Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za darmo do sanatorium?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ankh

ankh

Sufler

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 399 postów

Napisano 26 July 2013 - 16:12

Słyszałam nie raz, że ktoś gdzieś pojechał  do sanatorium zupełnie za darmo.

Wiecie może jak to się załatwia?

Wiem że przez ZUS w ramach prewencji rentowej, ale od tych to z daleka.

Bo PFRON dofinansuje mi tylko 27 % sumy potrzebnej na wyjazd.

Chcę bez opiekuna wyjechać, jak to załatwić, i gdzie czy trzeba im podać ośrodek czy wybierają?

co wiecie to piszcie. Dziękuję:)

• 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#2 hanick13

hanick13

Gawędziarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 697 postów

Napisano 26 July 2013 - 17:13

Nie piszesz czy chodzi ci o:
1. pobyt rehabilitacyjny( z PFRON ) ,
2. pobyt "zwykły" ( oczywiście z zabiegami ) -  (z NFZ )  ,  czy też
3. pobyt w ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej ( bezpośrednio załatwiany w sanatorium) .

W przypadku dwóch ostatnich możliwości masz POBYT DARMOWY  - poczytaj w LINKU  poniżej :) :
W przypadku 2 - miejsce pobytu wybiera NFZ ( oni cię kierują gdzie chcą ) 
W przypadku 3 - miejsce pobytu wybierasz sama, kierujesz się bezpośrednio do sanatorium mającego oddziały ORO .

http://www.ipon.pl/f...665-sanatorium/

Użytkownik hanick13 edytował ten post 26 July 2013 - 17:18

• 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne

#3 Marcella13

Marcella13

Podpowiadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 27 July 2013 - 11:46

Pfron nie ma nic wspolnego z sanatoriami,ktorymi rządza nfz i zus.

Ale w budynkach sanatorium moga oferować turnusy rehabilitacyje, z dotacja pfron.

Piszesz, ze dostalas dofinansowanie z pfron.To znaczy ze mozesz jechac tylko na cos co sie nazywa"  turnus rehabilitacyjny".  Nie moze to byc cos pod tytulem " pobyt zdrowotny"  czy " turnus sanatoryjny"

Tak zupelnie za darmo, to a nie slyszalam. Chyba ze kto byl na jakims pobycie Caritas, to sie zgodzę..czasem najubozsi maja wszystko za darmo...Ale nie znam szczegolow.

• 0

#4 Marta S

Marta S

Gawędziarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 27 July 2013 - 18:32

A ja byłam teraz w maju zupełnie za darmo w Busku Zdroju sanatorium NIDA. Miałam skierowanie od lekarza rodzinnego do sanatorium.

Podobno jest jakaś ustawa że jeżeli choroba powstała przed 16 rokiem życia i jest niepełnosprawność w stopniu znacznym to do sanatorium się nie dopłaca.

Uiściłam tylko za telewizor, za pobyt już nie.

Ale to dotyczy tylko sanatorium z NFZ. Tak mi powiedzieli w kasie, kiedy poszłam uregulować należności.

W przypadku dofinansowań PFRON i wyjazdów prywatnych dopłaty są normalne. ulga dotyczy tylko skierowań z NFZ. Nie wiedziałam o tym wcześniej, zawsze dopłacałam. Teraz skorzystałam pierwszy raz

Użytkownik Marta S edytował ten post 27 July 2013 - 18:34

• 0

Zaszło słońce, a żyć dalej trzeba

#5 hanick13

hanick13

Gawędziarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 697 postów

Napisano 27 July 2013 - 19:10

Nie musisz mieć schorzenia , które powstało przed 16 stym rokiem życia . Wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego na pobyt w szpitalu uzdrowiskowym - wówczas nic nie płacisz. Szpital Uzdrowiskowy różni sie od Sanatorium Uzdrowiskowego nazwa i tym ze lekarz i pielęgniarki są " pod ręka " 24h na dobę :) . To jedna z możliwości bezpłatnego pobytu w sanatorium - ta akurat finansowana przez NFZ.
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych