Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jaki program antywirusowy polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 karusia

karusia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 17:47

Witajcie. Pewnie problem mój nie jest jakoś szczególnie odosobniony, ale nie mam sie kogo poradzić. Wiem, że jest tego dużo, ale ja raczej nie będę jeżdziła w poszukiwaniu jakiegoś programu. Najlepiej jakbym mogła sobie pobrac z interetu, albo zamówić w interecie i zaplacić online. Sama troche szukałam, poprosiłam znajomego żeby mi cos poradził to powiedział żebym zamówiła FM Internet Security 2014 na nazwie (szczegóły). Powiedział, że nawet sama sobie dam radę bo ingerencja użytkownika ograniczona jest do minimum. To mi odpowiada. Tylko napiszcie czy znacie ten antywirus? Czy ktos może korzysta już? A jak nie - to prosze napiszcie czego sami używacie. Już dwa razy miałam poważne problemy z komputerem - pan informatyk powiedział, że miałam paskudne wirusy, więc już nie ma odwrotu, muszę się na coś zdecydować.


  • 0

#2 Gość_marei_*

Gość_marei_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2014 - 08:58

Ja od kilku dobrych lat używam Kasperki Anty-Virus, jak na moje potrzeby starczy, jestem zadowolony. Z mniej obciążających system poleciłbym nod32 .


  • 0

#3 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2014 - 09:35

Kilka lat używam darmowego Avast'a i nie narzekam.


Użytkownik Romek. edytował ten post 24 kwiecień 2014 - 09:36

  • 2

#4 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 24 kwiecień 2014 - 10:16

Comodo lub Nod32


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#5 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:14

Ja używam Kaspersky Internet Security licencję roczną nabyłem na Allegro za niecałe 20 pln.
Do tego Spybot i Odkurzacz oraz sporadycznie skanuję kompa ComboFix.
 


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#6 karusia

karusia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 26 kwiecień 2014 - 10:16

O!! Dzięki wielkie. Przyjrzę się wszystkim, porownam. A ten Combo to jakiś program do ściągniecia? Czy też jakiś rodzaj antywirusa?


  • 0

#7 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2014 - 11:08

Warto mieć parę różnych narzędzi do robienia porządków w komputerze. Oprócz programu typu internet security np. Kasperski, Norton, BitDefender, Eset, Comodo, itd., warto mieć antywirusy, czy inne programy do czyszczenia komputera typu CC Cleaner (Odkurzacz), Spybot Search and Destroy uruchamiane niezależnie od oprogramowania startującego wraz z systemem Windows np z pendrive. ComboFix jest oczywiście do ściągnięcia, np.

http://www.dobreprog...dows,15526.html Za jego pomocą są tworzone logi systemowe a następnie są sprawdzane czy nie nastąpiła gdzieś jakaś infekcja. Jeśli coś znajdzie - usuwa. Program jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników.


  • 0

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 kwiecień 2014 - 08:04

Ja używam Kaspersky Internet Security licencję roczną nabyłem na Allegro za niecałe 20 pln.


Pomysłowe i sprytne ;) :) Również polecam Kaspersky.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 lurpak

lurpak

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 10:38

Ja używałem wcześniej aviry, ale po tym jak mi wykrzaczyła system zdecydowałem kupić jakiś pakiet licenjonowany, mam teraz GDATA, chodzi całkiem dobrze, nie zamula kompa, ma sporo narzędzi, m.in. można zbootować sobie płytkę i oczyścić nieporządane oprogramowanie, którego nie można wywalić czy wykryć z poziomu systemy operacyjnego. GDATA nieźle sobie radzi, wybierałęm antywirusa po testach na av-test: http://www.av-test.o...testreports_pi1[report_no]=140644


  • 0

#10 arogrom

arogrom

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 28 kwiecień 2014 - 02:49

polecam noda kaspeskiego AVG  lub Avasta te były przezemnie testowane i nie nażekałem :cool:


Użytkownik arogrom edytował ten post 28 kwiecień 2014 - 02:49

  • 0

#11 melmak

melmak

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 12:00

Bezpłatny -> Avira

Jeśli chcesz kupić to polecam program antywirusowy NOD32


  • 0

#12 grino

grino

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Skąd:Whitestok

Napisano 02 lipiec 2014 - 23:32

Baidu Antivirus :) Instalka i spolszczenie na stronie www producenta. Polecam bo mam :)


  • 0
"Człowiekiem jest się wtedy, gdy zaakceptuje się ruinę tego, co było treścią życia..."

#13 toker

toker

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Skąd:Kielce

Napisano 03 lipiec 2014 - 12:18

Ja przez ostatni rok używałem programu  Avast i nie miałem żadnych problemów z wirusami. Wcześniej przez kilka lat miałem Norton, ale trochę mi kompa zapaskudziło, więc się przerzuciłem.


  • 0

#14 grzro

grzro

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 21:25

ja bezplatnego uzywam od wielu lat AVG i jest bardzo dobry. Wczesniej z darmowych uzywalem Avasta i w porownaniu z AVG to nawet szkoda gadac. Avira troszke lepsza ale tez bez rewelacji. Jak porownalem sobie skutecznosc dzialania AVG i Avasta, to majac zainstalowanego Avasta, nie ma wiekszej roznicy gdyby sie nie mialo zadnego antywirusa :P ale i tak oprocz antywirusa uzywam Advanced Systemcare, Odkurzacza, Malware i najmniejszych problemow z komputerem nie mam. A do defragmentacji dysku zamiasta standardowego programu windowsa uzywam O&O Defrag i od lat z komputerem ani moim ani tymi ktorym robie nic sie nie dzieje :P


  • 0

#15 pete

pete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 13:50

Kaspersky


  • 0

#16 Gollum

Gollum

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Skąd:Kraków

Napisano 24 wrzesień 2014 - 11:12

Po co płacić za coś co można mieć za darmo.
Mając legalny system od Visty w górę jest bardzo dobry darmowy antywirus Microsoft Security Essentials
Dlaczego legalny sytsem - bo antywirus podczas instalacji sprawdza autentyczność systemu - na lewym systemie nie zainstalujemy, ale wówczas polecam BitDefender - darmowy po rejestracji na stronie producenta - świetny antywirus tyle, żę po angielsku (w darmowej wersji nie ma języka PL)
 
Pod Windows 8 lub 8.1 nie instalujemy żadnego antywirusa gdyż system ma już zaimplementowany własny antywirus - tzw. Windwos Defender - jest to dokładnie to samo co Microsoft Security Essentials.
 
Sam antywirus nie wystarcza w obecnych czasach, polecam zestaw:
 
Antywirus:
>>>Microsoft Security Essentials<<<

AntyExploit:
>>>EMET<<<
Po zainstalowaniu należy załadowac listę programów, które mają być chronione przez program.
Ładowanie gotowych list programów chronionych:

Po uruchomieniu klkamy:
Import -> przechodzimy do
Program files/emet/deployment/protection profiles
i tam będą w sumie trzy listy, najlepiej załadować "Popular Software"
wrzuci to wszystkie "popularne" programy
trochę tego jest, ale jak brakuje czegoś z czego korzystamy, to można dodać , później można wyeksportować swoje ustawienia
i znów później, użyć po nowej instalacji programu albo na zupełnie innym komputerze

UWAGA - w razie niedziałającego programu:
jakby jakiś program który dodamy nie działał, to na początek zaczynamy od wyłączenia dla niego ASLR (tu najczęściej twórcy dają ciała i później są problemy)

W trakcie korzystania z programu można ręcznie usuwać programy z listy lub dodawać do listy nowe.

Program wprowadzający reguły do zasad polityki lokalnej:
>>>CryptoPrevent<<<
Reguły te chronią nas przed takimi infekcjami jak "Sweet Page", "Qvo6" (oraz malware i droppery uruchamiane ze zmiennych środowiskowych)

Ochrona USB przed Anti-Malware:
>>>MCShield<<<
Program chroni wszystkie nośniki USB podłączane do naszego komputera.
Instrukcja:

Odepnij wszystkie pamięci USB
Zainstaluj program.
Pod koniec instalacji zanim klikniemy przycisk Run można wybrać język PL w polu Langues oraz styl okna w polu Visual style
Jeśli z rozpędu tego nie zrobimy można zmienić język po uruchomieniu programu -> kliknij pozycję General -> Language i tu możesz zmienić język na PL
Teraz przejdź do pozycji [b]Skaner
-> i tutaj zaznacz pozycje [b]Zawsze pokazuj ukryte pliki na pamięci...

Teraz podepnij pendrive (lub/oraz inne pamięci USB)
Program przeskanuje i usunie zagrożenia.
Warto zaznaczyć opcję, aby uruchamiał się podczas startu systemu - wówczas działa w tle (nie czuć programu) i skanuje w locie wszystkie podpinane pamięci pod USB.

 
To wszystko za darmo.


  • 0

#17 Gość_Aradan_*

Gość_Aradan_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2014 - 21:51

ja bezplatnego uzywam od wielu lat AVG i jest bardzo dobry. Wczesniej z darmowych uzywalem Avasta i w porownaniu z AVG to nawet szkoda gadac. Avira troszke lepsza ale tez bez rewelacji. Jak porownalem sobie skutecznosc dzialania AVG i Avasta, to majac zainstalowanego Avasta, nie ma wiekszej roznicy gdyby sie nie mialo zadnego antywirusa :P ale i tak oprocz antywirusa uzywam Advanced Systemcare, Odkurzacza, Malware i najmniejszych problemow z komputerem nie mam. A do defragmentacji dysku zamiasta standardowego programu windowsa uzywam O&O Defrag i od lat z komputerem ani moim ani tymi ktorym robie nic sie nie dzieje :P

W pierwszej chwili wydawało mi się, że to ja to napisałem i nie pamiętałem o tym poście :P . Zgadzam się w 100%. Mam bardzo podobne doświadczenia. Ja dodatkowo korzystam jeszcze z programu CCleaner.
Advanced Systemcare ma możliwość pobrania programu SmartDefrag, do defragmentacji dysku. Korzystam ze SmartDefrag od dawna i nie miałem z nim żadnych problemów. może się wydawać skomplikowany, ale jak się poczyta i z rozumie, to w zasadzie nie ma nic trudnego w nim.
Wracając do tematu. Nie istnieje antywirus ze 100% skutecznością ochrony systemu. Nawet te płatne nie gwarantują całkowitego bezpieczeństwa. Największym zagrożeniem dla komputera jest jego użytkownik ;) . Polecam AVG, korzystam od dwóch lat. W ciągu ostatniego roku miałem może ze 3 infekcje w systemie, ale to bardziej z mojej winy. Regularne, możliwe częste aktualizacje bazy wirusów i będzie dobrze. Jeśli jednak komputer jest starszy (z tego co pamiętam) to Comodo może być lepszy od AVG, ale to tylko moje zdanie(!!). AVG nie jest bardzo wymagający, ale ma swoje minimum. Instalowałem Comodo na starym komputerze sąsiada i chodził lepiej niż Avast. Radzę najpierw spróbować z AVG :).


Użytkownik Aradan edytował ten post 24 wrzesień 2014 - 21:52

  • 0

#18 gremlin2

gremlin2

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 11:17

Ja mam NOD 32. To ten antywirus. Chyba najlepsze jest w nim to, że ma dużo funkcji, a nie obciąża za bardzo komputera tzn. nie zamula :P Przed zakupem można na 30 dni przetestować, więc możecie sami sprawdzić jak działa.


  • 0

#19 grzro

grzro

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 15:57

Ostatnio przydarzył mi się wirus, z którym przez kilka tygodni nie mogłem sobie poradzić żadnym programem. Wypróbowałem wiele różnych antywirusów. Nawet AVG którego chwałiłem kilka postów wyżej i używałem wiele lat nie pomógł. Dopiero skanowanie programem Malware pomogło i od tamtej pory używam go zamiast AVG :P


  • 0

#20 christine53u

christine53u

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 12:43

Ja mam chyba McAfee Security Scan Plus - na razie na niego nie narzekam, bo nie mam wirusów. Ale czy jest dobry? Ciężko mi powiedzieć, bo nie mam prównania.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych