Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Mieć dziecko czy też nie mieć to jest pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 renko3

renko3

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:12

Napisałam na forum prośbę o telefon komórkowy dla mojej córeczki,wiem że teraz w nie odpowiednim dziale dziękuję za poprawienie,ale poruszyła mnie jedna odpowiedź "lilith" która/y zarzucił mi żeby mieć dziecko trzeba zastanowić czy się da radę utrzymać.Dziwne takie podejśćie nie wie co ja przeszłam ile mam lat na co choruje i robi takie aluzje,powiem tak córeczka ma wszystko co jest potrzebne,nie chodzi głodna ubrania również ma czyste i nowe.A że komórkę można kupić na allegro to wiem ale nie którzy mają w szufladach i te telefony tylko leżą i przeszkadzają dlatego napisałam tę prośbę.

A teraz konkretnie czy osoby niepełnosprawne mogą mieć dziecko czy też nie (nawet przy niskich rentach).Pozdrowienia.


  • 5

#2 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 01 wrzesień 2014 - 03:52

Dziwne takie podejśćie nie wie co ja przeszłam ile mam lat na co choruje i robi takie aluzje,powiem tak córeczka ma wszystko co jest potrzebne,nie chodzi głodna ubrania również ma czyste i nowe.A że komórkę można kupić na allegro to wiem ale nie którzy mają w szufladach i te telefony tylko leżą i przeszkadzają dlatego napisałam tę prośbę.

 

Zupelnie niepotrzebnie sie tlumaczysz i bierzesz sobie do serca jakies tam uwagi.

Wychowalam dwoje dzieci. Nie przelewalo sie. Czasem bylo naprawde trudno, ale tak jak u Ciebie; dzieci nie byly glodne, ubrane czysto, jedno znosilo ubranka po drugim. Warunki mieszkaniowe tez przez wiele lat byly trudne.

Teraz moje dzieci sa dorosle, wyksztalcone, dobrze zarabiaja, kazde na swoim i bardzo sie ciesze ze je mam i zawsze chcialam je miec. Pieniadze sa potrzebne, ale dzieciom najbardziej potrzebna jest milosc.

Napisz do mnie na pw; skad jestes, moze bede mogla jakos pomoc z tym telefonem, a jesli nie to moze tez w czyms innym.


  • 3

#3 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2014 - 15:32

A teraz konkretnie czy osoby niepełnosprawne mogą mieć dziecko czy też nie (nawet przy niskich rentach).Pozdrowienia.

 

 

Jest to wybór indywidualny.

Ubolewam nad tym, iż zostaś poniżona tu na forum. Jestem świadoma tego co piszę.

Wolność słowa to wielki sukces demokracji, ale pamiętać należy, że "nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" (Alexis de Tocqueville).

 

To co piszemy na forach świadczy o naszej kulturze osobistej.

 

A teraz ja odpowiem jak nie należy uogólniać pisząc taką odpowiedź.

Gdyby człowiek wiedział jak potoczą się losy...........ale tego już nie dostrzega osoba krytykująca.

Nałogowy krytykant zamiast wybrać inny artykuł, woli napisać, że autor jest durny, jajecznica jeszcze durniejsza a pelargonia to szczyt durności. 

Niewątpliwie łatwiej jest ubliżyć komuś, kiedy nie patrzy się mu w twarz.

 

U mnie sytuacja jest dla wielu tu znających mnie wiadoma.

Oboje z mężem byliśmy niepełnosprawni i niespodziewanie ( tak się też zdarza ) zostaliśmy rodzicami.

Materialnie układało nam się dobrze.

Kiedy jednak zmarł mój mąż, sytuacja się skomplikowała i to nie dotyczy tylko osób niepełnosprawnych,

więc twierdzenie, że to domena tylko ich jest z gruntu błędna.

Idąc tym tropem rozumowania, to dzieci nie powinni mieć biedni, bezrobotni i w ogóle, że dzieci to samo zło, jest  twierdzeniem subiektywnym.

Każdy ma prawo do realizacji siebie według własnego uznania.

 

Twój apel o telefon komórkowy dla dziecka świadczy tylko o powszechnym ubóstwie. 

Wyrazy szacunku i pozdrawiam.


  • 8

#4 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 01 wrzesień 2014 - 20:28

michalina, podpisuję się pod Twoimi słowami... a na pytanie zadane w temacie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo życie nas zaskakuje każdego dnia. dziecko jest owocem miłości - i to jest najważniejsze.


  • 2
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#5 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 02 wrzesień 2014 - 20:30

 

Idąc tym tropem rozumowania, to dzieci nie powinni mieć biedni, bezrobotni i w ogóle, że dzieci to samo zło, jest  twierdzeniem subiektywnym.

Idac tym tropem, to nikt nie powinien miec dzieci, bo nawet gdy na poczatku jest dobrze, to przeciez wszystko moze sie w zyciu zdarzyc; choroba, smierc, kalectwo, utrata pracy, wszelkiego rodzaju przypadki losowe etc.etc.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 06 wrzesień 2014 - 10:22
poprawiono cytat.

  • 0

#6 DanutaK

DanutaK

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 04 wrzesień 2014 - 23:51

Jeśli chodzi o ten temat to uważam, że każdy powinien mieć dzieci.Tylko w pełni tego słowa znaczeniu winien wziąć za nie odpowiedzialność. W dzisiejszym świecie pełnym konfliktów,rozwodów czasem wręcz nienawiści między rodzicami, wtrącaniu się jakiejś grupy, religii niestety nie wszystkim się to udaje. Bywa z tym różnie. Więc każdy w swoim sercu powinien rozważyć takie rzeczy, a nie pytać innych. Dzieci są sensem życia, ale przecież nie każdego. Jesteśmy różni i jedni chcą mieć dzieci, a inni nie więc uszanujmy odmienne zdanie. Czasem warto się zastanowić bez uprzedzeń co jest naprawdę ważne.......A tak na koniec podziwiam i jestem pełna uznania dla matek z niepełnosprawnością, bo wiem ile trzeba włożyć serca, rozsądku lub innych motywacji by wychować dziecko. Chyląc czoło życzę wszystkiego dobrego i pociechy z najcudowniejszego daru jakim jest dziecku........Pozdrawiam.   :)


  • 2

#7 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 23:02

Renko3, gdzie napisałaś o tym telefonie, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę...? Faktycznie, musi  być w jakimś zupełnie nieodpowiednim miejscu, hi hi hi ;)


Użytkownik misshihi edytował ten post 05 wrzesień 2014 - 23:06

  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#8 adaa

adaa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 13:30

Renko 3 ty sie wypowiedzia Lilith nie przejmuj bo naprawde nie ma sensu sobie ja glowe zawracac. Bo jak narazie jest  ona mloda zlosliwa panna ,zapewne niedlugo bedzie stara zlosliwa panna. Nie ty pierwsza i nie ostatnia zostalas przez nia upokorzona. Trzymaj sie i glowa do gory bedzie dobrze 


  • 1

#9 renko3

renko3

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 18:23

Witam i dziękuję bardzo za to co napisaliście.Urodzenie mojej córeczki 10 lat temu równało się z cudem i dlatego nie rozumiem nie których ludzi a rzadko zdaza się spotkać z takim traktowaniem.Prędzej ludzie wytkną o naszym "kalectwie" niż o tym że mamy dziecko,nikt nam nie wypomniał po co nam dziecko,tylko każdy nam gratuluje tego naszego cudu i dlatego poruszyła mnie wypowiedź Lilith.Jeszcze raz serdeczne podziękowania za Wasze piękne wpisy - podbudowały mnie i to ogromnie.

Pozdrawiam


Renko3, gdzie napisałaś o tym telefonie, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę...? Faktycznie, musi  być w jakimś zupełnie nieodpowiednim miejscu, hi hi hi ;)

Witam napisałam w dziale "POMOC" - Poszukuję informacji .Bardzo nieodpowiednim miejscu jak później sobie poczytałam.Pozdrawiam


  • 1

#10 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 10 wrzesień 2014 - 18:41

Renko3, gdzie napisałaś o tym telefonie, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę...? Faktycznie, musi  być w jakimś zupełnie nieodpowiednim miejscu, hi hi hi ;)

W takim razie Ci ułatwię:

http://www.ipon.pl/f...ba/#entry209637

 

Prośba zwyczajna, nienachalna. Niejeden i nieostatni raz przekonałam się, że bywają prośby w życiu bardziej zdziwaczałe, a nawet kuriozalne. Bez wątpienia: "Kto o nic nie prosi, nic nie dostaje". Dobrze, że niektórzy umieją jeszcze to robić i robią to po swojemu, tak jak umieją. Z serdecznymi pozdrowieniami, M ... :)


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 10 wrzesień 2014 - 18:44

  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#11 agnieszkaowoc1

agnieszkaowoc1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 20:57

Nie wiem, jak dodać do forum nowy temat. Jestem nowa, mam 3 letniego chłopca z mpd, szukam wskazówek.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 11 wrzesień 2014 - 11:54
poprawiono błędy.

  • 0

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 wrzesień 2014 - 12:05

Nie wiem, jak dodać do forum nowy temat. Jestem nowa, mam 3 letniego chłopca z mpd, szukam wskazówek.

 

Witam na forum :)

W takim razie serdecznie zapraszam do odpowiedniego działu, dotyczącego interesującej Cię tematyki:

http://www.ipon.pl/forum/forum/20-porażenie-mózgowe/

 

Jeśli chodzi o dodawanie nowego tematu, to wygląda to mniej więcej tak: wybierasz dział, (na przykład ten powyżej), w prawym górnym rogu masz prostokąt z napisem "napisz nowy temat", naciskasz na niego, nadajesz tytuł tematu, a poniżej treść posta. Na zakończenie wystarczy wcisnąć "napisz nowy temat" i gotowe. W razie wątpliwości zapraszam na priv. Pozdrawiam, M.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 11 wrzesień 2014 - 12:05

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 12 wrzesień 2014 - 16:05

renko3 masz rację nic nie wiem o Tobie, ale też nic o sobie nie napisałaś w tamtym wątku, wiec kierowałam się treścią posta jak większość ludzi na forach to robi ( nie licząc personalnych wycieczek, do których zaraz przejdę). Napisałam swoje zdanie i nadal je podtrzymuję. Prosisz o telefon ludzi, których nie znasz na forum publicznym ( nie napisze czym mi to trąca, bo zrobi się nieprzyjemnie). Czemu nie poprosisz znajomych, rodziny? Pisząc na forum publicznym powinnaś mieć świadomość tego, że możesz spotkać się z krytyką ludzi, ponieważ nikt Cie tu nie zna i każdy ma prawo do własnego zdania ( na tym polegają fora internetowe). 

Nigdzie nie krytykuję faktu, że masz dziecko. To czy renciści/ niepełnosprawni powinni mieć dzieci to indywidualna sprawa każdego. Jeśli taka osoba czuje się na siłach ( finansowo, zdrowotnie, psychicznie) mieć dziecko to niech ma. Nikt nie może mu tego zabronić.

 

adaa lepiej wyglądasz i brzmisz jak milczysz, dodaje Ci to uroku niewątpliwie :). To czy jestem starą młodą panna, czy młodą młodą panną to tylko moja osobista sprawa i zapewniam Cie, że i tak nie będziesz wiedziała jak jest w rzeczywistości, ponieważ to moje życie prywatne. Nie życzę sobie wycieczek personalnych z Twojej strony czy to na forum, czy na czacie. Ostrzegam po raz ostatni. 


Użytkownik Lilith edytował ten post 12 wrzesień 2014 - 16:20

  • 0

#14 adaa

adaa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 12 wrzesień 2014 - 16:29

Nie bede prowadzila z wacpanna slownych przepychanek bo jestes zasmarkata A co do uroku osobistego to nie bedziemy rowniez dyskutowaly.Jezeli chodzi o twoje zycie prywatne to jestes ostatnia osoba ktora mnie interesuje.A zastraszanie slowem -Ostrzegam-,zostaw dla innych ktorzy cie nie cierpia na czacie.


  • 2

#15 renko3

renko3

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 10:32

Witam ,proszę nie kłóćcie się z mojego powodu,ja rozumiem że każdy ma prawo do swojego zdania ale będąc osobą niepełnosprawną należy mieć szacunek do innych będących w trudnej sytuacji,to że to jest forum publiczne to ja wiem ale uważałam że można tutaj napisać bo powinniśmy być jak rodzina - której ja nie mam .

Lilith dlaczego Ty jesteś zła na cały świat nasze życie nie jest łatwe należy sobie pomagać czy też wspierać dobrym słowem,czy to takie trudne ja też potrafię być niekiedy zła na to wszystko ale czy muszę wyładowywać to na innych chyba nie.Pisałaś że na forach internetowych można przeczytać krytykę można oczywiście ale zależy na jakich forach,PRZECIEŻ TO FORUM JEST PO TO ABY WSPIERAĆ POMAGAĆ SOBIE NAWZAJEM a nie obrzucać się błotem.- nie tędy droga.

Napisałaś że proszę o telefon ludzi których nie znam,masz rację ale znam ich z innej strony znam ich ból,samotność,a nawet jak piszą na forum o swoich małych sukcesach to też się cieszę z nimi,jak mają problemy to im współczuję to tak jakbym miała swoją rodzinę trochę nie znaną a trochę znaną.

Pozdrawiam


  • 1

#16 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 16:02

renko3 nie martw się, nie kłócę się z adaa z Twojego powodu. Ona szukała okazji aby napisać o mnie swoje trzy grosze i w końcu znalazła. Dlaczego uważasz, że jestem zła na cały świat? Wnosisz to po tym, że krytycznie się odniosłam do Twojego posta, czy może znasz mnie aż tak dobrze?

Ciągle bawi mnie podejście ludzi niepełnosprawnych do stron dla niech przeznaczonych i ludzi na nich się udzielających. Nie jesteśmy rodziną. Jesteśmy w mniejszym bądź większym stopniu sobie obcy. Można oczywiście zaklinać rzeczywistość, tylko po co? Przecież i tak wiadomo jaka jest rzeczywistość. Życzę Ci renko3 aby ktoś z Twojej "rodziny" forumowej przesłał Ci ten telefon :)


  • 0

#17 renko3

renko3

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 18:36

Witaj Lilith,a dlaczego nie zaklinać rzeczywistości i tak  mamy pod "górkę" to dlaczego nie można trochę zmienić rzeczywistość na jakiś czas.

A czy ktoś mnie wspomoże  z telefonem czy też nie przecież nie będę zła,a może nikt nie ma albo oddał komuś bardziej potrzebującemu niż ja,to nie ma znaczenia,a jeżeli ktoś mi pomoże to będę wdzięczna bardzo.

 

A ja założę chyba nowy  wątek pod tytułem JESTEM ZŁA/ZŁY NA CAŁY ŚWIAT  i Ciebie zaproszę abyś napisała za co jesteś zła,dlaczego nie wierzysz w ludzi,co Ci przeszkadza że ktoś wierzy że zaklina rzeczywistość.Założe ten wątek aby Cię poznać chociaż trochę,troszkę zrozumieć.

Pozdrowienia


  • 0

#18 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 22:59

renko3 ale sie uparłaś przy tym, że jestem zła na cały świat...nie wiem czemu. Nie jest tak jak myślisz. Powinnaś inne osoby do nowego tematu zaprosić, ponieważ ja całkowicie się nie nadaje do niego :) . Nie mam zamiaru Cie w kółko przekonywać jaka jest prawda. Jeśli wyciągasz wnioski na mój temat po jednym krytycznym poście skierowanym do Ciebie to cóż...nic na to nie porardzę, ale nie udawaj, że mnie znasz i wiesz o mnie więcej niż ja :)


  • -1

#19 Korner

Korner

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:04

renko3 masz rację nic nie wiem o Tobie, ale też nic o sobie nie napisałaś w tamtym wątku, wiec kierowałam się treścią posta jak większość ludzi na forach to robi ( nie licząc personalnych wycieczek, do których zaraz przejdę). Napisałam swoje zdanie i nadal je podtrzymuję. Prosisz o telefon ludzi, których nie znasz na forum publicznym ( nie napisze czym mi to trąca, bo zrobi się nieprzyjemnie). Czemu nie poprosisz znajomych, rodziny? Pisząc na forum publicznym powinnaś mieć świadomość tego, że możesz spotkać się z krytyką ludzi, ponieważ nikt Cie tu nie zna i każdy ma prawo do własnego zdania ( na tym polegają fora internetowe). 

Nigdzie nie krytykuję faktu, że masz dziecko. To czy renciści/ niepełnosprawni powinni mieć dzieci to indywidualna sprawa każdego. Jeśli taka osoba czuje się na siłach ( finansowo, zdrowotnie, psychicznie) mieć dziecko to niech ma. Nikt nie może mu tego zabronić.

 

adaa lepiej wyglądasz i brzmisz jak milczysz, dodaje Ci to uroku niewątpliwie :). To czy jestem starą młodą panna, czy młodą młodą panną to tylko moja osobista sprawa i zapewniam Cie, że i tak nie będziesz wiedziała jak jest w rzeczywistości, ponieważ to moje życie prywatne. Nie życzę sobie wycieczek personalnych z Twojej strony czy to na forum, czy na czacie. Ostrzegam po raz ostatni. 

Popieram Cię w 100%. Nie jest "sztuką" mieć dziecko, sztuką jest wychowanie go na porządnego, wartościowego człowiek i obojętnie czy rodzicami są ON czy też nie. Problemem w tym kraju jest później "finansowanie" takiej rodziny, której nie "stać" na zapewnieniu dziecku (dzieciom) tego czego jest mu potrzebne nawet w minimalnym procencie. Mieć dzieciątko to najwspanialsze co może spotkać człowieka, ale wychowanie tego młodego człowieka ciąży (albo powinno być w 100%) na rodzicach. Bo dlaczego np. człowiek, który nie chce mieć dzieci, później jako podtanik ma partycypować w utrzymanie cudzego dziecka? Na wszystko musi być stać człowieka, na dziecko także. I nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś jest ON czy też nie.

Gdy od samego początku rodzice "siedzą" w intytucjach, które (niepotrzebnie) dają jakieś zapomogi itd itd. Takie dziecko  i rodzice także mają roszczeniową postawę wobec państwa, że im się należy i już. A ja pytam dlaczego coś się "należy"? z jakiego powodu?
 


  • 4
"Miłość nie zna pór dnia, nadzieja nie ma końca, a wiara nie zna granic. Tylko wiedza i niewiedza skrępowane są czasem granicami."

Gunter Grass

#20 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 12:53

Korner masz trochę racji, ale...no właśnie. Czymś innym jest pomoc państwa ( zapomogi, dodatki itd), a czymś innym proszenie obcych ludzi o taką "zapomogę". Idąc Twoim tokiem myślenia ON nie powinny dostawać rent, ponieważ to też idzie z pieniędzy podatnika, rodzice ciężko niepełnosprawnych osób tez nie powinni dostawać pomocy od państwa, bo idzie z kieszeni podatnika. Każdy w tym kraju płaci podatki: renciści, emeryci, osoby fizyczne etc.

Masz jednak całkowitą rację jeśli chodzi o posiadanie dziecka: dziecko jest największym skarbem i szczęściem rodziców. Rozumiem doskonale chęć posiadania dzieciaczka, ale jest to ogromna odpowiedzialność. Odpowiedzialność pod każdym względem, nie tylko finansowym. Taka decyzja tym bardziej u ON powinna być bardzo dobrze przemyślana. Czy podołają fizycznie i zdrowotnie zająć się dzieckiem i je wychować, czy podołają finansowo, czy będą w stanie zapewnić dziecku wszystko czego potrzebuje. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych