Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy ktoś tam pracował?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Azax

Azax

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 14:31

Pracuje ktoś w Firmie rekrutacja.owd.ac@gmail.com ja jutro mam mieć test o 10?

Użytkownik kuba edytował ten post 19 styczeń 2019 - 10:56
Usunięto tło spod tekstu

  • 0

#22 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:50

Pracuje ktoś w Firmie rekrutacja.owd.ac@gmail.com 

To jest adres e-mail do firmy rekrutacyjnej, dają oferty pracy w różne miejsca w tym praca zdalna.


  • 0

#23 Azax

Azax

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:31

ma ktoś testy które trzeba "zaliczyć"


  • 0

#24 Ziutek777

Ziutek777

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 05 luty 2017 - 15:53

To jest adres e-mail do firmy rekrutacyjnej, dają oferty pracy w różne miejsca w tym praca zdalna.

Czy jest na forum choć jedna osoba która pracuje w tej firmie ?


  • 0

#25 neo86

neo86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:55

Witam. Jestem nowy na forum. Podpinam się pod pytaniem odnośnie firmy Rekrutacyjnej OWD. Coś? Ktoś? Przechodzę test rekrutacyjny. Wysłali mi maila z próbnym testem który wykonałem, nagrałem do postaci wideo (przy użyciu programu do nagrywania akcji na pulpicie) i im przesłałem. Będą mnie testować dalej... ale coś ktoś wie o tej firmie? Bo tak sobie poczytałem to się zastanawiam jak traktować tą firmę? Kontakt tylko mailowy. Zero jakichkolwiek rozmów na Skype czy przez telefon jak to miało miejsce w poprzedniej pracy zdalnej gdzie pracowałem. Coś to dziwne jest...

Jestem po pierwszym dniu testów i powiem tak. Wymogi to oni mają. Solidne jak na ludzi którzy szukają pracowników wśród osób orzeczonych znacznie! Te testy dobre są dla ludzi ale zdrowych nie niepełnosprawnych. Pierwszy test ok nie ma limitu czasowego (te literki i cyferki o których wspominaliście) ale drugi jest z tekstem na zrozumienie. Kilka obszernych tekstów do przeczytania (co dla osoby z poważną wadą wzroku to spory problem - bo mi np. literki się zlewają) i tylko 16 minut na odpowiedzenie na 20 pytań. Nie wiem jak wygląda praca potem w takiej firmie ale chyba się nie nadaję widząc ich wymogi podczas testów.

¯\\\_(ツ)\_/¯


Użytkownik kuba edytował ten post 06 grudzień 2018 - 20:27
Połączono posty

  • 0

#26 misiu26

misiu26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 17:36

Ja miałem już 3 testy z tej firmy. Powiem tak, dostałem mail, że nie podejmą zemną współpracy, powodu brak.
Uważam, ze ta firma szuka pełnosprawnych z I grupa, a nie niepełnosprawnych.

Nie dziwie się, ze nikt nie pisze czy pracuje lub pracował w tej firmie. 
Jak można pracować, jeśli testy są na czas ograniczony, trzeba mieć IQ powyżej 130 żeby szybko rozwiązać testy.

Firma porażka. Nie polecam wysyłać CV strata czasu.


  • 1

#27 neo86

neo86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:26

Firma porażka. Nie polecam wysyłać CV strata czasu.

 

Witaj! A takie pytanie. Masz może namiary na firmy o podobnym charakterze w sensie zdalne? Byle by nie telemarketing (Call Center). Bo obecnie dzięki dyrektywom RODO to można łatwo wpaść jako pracownik call center (polecam kanały YouTube: "Akcja Windykacja oraz "Ja teraz mówię") a firma jak wiadomo wypnie się potem. Pracowałem jeszcze przed RODO w takich call center w firmach gdzie takie przekręty były, że teraz przy tym RODO gdzie jednostkowo można pozwać telemarketera o nękanie telefoniczne to już bym nie chciał tak bo nie wierzę, że firma by mnie wybroniła.

Dziś miałem 3-ci test. I stwierdzam zdecydowanie to bez sensu. Wysyłają marnej jakości skan gazety "Rzeczpospolita" i musisz z niej wyłapać takie dane jak: Reklamy, Autopromocje, Ogłoszenia, Notowania Giełdowe, Nekrologi itp... ale w większości przypadków jakiś wykresów nie dało się rozróżnić czy to artykuł na temat czegoś czy to notowania giełdowe. Wszystko się zlewało. Zbyt niska wartość DPI skanu + poważna wada wzroku i klops. A czas na rozróżnianie treści gazety od reklam itp. to 60 minut na 42 strony (w tym też uzupełnianie w tabeli wyników). ¯\\\_(ツ)\_/¯

Takie cuda to u osób ze zdrowym wzrokiem a nie u niedowidzących.


Użytkownik kuba edytował ten post 07 grudzień 2018 - 18:07
Połączono posty

  • 0

#28 misiu26

misiu26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:42

Miałem wszystko to samo co ty. Mój wzrok jest dobry tylko za mało czasu i trzeba samemu się szkolić, w wszystko w czasie testu. Porażka.


  • 0

#29 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 17:12

OLAĆ tę firemkę, od lat się ogłaszają i stale szukają ... w sumie nie wiadomo kogo i po co ... a może tymi testami odwala im się za free jakąś robotę ... a przy okazji zbierają sobie dane osobowe, w tym i te wrażliwe (dane o zdrowiu)


  • 1

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#30 neo86

neo86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 10:24

OLAĆ tę firemkę, od lat się ogłaszają i stale szukają ... w sumie nie wiadomo kogo i po co ... (...) a przy okazji zbierają sobie dane osobowe, w tym i te wrażliwe (dane o zdrowiu)

 

Z tego co widzę nadal się ogłaszają w dziale ogłoszeń. 

 

Kurcze mam nadzieję, że nie wykorzystają moich danych (bo im posłałem CV razem z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności jak do typowego potencjalnego pracodawcy). Jak coś gdzieś będzie się działo to będę wiedział kto jest winowajcą. Jak widzę coraz więcej jest takich firm masowo rekrutujących niby pracowników a potem wychodzą dziwne rzeczy: https://www.bankier....cy-7637539.html

 

Teraz się zastanawiam jak posyłać do takich pracodawców choćby elementarne informacje o sobie by jednak wiedział co i jak o mnie bo w końcu normalnie to pracodawcy daje się CV + skany orzeczenia, świadectwa pracy z ostatnich miejsc pracy czyli typowe dane niezbędne do kandydatury na pracownika. Mam taki komplet przygotowany w postaci obszernego pliku PDF. 

 

Ale jak widzę takie zagrania to zastanawiam się jak to ogarnąć tak by pracodawca się mną zainteresował a jednocześnie bym nie wpadł przypadkiem w pętlę oszustw? Bo pracy szukam dalej ale aż boje się posyłać taki komplet skanów dokumentów (de facto niezbędnych do rekrutacji - bo bez tego to się żaden pracodawca mną nie zainteresuje). 


Użytkownik neo86 edytował ten post 18 styczeń 2019 - 10:27

  • 0

#31 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 11:12

Ja wysyłam CV z podstawowymi danymi kontaktowymi, z dokładnymi informacjami o zajmowanych stanowiskach i tym czym się zajmowałem oraz odpowiednim liście motywacyjnym. Nic więcej. Jeśli musisz dołączać dodatkowe dokumenty, to rób to tak, aby usuwać z nich wszelakiej maści dane wrażliwe jak pesel, dowód osobisty, itp. W liście motywacyjnym musisz zaznaczyć, że na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej przedstawisz oryginalne dokumenty potwierdzające kwalifikacje, stan zdrowia, świadectwa pracy, itp..


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#32 GrasOne

GrasOne

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 01 luty 2019 - 13:07

Czym zajmuje się firma OWD?


  • 0

#33 neo86

neo86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 luty 2019 - 10:48

Czym zajmuje się firma OWD?

 

Wymagania mają ogromne i nie adekwatne do niepełnosprawności a do zaoferowania nie mają nic. Do tej pory nie dali mi odpowiedzi czy mnie przyjmą czy nie. Przeczytaj co wyżej napisałem. Generalnie to zapewne firma podwykonawców wielkich firm zajmujących się telemarketingiem i pozyskiwaniem danych do kontaktu telemarketingowego. Już w jednej takiej pracowałem przez pewien czas ale tam przynajmniej był normalny kontakt i telefoniczny i przez Skype i w trakcie rekrutacji i podczas pracy w firmie. Natomiast w tym całym OWD totalnie brak kontaktu i informacji co i jak. To nic sensownego. NIE warto się interesować tą firmą.


  • 0

#34 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 03 marzec 2019 - 16:41

Nie polecam tej firmy. Polecam  

  •  
HCEWW i FRIENDLY SOLUTIONS
  •  
HCEWW czy FRIENDLY SOLUTIONS
  • 0

#35 szach900

szach900

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 15:57

http://backofficeoutsourcing.pl/ ja polecam swojego pracodawcę. Dalej pracuje. Co prawda ja sobie  dorabiam do renty. Niskie wynagrodzenie, ale dla osób, którzy chcą dorabiać do renty jest akurat.
Dają umowę na czas nieokreślony.
I jest fajnie.

 

a co do tej firmy rekrutacja.owd.ac@gmail.com  to ja się do nich odzywałem ,ale mi podziękowali, bo szukali ludzi ze znacznym stopniem. A ja mam tylko umiarkowany.Dobrze, ze chociaż odpisali od razu. No i jak ktoś piszę, ze skontaktują się tylko z wybranymi, to lepiej żeby nie zawracali nam czasu.


Użytkownik szach900 edytował ten post 17 lipiec 2019 - 07:37

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych