Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Blogowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 malomowna9009

malomowna9009

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 11:58

Co uważacie o pisaniu bloga? Czy sami macie bloga? O czym piszecie? Jaki wg was jest ciekawy temat? Gdzie prowadzicie swoje , na jakich stronach? 

A może wolicie czytać blogi zamiast je tworzyć?


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 02 kwiecień 2014 - 12:22

Podobny temat na forum o tematyce bloga:

http://www.ipon.pl/f...og-mpd/?hl=blog


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 02 kwiecień 2014 - 12:54

Aniołku chce zauważyć że owszem podobny ale nie taki sam bo punktem wyjścia tamtego tematu był blog dotyczący konkretnego tematu-MPD.

malomowna9009Tak czytam blogi i troszeczkę pisze z tym że nieregularnie bo nie lubię pisac na siłe.Chce cos powiedziec to pisze.A czytam dwa blogi: Marii Czubaszek i Marka Niedźwieckiego.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 14 wrzesień 2014 - 12:24

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 02 kwiecień 2014 - 13:09

Aniołku chce zauważyć że owszem podobny ale nie taki sam bo punktem wyjścia tamtego tematu był blog dotyczący konkretnego tematu-MPD.

 

Kasiu, ja to doskonale wiem, jak i to, że nasza koleżanka prowadzi świetny blog. Dlatego też umieściłam link do wątku, bo jeśli coś jest dobre to warto zwyczajnie to czytać. Sama tematyka już jest dobrowolnością piszącego. Mam od koloru do wybory. Sama czytam blogi, nie ograniczając się tematycznie, ale pod warunkiem, że mam na to czas :)


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Gość_AleksandraU127_*

Gość_AleksandraU127_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2014 - 13:43

Moim zdaniempisanie bloga to jest bez sensu poniewasz nikt ci tego nie komentuje pisałam bloga oksiążkach alenic z tego nie wyszło


  • -3

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 02 kwiecień 2014 - 18:35

Czyli komentowanie przez osoby trzecie jest dla Ciebie warunkiem sine qua non dla pisania bloga?


  • 7

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 cv25

cv25

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 10:29

Kiedyś próbowałam, ale mi nie wyszło. Mam nadzieję,że Tobie pójdzie lepiej, powodzenia :)


  • 1

#8 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 29 kwiecień 2014 - 15:47

Moim zdaniempisanie bloga to jest bez sensu poniewasz nikt ci tego nie komentuje pisałam bloga oksiążkach alenic z tego nie wyszło

Oj zanim zaczniesz coś pisać nad błędami popracuj, gdyż trudno się byki komentuje. Ciekawy Autor ma zawsze ciekawego bloga i komentujących. Sama komentuję kilka blogasków :


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#9 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:06

 pisanie bloga jest pożyteczne głównie dla autora :) może się wypisać, więc niejako wygadać, opowiedzieć coś ważnego dla siebie, podzielić myślami. lubię czytać kilka z nich, szczególnie moich znajomych, bo dowiaduję się rzeczy, których nie powiedzą wprost, a tu właśnie zawrą.

kiedyś pisałam swój, kilka lat temu go usunęłam i do dziś żałuję. ale pali się mosty, i chwacit.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#10 gorrion

gorrion

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 08:02

Co do malomowna90009  to nie jest problemem  brak tematu / pomysłu, ale ich nadmiar.

A są jakieś  poradniki / tutoriale dla blogerów? I  poradniki  anonimowości?

Przy  mojej  grafomanii  i burzy pomysłów tylko  dać mi anonimowość w sieci, 

to  kilka  blogów i to sprzecznych  chętnie  bym zrobił.  Po prostu nie wiem jak  zacząć

  bez  narobienia sobie obciachu.


  • 0

#11 prywatny20

prywatny20

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 08:56

Witam, stworzyłem ostatnio bloga dla pracodawcy i lubie tam pisać.

Zobaczcie i oceńcie

Usunięto link, gdyż jest to jawna reklama strony internetowej. Złamanie regulaminu (punkt 10). Moderator.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 10:30

  • 0

#12 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 17:29

Skopiuję swoja wypowiedź z tamtego drugiego tematu nt. blogowania bo tutaj bardziej pasuje:

 

Pomijając kilka innych powodów "na nie" zawsze mi sie wydawało, że nie mógłbym prowadzić bloga dotyczącego swojej prywatności bo żeby to miało sens musiałbym własnie "iść na całość" przez co prawdopodobnie musiałbym ne raz przy okazji skrzywdzić/sprawić ból także innym osobom które w tym moim życiu są lub bywają obecne.

W efekcie zakładając że owi znajomi wczesniej czy później zapoznaliby się z treściami i jakos tam na nie zareagowali blog zamiast opisywać moją codziennośc zacząłby też na nia wpływać. Nie, dziękuję.

Blogi tematyczne typu recenzje, zdjęcia etc - być może gdybym miał chęć i coś do powedzenia, ale blog typu pamietnik nie.

 


  • 0

#13 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 20:05

Ja założyłam bloga(link w profilu). Tematyka: Książki, Filmy, Seriale. Czasem napiszę jakiegoś posta na inny temat, ale to bardzo, bardzo rzadko.


  • 0

#14 olikoa

olikoa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Skąd:Olsztyn

Napisano 26 czerwiec 2014 - 19:21

Pomijając kilka innych powodów "na nie" zawsze mi sie wydawało, że nie mógłbym prowadzić bloga dotyczącego swojej prywatności bo żeby to miało sens musiałbym własnie "iść na całość" przez co prawdopodobnie musiałbym ne raz przy okazji skrzywdzić/sprawić ból także innym osobom które w tym moim życiu są lub bywają obecne. W efekcie zakładając że owi znajomi wczesniej czy później zapoznaliby się z treściami i jakos tam na nie zareagowali blog zamiast opisywać moją codziennośc zacząłby też na nia wpływać. Nie, dziękuję. Blogi tematyczne typu recenzje, zdjęcia etc - być może gdybym miał chęć i coś do powedzenia, ale blog typu pamietnik nie.
 

 

Ja piszę prywatnego bloga i nie mam takich problemów - po prostu pomijam takie informacje jak dane osobowe czy nawet lokalizacje, piszę krótko i na temat, nie wdaję się w szczegóły i przede wszystkim nie piszę po to, żeby się wyżalić, więc nikomu nie dowalam, nie krytykuję.


  • 0

#15 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 09:27

małomówna,
ja bardzo lubię czytać blogi,sa to z reguły blogi o życiu kobiet Polek za granicą np. w krajach arabskich Bliskiego Wschodu, czy w Ameryce Łacińskiej,mam możliwośc poznania otoczenia tych osob, mam tez mozliwość złożenia komentarza i wymienić opinie z osobami tam komentującymi.Mogę sie naprawde ciekawych rzeczy dowiedzieć.
Inna grupą blogów to blogi osob,ktore duzo przebywają w świecie natury.Z zaciekawieniem czekam na kolejny wpis bloggera,ktory podpatruje dzikie zwierzęta, i kroczek po kroczku tlumaczy zachowanie zwierzęcia.
Sledziłam kiedyś blog pewnej osoby, taki bardziej osobisty...i pewnego dnia ta osoba poczyniła tak tragiczne osobiste wyznanie,tak przejumjące,ze  az mnie zamurowało..I nigdy więcej nic nie napisała..Ufam,ze nic złego sie nie stało..
Lubie blogi.


  • 0

#16 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2014 - 07:38

A co jest ważniejsze? - przykładowo 100 komentarzy?? - czy 100 odwiedzających ?...... Wolę 100 odwiedzających........., ale to ocena subiektywna

 

Ilość odwiedzających nie zawsze przekłada się na jakość wpisów, zresztą, nierzadko w nich sporo złośliwości czy wszędobylskiego spamu... Ale konstruktywne komentarze nawet te negatywne - mobilizują. Brak komentarzy też jest zastanawiający, choć przy wielości blogów, trudno jest wymagać, aby każdy dotarł do niego i musowo zostawił parę słów... Bez jakiegoś ciekawego podejścia do tematu i pisania, potem reklamy bloga, to przypomina to trochę głos wołającego na pustyni... ;)


  • 0

#17 gorrion

gorrion

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 18:48

o... rozumiem, że  jestem    jeszcze w lesie z projektem bloga,  ala  zrobiłem już pierwszy krok

i  przeczytalłem  książkę   "bloger"  autora znanego jako bloger kominek Cudo. .

Tam  znalazłem  wiele  ciekawostek, ale przede  wszystkim masę rzetelnych  porad praktycznych,

ak blogować,  i jakich błędów unikać.. Polecam wszystkim  biorącym udział  w wątku. 


Użytkownik gorrion edytował ten post 26 sierpień 2014 - 18:49

  • 0

#18 Gabrysska

Gabrysska

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 17:27

wolę zaglądać na blogi, sama nie mam zbyt wiele do powiedzenia, ale chętnie czytam różne ciekawe blogi - w szczególności te związane z historią i książkami


  • 0

#19 gorrion

gorrion

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 21:17

A czy  mogłabyś   jakieś blogi o książkach  (do czytania) polecić? Takie, żeby  można się było zainspirować. - -z góry dziękuję


  • 0

#20 kamilka567

kamilka567

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 20:48

Ja lubię najbardziej czytać blogi, niektórzy ludzie mają naprawdę ciekawe zdanie na niektóre tematy, sprawy. Lubię blogi kulturalne, podróżnicze i modowe, może kiedyś sama założę bloga, ale na razie nie planuję


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych