Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ośrodek AGA Ustka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dex1977

Dex1977

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 14:04

Witam

Troche mojej opini o domu wypoczynkowym AGA w Ustce

 

Z ośrodka nie ma  800 metrów jak podają na stronie tylko bite 2600 metrów.Kawał drogi ciut krócej na plaże zachodnią ale to przez las. Bus dowozi do plaży (jak by było 800 metrów nikt by nie dowoził) o godzinie 9.00 , 14.00 i 19.00 a przywozi z plaży o 12.30,17.30 i 21.00. Do busa pakują ile wlezie więc część osób kuca,lub siedzi na małym taborecie.W głowie sie nie miesci :)

Zabiegi

Lekarz przyjmuje pierwszego dnia są dwa zabiegi ale tam nie ma co wybrać. Zabiegi robione są w bardzo małym pomieszczeniu przypominającym zaplecze gospodarcze.Jak PFRON daje zezwolenia takim placówkom ?????

 

Jedzenie . Nie jest źle ale nie dają za dużo wszystko wyliczone o chleb trzeba się prosić.Kelnerka poda wam z innego stołu jak pozostanie Sala posiłkowa duża i ładna.

 

Zabawy na początku i pożegnanie tyle ,że nikt o niczym nie informuje,są co prawda zapisy na kolejkę,statek czy muzeum chleba ale odpłatnie więc przypominają o tym

 

Pokoje całkiem ładne,normalny standard.

 

Więc z ręką na sercu nie jest drogo ale naprawdę lepiej dołożyć 100 zł i mieszkać bliżej centrum. Ja lubie spacery ale 2600 metrów ???? Jak któś lubi pobawić się dłużej w centrum czy pochodzić na molo pozostaje Taxi albo autonogi.

Generalnie nie polecam.Poszukajcie na mapie w google ile jest z ulicy Tulipanowej nad morze.

Nie polecam i ostrzegam.Ja dałem się nabrać wy nie musicie


  • 0

#2 mikelc

mikelc

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 22:25

BZDURA.

Specjalnie zalozylem konto, by móc odpowiedziec na ten haniebny gest, na pierwszy rzut oka zdawac by sie mogło ze taka opinie moze wystawic tylko konkurencja, bo autor tematu strasznie odbiega od rzeczywistosci.

W ustce bylem dwa razy, choc nigdy nie lubie jezdzic dwukrotnie do jegnego miejsca, to Ustka zapadla mi w pamieci wlasnie dzieki rzetelnej obsludze DW AGA.

Do plazy jest 800m ale w linii prostej, piechota mozna dojsc w 20min. Nie rozumiem problemu, ludzie ktorzy nie sa zdolni do tego, zawozeni sa i nie jak to napisano wyzej "na taboretach" czy "kucnieci". Babcia jezdzila i zawsze miala swoje miejsce, nikt nie narzekal wiec to jest absurd.
Zabiegow nie przeprowadzano na mnie, ale babcia byla i byla bardzo zadowolona, faktycznie to nie SPA ale jednak wszystko co jest uwzglednione w ofercie było.

Jedzenie bardzo dobre, ale to juz kwestia gustu. Chleba od groma wiec nie wiem o co krzyk. Zupy w wazach kazdego dnia inna. Jak Ci nie smakuje to polecam nad morzem rybka 10x drozej. A sala nie jest ladna tylko piekna, przynajmniej ja takie wrazenie odnioslem. Co do wycieczek to byly wielokrotnie to muzeum jak wspomniales, to przejazdzka ciuchcią czy lekcje historii, wyprawy po Ustce z przewodnikiem. Mnie to nie kręci ale ludzie uczęszczali i byli zadowoleni.

Warto dolozyc sto zlotych? Moze i warto, ale jak ktos nie lubi przeplacac to wlasnie ten obiekt wskazalbym na idealny. Za te pieniazki nie znalazlem nic lepszego, po co placic za ladniejszy hotel skoro spedzic czas zamierzam nad morzem? Wystarczy mi wygodne lozko, wlasny prysznic no i przytulny pokoik. Wszystko na poziomie.

Bylem 2x, polecam po stokroć. Nie zgadzam sie z przedmówcą, a ludzi ktorych tam poznałem nie sposób tak traktować. Stąd moj gest choć w opozionym czasie.
 


  • 0

#3 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 23:05

A ja kręcę się po tym forum już od pewnego czasu, ale na ten wątek zwróciłam uwagę po dzisiejszym wpisie. Byłam tam raz, dwa lata temu. Jeździłam busem i nikt jakoś nie siedział na stołku, a nie sądzę aby od tego czasu coś się zmieniło.

Z jedzeniem, zawsze jest tak, że każdy ma inny gust i nigdy nie zadowoli się każdego. Jedne dania smakują lepiej a inne gorzej, na ogół z jedzenia byłam w tym ośrodku zadowolona. W skali 10-cio punktowej dałabym im 7,5-8 punktów. Ale nigdy, podkreślam nigdy nie musiałam prosić o dodatkowy chleb.

Na temat wycieczek wypowiadać się nie będę bo nie korzystałam.

Moja ogólna ocena: Aga jest normalnym ośrodkiem, takim jak wiele innych. Nie wyróżnia się specjalnie na plus, ale nie jest tam też tak źle jak napisał to Dex1977. Dobrze wspominam mój pobyt w Ustce.


  • 0

#4 Dex1977

Dex1977

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 08:45

Witam.

No nareszcie ktoś odpisał :) Dodam,że nie jestem z konkurencji tylko jeżdże już 18 lat na turnusy rehabilitacyjne. Mój opis jest poto by każdy zastanowił się dwa razy czy warto tam pojechać,poszukać na mapie adresu,odległości itp. Aha jak ktoś się tam wybiera a nie wierzy,że tylu ludzi wchodzi do tego busa i jest napchany jak z te busy z bazaru mogę wysłać filmik, lubię pstrykać fotki i nagrywać kamerką więc i to uwieczniłem. Ale są różne zdania więc znaczy ,że wszystko jest :)


  • 0

#5 Tic_tac

Tic_tac

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 19:53

Jeśli możesz to daj linka do tych fotek i filmów a reszta zainteresowanych osądzi jak to jest w rzeczywistości. A od siebie dodam że skoro tak daleko jest do morza to po kiego grzyba są tam przyjmowane osoby  z dysfunkcją ruchową i kto dał na to zezwolenie bo równie dobrze można by jechać w inne rejony Polski i morza nie zobaczyć.


  • 1
"Przyjacielem nie jest ten kto się z Tobą śmieje lecz ten, kto śmieje się, gdy płaczesz - oddaje Ci wtedy swój optymizm."

#6 mikelc

mikelc

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 23:10

I juz wiecej odpowiedzi nie uzyskalismy od Dexa, widocznie zdjec nie ma :) a chetnie bym zobaczyl. Faktycznie mogl miec jak wchodza do busa, to sie mogli pchać bo ludzie mają to w zwyczaju, jednak z tego co wiem zawsze był komplet osób moze dlatego sie pchali by nie jechac nast. turą :)

A co do zezwolenia to odległośc do morza nie ma żadnego znaczenia :)


  • 0

#7 ewabiuro

ewabiuro

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 maj 2014 - 21:19

Witam
Troche mojej opini o domu wypoczynkowym AGA w Ustce
 
Z ośrodka nie ma  800 metrów jak podają na stronie tylko bite 2600 metrów.Kawał drogi ciut krócej na plaże zachodnią ale to przez las. Bus dowozi do plaży (jak by było 800 metrów nikt by nie dowoził) o godzinie 9.00 , 14.00 i 19.00 a przywozi z plaży o 12.30,17.30 i 21.00. Do busa pakują ile wlezie więc część osób kuca,lub siedzi na małym taborecie.W głowie sie nie miesci :)
Zabiegi
Lekarz przyjmuje pierwszego dnia są dwa zabiegi ale tam nie ma co wybrać. Zabiegi robione są w bardzo małym pomieszczeniu przypominającym zaplecze gospodarcze.Jak PFRON daje zezwolenia takim placówkom ?????
 
Jedzenie . Nie jest źle ale nie dają za dużo wszystko wyliczone o chleb trzeba się prosić.Kelnerka poda wam z innego stołu jak pozostanie Sala posiłkowa duża i ładna.
 
Zabawy na początku i pożegnanie tyle ,że nikt o niczym nie informuje,są co prawda zapisy na kolejkę,statek czy muzeum chleba ale odpłatnie więc przypominają o tym
 
Pokoje całkiem ładne,normalny standard.
 
Więc z ręką na sercu nie jest drogo ale naprawdę lepiej dołożyć 100 zł i mieszkać bliżej centrum. Ja lubie spacery ale 2600 metrów ???? Jak któś lubi pobawić się dłużej w centrum czy pochodzić na molo pozostaje Taxi albo autonogi.
Generalnie nie polecam.Poszukajcie na mapie w google ile jest z ulicy Tulipanowej nad morze.
Nie polecam i ostrzegam.Ja dałem się nabrać wy nie musicie

Witam
\Wróciłam 23.05.2014 z turnusu rehabilitacyjnego z Domu Wczasowego AGA w Ustce  wraz z rodziną i jesteśmy bardzo zadowoleni.Ośrodek ten położony jest w bardzo pięknej i spokojnej dzielnicy Ustki,badrzo blisko piękny las.
 
 

BZDURA.

Specjalnie zalozylem konto, by móc odpowiedziec na ten haniebny gest, na pierwszy rzut oka zdawac by sie mogło ze taka opinie moze wystawic tylko konkurencja, bo autor tematu strasznie odbiega od rzeczywistosci.

W ustce bylem dwa razy, choc nigdy nie lubie jezdzic dwukrotnie do jegnego miejsca, to Ustka zapadla mi w pamieci wlasnie dzieki rzetelnej obsludze DW AGA.

Do plazy jest 800m ale w linii prostej, piechota mozna dojsc w 20min. Nie rozumiem problemu, ludzie ktorzy nie sa zdolni do tego, zawozeni sa i nie jak to napisano wyzej "na taboretach" czy "kucnieci". Babcia jezdzila i zawsze miala swoje miejsce, nikt nie narzekal wiec to jest absurd.
Zabiegow nie przeprowadzano na mnie, ale babcia byla i byla bardzo zadowolona, faktycznie to nie SPA ale jednak wszystko co jest uwzglednione w ofercie było.

Jedzenie bardzo dobre, ale to juz kwestia gustu. Chleba od groma wiec nie wiem o co krzyk. Zupy w wazach kazdego dnia inna. Jak Ci nie smakuje to polecam nad morzem rybka 10x drozej. A sala nie jest ladna tylko piekna, przynajmniej ja takie wrazenie odnioslem. Co do wycieczek to byly wielokrotnie to muzeum jak wspomniales, to przejazdzka ciuchcią czy lekcje historii, wyprawy po Ustce z przewodnikiem. Mnie to nie kręci ale ludzie uczęszczali i byli zadowoleni.

Warto dolozyc sto zlotych? Moze i warto, ale jak ktos nie lubi przeplacac to wlasnie ten obiekt wskazalbym na idealny. Za te pieniazki nie znalazlem nic lepszego, po co placic za ladniejszy hotel skoro spedzic czas zamierzam nad morzem? Wystarczy mi wygodne lozko, wlasny prysznic no i przytulny pokoik. Wszystko na poziomie.

Bylem 2x, polecam po stokroć. Nie zgadzam sie z przedmówcą, a ludzi ktorych tam poznałem nie sposób tak traktować. Stąd moj gest choć w opozionym czasie.


Użytkownik Kicia edytował ten post 28 maj 2014 - 22:33
usunięty potrojony cytat

  • 0

#8 adaniu

adaniu

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 21:14

Witamy, chcemy się z Wami podzielić maszym miłym pobytem w domu wypoczynkowym AGA w Ustce- właśnie wróciliśmy z pobytu w tym ośrodku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Pogoda była wprawdzie dość chłodna ale atmosfera w ośrodku rekompensowała chłody. Bardzo dobra i profesjonalna obsługa medyczno-rehabilitacyjna.Cała obsługa ośrodka miła, uprzejma i sympatyczna  Super- tradycyjne polskie jedzenie. Mieliśmy zapewnione  atrakcje na turnusie, gospodarz dbał o nasze poznanie miasta i zapewniał transport odpowiednio do potrzeb oraz starał się o atrakcyjne wejściówki dla nas do ciekawych zakątków miasta. Z przyjemnością możemy polecić ten ośrodek innym i liczymy ze kiedyś jeszcze raz w tak przyjemne miejsce się wybierzemy- Ela i Adam

 

 


  • 0

#9 renatat

renatat

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 21:10

TRAGEDIA !

Właśnie wróciłam. Oto moje refleksje .

Do morza kawał drogi , a nie jak piszą 800m.Bus owszem dowozi ,ale...No właśnie , nie zawsze Panu chce się wrócić po resztę ludzi, więc młodzi wracają z miasta pieszo , a reszta w ścisku jedzie do domu. Pan kierownik - właściciel ciągle niedostępny i "bardzo zajęty". Jego główne zajęcie to dbanie o swój wygląd. Cały program K.O. to wieczorek zapoznawczy, rejs statkiem ( płatny ) , ognisko i wymuszony wieczorek pożegnalny. Kiepsko.

Kuchnia? Obiady super. A śniadanie i kolacja ...takie sobie. Cały czas wędlina, nabiał to rzadkość. Podwieczorek co 2 dni.

Baza zabiegowa ? Jedynym plusem bazy jest wspaniały masażysta , P, Leszek. Zawsze miły uśmiechnięty i profesjonalnie podchodzący do każdego pacjenta. Okłady borowinowe to plastry 20x20 cm Tragedia. Całość bazy mieści się na ok. 30m2. Klitka.

Pokoje. Wentylator w łazience , koszmar .Cały czas wyje przy włączonym świetle. Podłoga trzeszcząca. Okna bez klamek. Oświetlenie , tragedia . Żarówki 20W. Osoba nosząca okulary może mieć problem z czytaniem prasy czy książki. W łazience brak dywaniku. Są za to kafelki , na których można się łatwo wywrócić .Plusem pokoju były bardzo wygodne łózka.

Pozytywem ośrodka jest również przemiła i zawsze uśmiechnięta p. Marzena ( kelnerka, pokojówka , hydraulik i elektryk w jednym - za jedna pensje ! )oraz okolice ośrodka , las.

Poza tym wbrew ofercie obiekt nie posiada ani świetlicy ani barku parking mieści max.6 aut ( 4 poza terenem obiektu i 2 przed samym wejściem do restauracji ).

Sprzęt do ćwiczeń to parodia. Zepsuty rowerek, nieczynny stepper. Brak materacy , piłek czy bieżni. Całość ustawiona na maleńkim korytarzyku ostatniego pietra. Ciekawe jak osoby mające problem z chodzeniem mają tam się dostać skoro nie ma windy ?

Jeśli zależy Wam na prawdziwej rehabilitacji to szczerze odradzam. Zastanawiam się jak PFRON może dawać pieniądze na takie ośrodki ? Gdyby nie miłe towarzystwo innych kuracjuszy to uznałabym ten turnus za totalna porażką.


  • 0

#10 napowaznie

napowaznie

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 18:18

POLECAM, nie czytajcie tych durnot.

Renata chyba zyjesz w innym wymiarze bo to co ty tu piszesz mija sie z rzeczywistoscia. Do morza jest 800m w linii prostej kobieto, bus dowozi a ze jest duzo ludzi, korki bo to turystyczne miasto to nie jest zawsze idealnie na czas w tej cenie NIKT by pani transportu nie zaoferowal niech mi pani wierzy, ze to czysta chec zawiezc choc jakas czesc osob ze strony tego czlowieka, jeszcze pani narzeka - 200zl za noc i bedzie pani taxowka jezdzic. Co do scisku to bylem swiadkiem jak dziadkowie sami sie wciskaja bo mowia ze "wejda" i wez sie kloc ze starszym panem... Glupoty piszecie WYRWANE Z KONTEKSTU. Widze wymagania co do atrakcji w tej cenie powtarzam niech pani pojedzie nad morze srodziemne albo nad atlantyk i tam za 300zl dobe bedzie miala pani pelen luksus czego pani oczekuje za te pieniadze ze beda pania na rekach nosic? Powinna pani sama sobie zorganizowac czas, NARZEKADLO POLSKIE.

Jedzenie dobre, 4,5/6 mowiac krytycznie (wychowalem sie na swojskim jedzeniu nie tej paszy z hipermarketow) ale to juz kwestia gustu. W tej cenie podkreslam - nie ma opcji nic lepiej. Polecam nad morzem rybka - 30zl od os. Gabinet zabiegowy jest maly ale jak pani przyjechala ogladac sciany a nie oddac sie w rece specjalisty to podkreslam kolejne 100zl to urzadza pani masaz na plazy.

Parking miesci wiecej aut, zreszta wszystko widac na zdjeciu jak pani jedzie w ciemno to POZDRAWIAM. (a moze pani staje zajmujac 2 miejsca)

Zgodzic sie moge jedynie co do cwiczen, ubogie co prawda ale NIGDY nie widzialem by ktokolwiek z tego korzystal, lub chociaz probowal - ludzie nie przyjezdzaja nad morze by pojezdizc rowerem w pomieszczeniu - od tego sa dostepne tradycyjne rowery a ludzie i tak inaczej wola spedzac czas. Jak pani chce wieksza rekreacje to ze 2 stowki wiecej i basen bedzie miala pani pod nosem.

Widzicie ludzie, tu chodzi o pieniadze - chcesz wiecej ? wymagasz wiecej? ZAPLAC WIECEJ. A jak za 100zl pani chce Bóg wie czego to pani wszędzie bedzie nie pasowalo typowe polskie narzekadło.


  • 0

#11 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 18:50

Hehe ... oko za oko, ząb za ząb ... już takie różne porównania różnych obiektów mieliśmy tu na forum ... i stale przeciwstawne opinie, zwłaszcza w wykonaniu jednopostowców :)

I weź tu uwierz nie wiadomo komu ... najlepiej jechać samemu i naocznie się przekonać, jak będzie źle to drugi raz nie pojedzie :)

 

Co do wyżywienia, nigdy nikomu się nie dogodzi, jeden lubi to a drugi tamto, a jeszcze kolejny i tak powie, że mamusia najlepiej gotuje. Uważam, że ci co narzekają na wyżywienie, w domu jedzą jeszcze gorzej, jeszcze skromniej, bardziej monotonnie itd. Ja jakoś nigdy nie narzekałem na wyżywienie, jednago dnia było słabiej, drugiego dnia lepiej, często oddawałem komuś coś ze swojej porcji, a i sam dostawałem jakieś warzywka, surówki.

 

Miłego wypoczynku w różnych ośrodkach i jak najwięcej pozytywnych wrażeń :)


  • 2

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#12 napowaznie

napowaznie

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 18:59

Jednopostowcom ma pan racje by nie ufac, ale ja tylko chcialem numer do Agi znalezc a w internecie trafilem tutaj. I az musialem zareagowac na te brednie.

Poznalem duzo ludzi i studiowalem kiedys psychologie, wiem jedno - ludziom nie dogodzisz. Sa tacy ludzie po prostu ktorym zawsze bedzie cos nie pasowalo. Oni mysla ze jak "zaplaca" to ma sie ich nosic na rekach, ale taki Kowalski nigdy biznesu sam by nie rozkrecil bo to dla niego zbyt duze poswiecenie, ale od innych wymaga.

Polecam zapoznac sie z Efektem potwierdzenia - mowiacym o tym, ze na 1 temat 2 ludzi moze miec kompletnie odmienne zdanie.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych