Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dotacja z PRFON na DG 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 18:57

Witam, proszę kogoś obeznanego o dwie informacje;

zapoznałem się z zasadami przyznawania dotacji z PFRON na działalność, ale nurtują mnie dwa pytania.

 

Jestem obecnie na etacie, ale mam już przygotowane wypowiedzenie dla pracodawcy, bo chce zmienić prace albo próbować na DG.

 

W regulaminie pfron, pisze iż osoba ubiegająca się o dotacje, nie może być zatrudniona.

Czy po rezygnacji z pracy i zarejestrowaniu się w PUP jako poszukujący pracy niepełnosprawny, mogę od ręki składać wniosek do PFRON o dotację?

Czy jest jakiś czas przejściowy, np. dopiero po miesiącu?

To jest raz, a dwa w regulaminie pisze tez, iż osoba ubiegająca se dotacje, nie mogła prowadzić w ciągu 12 m/c poprzedzających wniosek działalności.

Akurat mam działalność ale jest zawieszona od kwietnia zeszłego roku, jest wiec rok, a została założona 2.01.2013. Czyli rozumiem iż przy składaniu wniosku to by mnie już nie dotyczyło bo rok minął.

Dobrze myślę?


  • 0

#2 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:26

Nikt nie odpowie na te  dwa pytania?


  • 0

#3 kjkj

kjkj

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 20:52

W innym temacie o tym pisałem. Ale nie wiesz skąd masz ten regulamin? Podpowiem, że z urzędu pracy, a nie z PFRONu. Z kim podpisalbys umowę? Ze starosta, któremu kasę da PFRON. A nie z PFRONem. Instytucja podlegla starostwu (powiatowy urząd pracy) realizowalaby Twoje dofinansowanie działalności gospodarczej, a nie PFRON.

Ale jeśli masz problemy by ogarnąć tak oczywiste podstawy, to odradzalbym Ci zakładanie działalności gospodarczej.

Użytkownik kjkj edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 20:53

  • 0

#4 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 10:11

Żeś doradził....

Jakbym był taki biegly we wszystkim to dzisiaj był bym milionerem, nie tylko ja....


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych