Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Przekwalifikowanie zawodowe w trakcie leczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kamillll

Kamillll

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 październik 2014 - 21:13

Witam

Jestem po wypadku w pracy. Leczenie w Polsce działa jak działa, więc trwało ładnych kilka lat. W tym czasie przyplątały się dodatkowe schorzenia takie jak zapalenia łokci ( od stałego chodzenia o kulach ). Jestem zapisany na zabiegi operacyjne na łokcie o raz artroskopię kolana. Terminy tych zabiegów są rozpisane na dwa najbliższe lata. Mimo to ZUS chce na "siłę" zrobić mi przekwalifikowanie zawodowe już teraz.!

Napiszcie proszę jeżeli znacie przepis, który by mówił o tym, że przekwalifikowanie zawodowe można zrobić dopiero po zakończeniu leczenia.

Pozdr.

Kamil


  • 0

#2 janjanicki

janjanicki

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 październik 2014 - 15:56

Jestem po wypadku w pracy. Leczenie w Polsce działa jak działa, więc trwało ładnych kilka lat. W tym czasie przyplątały się dodatkowe schorzenia takie jak zapalenia łokci (od stałego chodzenia o kulach). Jestem zapisany na zabiegi operacyjne na łokcie o raz artroskopię kolana. Terminy tych zabiegów są rozpisane na dwa najbliższe lata. Mimo to ZUS chce na "siłę" zrobić mi przekwalifikowanie zawodowe już teraz.!

Napiszcie proszę jeżeli znacie przepis, który by mówił o tym, że przekwalifikowanie zawodowe można zrobić dopiero po zakończeniu leczenia.

 

Pierwszy raz się z tym spotkałem. Lekarz orzecznik kwalifikuje cię na rentę szkoleniową, by zrobić przekwalifikowanie zawodowe po konsultacji z lekarzem medycyny pracy, ale po leczeniu i rehabilitacji. Z tego co studiowałem przepisy, nic nie ma na ten temat. Jeżeli byłeś u lekarza medycyny pracy z ZUS, a on stwierdził, że masz wykształcenie np. wyższe lub średnie, mogą ci zrobić na odwałkę kurs obsługi komputera albo teraz jest popularny kurs magazyniera, a do tego nie potrzebny jest sprawny łokieć czy kolano. I jesteś załatwiony. Możesz  przyjąć przeszkolenie i wal im zwolnienia lekarskie i będziesz się bujał do trzech lat na szkoleniówce 75% płatne renty, którą pobierałeś. I po operacjach ponownie stawaj na komisję z pogorszeniem stanu zdrowia.

Pozdrawiam Jan


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych