Chrześcijaństwo ani trochę nie wpływa na ograniczenie praw obywateli. Nikt Ci niczego nie zabrania, masz i zawsze będziesz miała wolną wolę.

Dlatego możesz pozwolić sobie do woli używać epitetów typu "katolicki...cholera kraj"

Jaka kultura taki język.

 

A teraz do woli w imię wolności słowa minusujcie moją wypowiedź. :)


  • 3

#8 Gość_corina_*

Gość_corina_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2014 - 14:07

Michalina nie zamierzam dawać Ci żadnego minusa,nawet masz plusa,nie o oceny tu chodzi.

Na szczęcie petycja okazała się już nieaktualna,ale tak ,szlak mnie trafia na to co dzieje się w naszym kraju,a po bardzo kulturalnemu,brzmiałoby to tak - budzi to mój największy sprzeciw i oburzenie,gdyż odmawianie leczenia chorym na SM  (i nie tylko im)  jest niegodziwe,niezgodne z wartościami katolickimi jakimi wyciera sobie mordę nasz rząd !


Użytkownik corina edytował ten post 14 październik 2014 - 14:11

  • 0

#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 15 październik 2014 - 09:03

Podpisane. Co za bydlaki to wymyślają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Katolicki, cholera kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Katolickiego kraju w odcieniu fundamentalnym dopiero tak naprawdę wszyscy posmakujemy, kiedy w rządowych ławach zasiądzie Jarosław Wielki ;) ze swoją ekipą... Jak do tej pory, mamy przygrywkę do tego...

 

Prawdziwy katolicyzm pomaga wszystkim ludziom. Zdajesz sobie sprawę ile księży aktualnie stacjonuje w ubogich krajach i podtrzymuje ludzi na życiu? Wiesz ile ludzi poświęca swoje życie dla innych? Katolicyzm z założenia nie jest zły, jego głównym celem jest niesienie pomocy innym.

Szczególnie niesiona jest pomoc przez księży w szybszym dojrzewaniu seksualnym młodocianych chłopców i dojrzewających dziewczynek :devil:  Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać...

Ale już na poważniej.

Nie wątpię, że katolicyzm i chrześcijaństwo nie są złe w swoich założeniach, ale problem polega na tym, że przez dwadzieścia wieków swojego istnienia, skutecznie został wypaczony przez instytucje kościelne. Przyjmując, że KK jest korporacją, to tej szacownej instytucji powinno zależeć na tym, by jego działalność była czysta jak łza, a wszystkie przypadki negatywnego postępowania księży jawnie i skutecznie karane. Jednak patrząc w historię, niestety tak nie było, nie jest i zapewne w przyszłości też nie będzie. I to jest problem...

Ponadto, Kościół to nie tylko hierarchia, ale i ludzie. Społeczeństwo nie stoi w miejscu - rozwija się i domaga się zmian w kwestiach światopoglądowych. Nie zapominaj też o sterowanej z ambony (czy przez radio) opinii społecznej, która w wielu wypadkach miast pomocy bliźniemu, wsparcia i słów miłości na ustach, niesie chamstwo, nienawiść i nietolerancję w stosunku do inności...

 

Nikt Ci niczego nie zabrania, masz i zawsze będziesz miała wolną wolę.

Teoretycznie nie, ale czy w praktyce wszyscy mają zapewnione mechanizmy równego traktowania przez Państwo?


Użytkownik kuba edytował ten post 15 październik 2014 - 09:05

  • 1

#10 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 15 październik 2014 - 17:37

Katolickiego kraju w odcieniu fundamentalnym dopiero tak naprawdę wszyscy posmakujemy, kiedy w rządowych ławach zasiądzie Jarosław Wielki ze swoją ekipą... Jak do tej pory, mamy przygrywkę do tego...

 

 

Z całym szacunkiem Kuba :) ale daleko odeszliśmy od tematu wątku. Powielasz to, czym karmią nas na lewo i prawo media głównego

nurtu. Żeby było jasne, nie reprezentuję tu partię "Jarosława Wielkiego" :D

 

 

Kościół to nie tylko hierarchia, ale i ludzie. Społeczeństwo nie stoi w miejscu - rozwija się i domaga się zmian w kwestiach światopoglądowych. Nie zapominaj też o sterowanej z ambony (czy przez radio) opinii społecznej, która w wielu wypadkach miast pomocy bliźniemu, wsparcia i słów miłości na ustach, niesie chamstwo, nienawiść i nietolerancję w stosunku do inności...

 

 

Skąd masz te dane?

 

Odwiecznie będzie spór między przeciwnikami K.K. i zapewne wiele racji mają Ci którzy je głoszą.

Obecnie na forum jest ciekawy wątek o tym jak zalewa  Europę fala emigrantów islamskich.

Porównaj zatem mowę nienawiści miedzy wyznawcami jednej i drugiej opcji.

 

A tak wracajac na nasze podwórko, jest mi obojętne kto będzie rządził, liczy się kompetencja

i służba dla społeczeństwa. Nie mieszałabym do tego jakiejkolwiek religii, czy światopoglądu.

Jestem katoliczką i nie ma we mnie nienawiści do żadnego człowieka wyznającego inną opcję, dopóki to

nie ogranicza moją wolność.

Pozdrawiam :)


Użytkownik michalina edytował ten post 15 październik 2014 - 17:40

  • 3

#11 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2014 - 15:08

No trochę odjechaliśmy od głównego wątku, nie mniej zawsze można parę postów wydzielić i zacząć nową rozmowę.
Nie mniej, chcę to podsumować tak.
Nie są to częste wojenki na tle rasowym czy religijnym rodem z Francji, Anglii, Hiszpanii czy innych krajów Europy Zachodniej, lecz to dotyka lokalnych społeczności czy określonych mniejszości społecznych. Problem polega na tym, że w państwie świeckim w jakim w tej chwili mieszkamy, władza świecka za często ulega wpływom Kościoła, bądź też robi wszystko by się przypodobać hierarchom kościelnym. To działa w obie strony. A czym więcej takich dwuznacznych sytuacji, tym coraz bliżej nam do państwa o zabarwieniu wyznaniowym.
We mnie też nie ma nienawiści do inności, ale religia powinna być osobistą sprawą każdego człowieka - tylko i wyłącznie - a nie świetnym narzędziem do walki z niewygodnymi osobami. A niefrasobliwość i głupota ludzka działa obojętnie po której jest się stronie. I to razi...


  • 0

#12 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2014 - 18:42

A niefrasobliwość i głupota ludzka działa obojętnie po której jest się stronie. I to razi...

 

Wiesz Kuba załóż nowy wątek pod tym tytułem.
To według Ciebie K. K jest winien temu, że jest fatalnie w służbie zdrowia? ..... Nie odpowiadaj - pytanie retoryczne.

Trzymajmy się tematu wątku.... który notabene jest już nieaktualny :hehe:


  • 0

#13 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 24 październik 2014 - 12:24

Fakt, już nieaktualne, ale dopiero co mi się pojawiło w wiadomościach na FB i nie sprawdziłam daty. No, ale nic się nie stało!


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych