Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gdzie dobra Rehabilitacja wczesno neurologiczna po urazie rdzenia w Warszawie

rehabilitacja szpital uraz rdzenia warszawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kinia_legionowo

kinia_legionowo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 10 październik 2014 - 23:00

Witam Kochani
17 września 2014 r. mój tata spadł z dużej wysokości łamiąc kręgosłup w odcinku th -12. Jest to złamanie wybuchowe ze zmiażdżeniem rdzenia kręgowego, brak czucia od pasa w dół. Oprócz obrażeń kręgosłupa tata odniósł również obrażenia wewnętrzne, pęknięcie aorty. Neurochirurdzy Szpitala Bródnowskiego operowali tatę dwukrotnie w noc po wypadku ratując mu życie i 1 października przeprowadzili stabilizacje kręgosłupa z przecięciem przepony. Operacja przebiegła pomyślnie.

Problem polega na tym że aby tatę choćby posadzić na wózek (o reszcie nie wspomnę) to potrzebna jest natychmiastowa specjalistyczna tzw wczesno neurologiczna rehabilitacja, której Szpital Bródnowski nie jest wstanie zapewnić. Lekarze ze Szpitala Bródnowskiego występowali do Szpitala im. prof. M. Weissa Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „STOCER” prośbą o przyjęcie pacjenta na oddział rehabilitacji, niestety odpowiedź jest odmowna (z uwagi na brak miejsc) :(:( .Proszę was o pomoc gdzie na terenie Warszawy (tata nie nadaje się do długiego transportu) są oprócz Stoce-ru inne dobre ośrodki. Teraz lekarze z Bródna próbują załatwić miejsce w Szpitalu Grochowskim na ul. Grenadierów. Co wiecie o tym ośrodku jakie są o nim opinie?? Jakie inne Szpitale moglibyście polecić? Jakich lekarzy? Ja np słyszałam że w Konstancinie na ul Długiej też podobno jest jakiś ośrodek? A może ktoś z moich Iponowskich przyjaciół ma "takie wejścia" w Stocerze w Konstancinie (może ktoś zna dr. K Wasiak) że mógłby mi pomóc. Czuje się bezradna :(

Proszę o pomoc niech ktoś mnie pokieruje.

Kinia

 


  • 0
A my tak łatwopalni biegniemy w ogień by mocniej żyć!, tak śmiesznie marni dosłowni zbyt

#2 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 12 październik 2014 - 12:56

Kiniuś żałuję, że to nie mój region i nie mogę Ci pomóc. Popytam wśród znajomych. 


  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#3 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 13 październik 2014 - 09:03

Kiniuś żałuję, że to nie mój region i nie mogę Ci pomóc. Popytam wśród znajomych. 

 

Bardzo dobra rehabilitacja jest w szpitalu "Krystyna" w Busku. Dobre rehabilitacje prowadzą również szpitale wojskowe w Busku i w Krynicy Górskiej. Warto się zainteresować, poszpitalne przez NFZ powinien Twój Tato otrzymać bardzo szybko.


  • 1

#4 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 13 październik 2014 - 11:22

Mnie się obiło o uszy, że dobra rehabilitacja jest w dawnym CKI przy Gąsiorowskiego, ale to tylko zasłyszana opinia, no i nie wiem, czy oni mają coś w ramach NFZ. 

Słyszałem również dużo dobrych opinii o firmie Sorno w Mościskach koło Grodziska Mazowieckiego lub druga filia w Starych Babicach, ale tam na pewno jest tylko odpłatna.


  • 1

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rehabilitacja, szpital, uraz rdzenia, warszawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych