Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

mam rentę 1 grupy chcę pracować


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 bajdal

bajdal

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 14:20

Dostałem rentę 1 grupy .Ostatnio pracowałem jako kierowca zawodowy ,czy mając rentę moge podjąć pracę jako kierowca.Prosze o pomoc


  • 0

#2 stokrotka4533

stokrotka4533

    Statysta

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 17:02

Witaj, a czemu by nie? Jeśli tylko jesteś  w tym kierunku sprawny...


  • 0

#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 23 lipiec 2014 - 09:36

Pozwolenie na daną pracę wydaje lekarz medycyny pracy, do którego zwykle kieruje potencjalny pracodawca. - Jeśli lekarz wyrazi zgodę, to nie powinno być żadnych problemów.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 bajdal

bajdal

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 09:55

Witaj, a czemu by nie? Jeśli tylko jesteś  w tym kierunku sprawny...

Dziekuję za informację .Ale bolę się że jak odszedłem na rente jako kierowca to nie moge pracować w tym zawodzie 


  • 0

#5 a222

a222

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 14:53

Jeśli 1-sza grupa przyznana przy PCPR-e lub ZUS-ie, wszystko zależy od lekarza medycyny pracy, jeśli on wyda ci zgodę..., będziesz mógł pracować, jeśli nie dostaniesz zgody od lekarza medycyny pracy niestety nie będziesz mógł podjąć pracy.


  • 0

#6 bajdal

bajdal

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 08:44

Jeśli 1-sza grupa przyznana przy PCPR-e lub ZUS-ie, wszystko zależy od lekarza medycyny pracy, jeśli on wyda ci zgodę..., będziesz mógł pracować, jeśli nie dostaniesz zgody od lekarza medycyny pracy niestety nie będziesz mógł podjąć pracy.

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA INFORMACJĘ  POZDRAWIAM


  • 0

#7 bajdal

bajdal

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 13:27

Witam

mam jeszcze jedno pytanie

żona prowadzi działalność gospodarcza ,czy może mnie zatrudnić i stworzyć nowe stanowisko pracy

dziękuję 


  • 0

#8 a222

a222

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 14:16

Witam,

 

 

Trzeba się dowiedzieć czy są dostępne środki na stworzenie stanowiska pracy ( kiedyś były, a jak jest teraz, nie wiem?),  jeśli są , to oczywiście, że może stworzyć stanowisko pracy i Cię zatrudnić. Powodzenia.


  • 0

#9 MagicSnow99

MagicSnow99

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów
  • Skąd:Wejherowo

Napisano 27 lipiec 2014 - 08:36

nie będę zakładał innego tematu....a trochę z innej perspektywy - jeśli pracuję i posiadam I-szy stopień to czy mogę starać się o rentę ?


  • 0

#10 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 20:01

nie będę zakładał innego tematu....a trochę z innej perspektywy - jeśli pracuję i posiadam I-szy stopień to czy mogę starać się o rentę ?

 

Raczej znaczny stopień (kiedyś najwyższym stopniem był I-szy). Możesz się starać, ale rentę przyznaje ZUS. A dla ZUSu orzeczenia komisji nierentowych prawnie są nieistotne. Nie przekładają się bezpośrednio w tę stronę (w drugą tak). Ustawodawca tym samym podkreślił, że bardziej wiarygodne są rentowe komisje zusowskie od komisji nierentowych. Dla ZUSu istotne są badania lekarskie, a nie orzeczenia PCPRów.

 

Dziekuję za informację. Ale bolę się że jak odszedłem na rente jako kierowca to nie moge pracować w tym zawodzie

No właśnie, dość mocno podważałbyś sam swoją "chorobę" z powodu której posiadasz rekompensatę od państwa, bo niby nie możesz pracować w swym zawodzie. Tymczasem nagle jednak okazuje się, że możesz. Więc albo nie byłeś chory (trudniej udowodnić, skoro masz papiery, że byłeś), albo byłeś ale wyzdrowiałeś. Więc renta rekompensująca niezdolność do pracy w tym zawodzie, absolutnie nie powinna Ci się należeć od państwa.


  • 0

#11 MagicSnow99

MagicSnow99

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów
  • Skąd:Wejherowo

Napisano 02 sierpień 2014 - 13:38

słuchajcie, sek w tym, że cały czas się leczę - moja niepełnosprawność wynika z mojej psychiki, ale jest już coraz lepiej. 

Obecnie będę pracował fizycznie (nie posiadam wyuczonego zawodu, jedynie zdobyte doświadczenie i obecnie rozpoczynam edukację w tym kierunku) i właśnie nie wiem jak to jest. Leczę się od 7-lat, jedno się zgadza do pracy umysłowej się nie nadaję obecnie i wcześniej się nie nadawałem a jak do tej pory tylko takowe wykonywałem (zawody wyuczone/zdobyte doświadczenie)

____________

Pozdrawiam


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych