Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca w zawodzie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiki9969

wiki9969

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów
  • Skąd:łódzkie

Napisano 26 sierpień 2014 - 13:20

Witam serdecznie po długiej nieobecności. Obiecuję, że postaram się nadrobić zaległości. :P

Tylko, że mam pewien problem... W mojej okolicy otwierają nowy oddział rehabilitacyjny. W związku z tym chciałabym ubiegać się tam o pracę. Jednak jest jedno ale... Po ukończeniu szkoły masażu (2011 r.) nigdzie nie pracowałam w zawodzie. Jedynym doświadczeniem jest moja praktyka w szkole. Od października będę również studiować fizjoterapie, tak więc status studenta przemawia na moją korzyść. Starałam się o staż z PUP, ale jako rencistka i posiadacz gospodarstwa rolnego nie miałam szans na jego utrzymanie. Tak więc zastanawiam się w jaki sposób zwrócić na siebie uwagę potencjalnego pracodawcy.

Wiem, że temat może być głupi, ale aktualnie jestem w dołku. Dlatego szukam pomocy u Was.


  • 0

#2 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 15:29

To trudne pytanie, bo każdy pracodawca może oczekiwać czegoś innego od przyszłego pracownika i na inne rzeczy zwróci uwagę. Jeden będzie zwracał uwagę czy jesteś czysta, zadbana ( bo to też ważne w tym zawodzie), inny jakie masz podejście do pacjenta, kolejny jakie masz kwalifikacje, a jeszcze inny na wszystko razem. Najbardziej prawdopodobna jest opcja nr 4. czyli wszystko razem :)


  • 0

#3 Solin

Solin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 20:06

 Tak więc zastanawiam się w jaki sposób zwrócić na siebie uwagę potencjalnego pracodawcy.

Wiem, że temat może być głupi, ale aktualnie jestem w dołku. Dlatego szukam pomocy u Was.

Zaraz po wejściu - opluj pracodawcę a na pewno zwróci na ciebie uwagę i zapamięta do końca dni swoich i twoich :) :)


  • 2

#4 wiki9969

wiki9969

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów
  • Skąd:łódzkie

Napisano 26 sierpień 2014 - 21:28

Dobry pomysł. :D Ale o pracy mogłabym zapomnieć. :P

Lilith, wiem, że to wszystko ma znaczenie. Zależy mi na tej pracy, jednak z góry jestem nastawiona na porażkę. :(

Ale trzymajcie kciuki. Może "złota rybka" spełni choć jedno z moich życzeń ;)
  • 0

#5 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 27 sierpień 2014 - 08:46

Wiki, dziewczyno, jak Ty starasz sie o pracę z  góry nastawiając sie na porażkę, to po co w ogóle marnujesz czas swój i pracodawcy? Zostań w domu i pojęcz że nic Ci się nie układa, ze nie masz szansy na wymarzoną pracę, że inni są lepsi od Ciebie itd... Efekt ten sam, a nie będziesz musiała się nigdzie fatygować! :P

 

A tak na poważnie, to weź się w garść, głowa do góry, cycki do przodu, uśmiech od ucha do do ucha i raźnym krokiem, pełna wiary i optymizmu idź załatwiać sobie tę pracę, bo sama wiesz, ze lepszej kandydatki od Ciebie nie znajdą, i tyko musisz im to udowodnić! :D

 

Trzymam kciuki!!!!


Użytkownik misshihi edytował ten post 27 sierpień 2014 - 08:46

  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#6 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 27 sierpień 2014 - 13:50

jeśli napiszesz do mnie na priw, chętnie pomogę napisać super list motywacyjny do pracy lub pomogę w napisaniu CV. pozdrawiam.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#7 rillma

rillma

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 15:04

Postaraj się znaleźć jak najwięcej informacji na temat swojego przyszłego pracodawcy. Tylko w ten sposób odpowiesz sobie na bardzo istotne pytanie, a mianowicie, czego oczekuje pracodawca od swoich przyszłych pracowników. Moim zdaniem najważniejsze jest zaangażowanie (nie planujesz w przyszłości wyjazdu poza granicę kraju?).


  • -1

#8 wiki9969

wiki9969

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów
  • Skąd:łódzkie

Napisano 29 sierpień 2014 - 16:11

Nie, tu mam studia, rodzinę, przyjaciół... Wolę zostać w Polsce.

 

jeśli napiszesz do mnie na priw, chętnie pomogę napisać super list motywacyjny do pracy lub pomogę w napisaniu CV. pozdrawiam.


Dziękuję the. :*

Wiki, dziewczyno, jak Ty starasz sie o pracę z góry nastawiając sie na porażkę, to po co w ogóle marnujesz czas swój i pracodawcy? Zostań w domu i pojęcz że nic Ci się nie układa, ze nie masz szansy na wymarzoną pracę, że inni są lepsi od Ciebie itd... Efekt ten sam, a nie będziesz musiała się nigdzie fatygować! :P

A tak na poważnie, to weź się w garść, głowa do góry, cycki do przodu, uśmiech od ucha do do ucha i raźnym krokiem, pełna wiary i optymizmu idź załatwiać sobie tę pracę, bo sama wiesz, ze lepszej kandydatki od Ciebie nie znajdą, i tyko musisz im to udowodnić! :D

Trzymam kciuki!!!!


Chodzę tak od trzech lat i... jak na razie dostałam pracę jako sprzątaczka. :P Niestety, okulista nie chce wyrazić zgody na jakąkolwiek inną pracę. Nawet na studia ledwo mi się udało ją dostać. ;(

Ale nie tracę nadziei. W końcu mi się uda. :P


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 30 sierpień 2014 - 09:57
poprawki...

  • 0

#9 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 30 sierpień 2014 - 12:29

  :P Niestety, okulista nie chce wyrazić zgody na jakąkolwiek inną pracę. Nawet na studia ledwo mi się udało ją dostać. ;(

 

To jakas dziwna logika tego okulisty; studia jestes zdolna  skonczyc, ale pracowac juz nie.

 

A myslas o pracy w Warszawie w jakiejs prywatnej placowce  rehabilitacji, odnowy biologicznej, cokolwiek, zeby miec doswiadczenie?

I jeszcze jedno: w krajach zachodnich jest taki zwyczaj, ze czesto ludzie wkrecaja sie do pracy na zasadzie volontariatu, tzw. "foot in the door". Pracuja przez chwile za darmo, daja sie poznac, ucza sie i przy pierwszej okazji sa zatrudniani na etat, bo firmy lubia zatrudniac od wewntatrz i maja pracownika przeszkolonego.

Czy cos takiego mialoby sens w Twoim przypadku?


  • 1

#10 wiki9969

wiki9969

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów
  • Skąd:łódzkie

Napisano 30 sierpień 2014 - 19:36

Pochodzę z małej miejscowości w województwie łódzkim, pomagam rodzicom, więc póki co nie zastanawiałam się nad pracą w dalszych regionach Polski. Ale zobaczę jak się życie potoczy. ;)

Jeśli chodzi o wolontariat to tak, myślałam o tym. Ale ze względu na pracę odpuściłam go sobie. Może gdy skończy mi się umowa wrócę do tego pomysłu. ;)
  • 0

#11 wiki9969

wiki9969

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów
  • Skąd:łódzkie

Napisano 01 wrzesień 2014 - 14:21

Tak się teraz zastanawiam... Czy jako absolwentka szkoły medycznej mogę się ubiegać o praktyki zawodowe jako masażystka? Czy muszę po prostu czekać na rozpoczęcie studiów i starać się o praktyki jako fizjoterapeuta? Pytam, bo chcę w końcu coś zmienić. :)

Użytkownik wiki9969 edytował ten post 01 wrzesień 2014 - 14:22

  • 0

#12 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 01 wrzesień 2014 - 21:20

w zasadzie nie możesz.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych