Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

To nie jest kolejna ankieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 origami

origami

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 luty 2014 - 12:01

Szanowni Forumowicze,

 

   To mój pierwszy raz na forum, więc przepraszam,że może nie tak zaczynam czy nie w tym miejscu. Jestem studentką architektury wnętrz, i od pewnego czasu zbieram informacje na temat projektowania przestrzeni dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Od zawsze wiedziałam,że w naszym pięknym kraju jest źle pod tym względem, ale nie spodziewałam się,że aż tak. 

  Temat mnie bardzo zbulwersował i jednocześnie wciągnął. Myślę o przestrzeni mieszkania, wykonywaniu codziennych czynności i problemów jakie się z tym wiążą. Jednakże próba stawiania siebie w takich sytuacjach, wydaje mi się co najmniej nie na miejscu. Mojej spostrzeżenia to jedynie czysto teoretyczne, gdybanie i tak na prawdę brak odniesienia do realnego życia. A mnie interesuje prawda w tym temacie.

   Bardzo chętnie poznała bym Wasze zdanie na temat projektowania, designu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie chce aby to była kolejna bezosobowa ankieta, więc chętnie porozmawiam, poznam osobę, która pomogła by zrozumieć najważniejsze problemy.

   Jeżeli moja prośba jest zbyt śmiała i jeżeli uraziłam kogoś w jakiś sposób to przepraszam. A jeśli znajdzie się ktoś kto chciał by porozmawiać to zapraszam do kontaktu:)

Jestem z Poznania i studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

 

   Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :)

 

   Oriana


  • 3

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 luty 2014 - 15:54

Witaj Oriana.

Projektowanie dla wózkowicza-Niskie meble,szafa z regulowaną rurką to wieszania ubrań (tak żeby miała funkcje zjeżdżania w dół i do góry),wieszaki w przedpokoju nisko.Kuchnia z niskimi blatami,nie głębokimi (bo jak blat będzie głęboki na szerokość to się nie dosięgnie.Okno z obniżona klamką. Ale zaraz-ja bardziej mówię o architekturze niż o wnętrzu.To inaczej, wszelkie uchwyty raczej muszą być proste-niestety część wózkowiczów ma problem z niepełnosprawnością rąk ale można postawić np na kolorystykę albo na półki zjeżdżające na łańcuszkach itd.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 12 czerwiec 2014 - 13:06

  • 2
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 26 luty 2014 - 22:43

Wszelkie futryny o znacznie poszerzanej wielkości, drzwi "lekko" otwierające się, blaty dobrze gdyby były z regulowaną wysokością (najlepiej elektronicznie tak jak to jest np. w Anglii). Jeśli chodzi o wnętrze na przykład klasy szkolnej to stoliki na kółkach z możliwością zablokowania owych kółek, aby stolik nie "odjeżdżał" od dziecka, gdy się o niego podeprze. O braku progów nawet tych małych też warto pamiętać, bo to moja zmora. I ważna rzecz gdybyś kiedyś miała urządzać mieszkanie dla wózkowicza to pamiętaj, że potrzebuje on znacznie więcej "miejsca", bo jak mam wózeczkiem śmigać skoro mebelki tarasują mi drogę, bo jest tak ciasno. No i jeszcze jedno: lady w przychodniach, uczelniach, pubach.... Matko kto je projektuje? One są tak wysokie, że nie możemy z pozycji wózkowicza niczego wygodnie załatwić, bo zwyczajnie lada Nas "przerasta".

Fajnie, że o tym pomyślałaś. Poczułam się jak człowiek, który ma swoje potrzeby :)


Użytkownik Paulla edytował ten post 26 luty 2014 - 22:48

  • 2
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 origami

origami

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 kwiecień 2015 - 15:34

Witajcie!

 

Dawno mnie tu nie było. Dziękuje za odpowiedzi. Temat projektu mieszkania, skończyłam w zeszłym semestrze. Jak by ktoś był zainteresowany to chętnie pokaże :) Obecnie robię dyplom, którego tematem jest projekt Fundacji dla osób niepełnosprawnych. I wiedza, którą tu zdobyłam bardzo się przydała. Więc jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Ori


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych