Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Urzad pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 tetrus77

tetrus77

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 16:52

Przed zmiana przepisow chodzilem do Urzedu Pracy podpisac liste przed uplywem 90 dni od ostatniej wizyty. Odpowiadalo mi to, gdyz jestem na wozku i moglem pojsc gdy warunki pogodowe byly dobre. Podczas ostatniej wizyty powiedziano mi, ze przepisy sie zmienily. Teraz beda mi wyznaczac termin co 2 miesiace i musze sie w tym terminie stawic.

Szukam informacji czy osoba niepelnosprawna zarejestrowana jako poszukujaca pracy musi sie stawiac co te 2 miesiace czy moze nadal obowiazuje stary zapis o tym, ze mam sie pojawic przed uplywem 90 dni.

 

Szperajac w internecie znalazlem ustawe tu http://www.gupkrakow...ileinfo&id=2890

art. 33 punkt 3 mowi:

Bezrobotny ma obowiązek zgłaszania się do właściwego powiatowego urzędu pracy w wyznaczonym przez urząd terminie w celu przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy proponowanej przez urząd lub w innym celu wynikającym z ustawy i określonym przez urząd pracy, w tym potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy. W przypadku bezrobotnego będącego dłużnikiem alimentacyjnym, w rozumieniu przepisów o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, wyznaczony termin nie może być dłuższy niż 90 dni.

 

Jeszcze w kilku miejscach ustawa mowi, ze kontakt miedzy bezrobotnego/poszukujacego z Urzedem Pracy musi nastapic w ciagu 90 dni, bo w innym wypadku zostanie wyrejestrowany.

 

Czy moglbym jakos przekonac Urzad Pracy, ze powinienem stawiac sie w przeciagu 90 dni?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych