Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Seriale, seriale...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 16:40

Lubie te wszystkie (para)historyczne seriale które robi BBC niby według podobnego przepisu, ale za to dobrze. Mam na myśli "Rzym", "Dynastię Tudorów" czy z nowszych "Rodzinę Borgiów". Jakiś czas temu odświeżyłem sobie bardzo dobry "Ja Klaudiusz" który pamiętałem (przez mgłę) z dzieciństwa. "Skazany na śmierć" czy "24" śledziłem z zapartym tchem przez pierwsze sezony, kolejne niestety im już nie dorównywały.

Oglądam regularnie "Czas Honoru", innych interesujących krajowych produkcji niestety zauważyłem. No i niezmiennie dobrze się bawię na każdym odcinku "Californication", liczę że wiosną pójdzie kolejna seria.


  • 1

#22 Mira1

Mira1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 21:54

Nigdy nie udało mi się obejrzeć jakiegoś serialu do końca......szczególnie tych tasiemców,których po paru odcinkach mam już dość.Ale wyjątek stanowią seriale typu`Wikingowie`.który obejrzałam cały (9 odcinków) pierwszej serii.....a następne 10 odcinków będzie dopiero w przyszłym roku...


  • 0

Chcę wykorzystać życie zanim ono wykorzysta mnie........ :rolleyes:


#23 Coomer

Coomer

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 07 luty 2014 - 21:59

ja polecam jeszcze: Desperatki:)


  • 1

#24 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 09 luty 2014 - 13:37

Rafałku wiesz do Breaking Bad nie mogłam też długo się przekonać ale ...po Iszym sezonie ( niestety, dopiero ...)  zaczęło się i to coraz ostrzej , coraz bardziej wciągało...Teraz oglądam ostatnie siedem odcinków piątego sezonu , ponoć ostatniego i ....naprawdę żałuję,że to koniec ;( 
A z pozostałych , wymienionych przez Ciebie - nie widziałam tylko Sherlocka , fakt chcę obejrzeć ale na razie ... oglądam na bieżąco "tylko" cztery - muszę poczekać na finał któregoś z nich ( Luther, Under the dome, Suits,Breaking Bad  :facepalm: )

A jednak BB wessało, w grudniu w przeciągu nie całych 2 tygodni wchłonąłem go w całości - super.

W międzyczasie obejrzałem pierwsze sezony Pod Kopułą - taki sobie, jednakże jako wieloletni fan twórczości Stephena Kinga zapewne będę śledzić kontynuacje, a drugi serial, który polecam to oczywiście House of Cards z fenomenalnym w roli głównej Kevinem Specy'em. Dorywczo oglądam także Banshee, Detektyw, Hannibal - strasznie dziwny,


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#25 arogrom

arogrom

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 12 luty 2014 - 00:37

1. md house

2. big bang teory

3. weeds

5 a team

za dużo by wymieniać :)


  • 0

#26 illa102

illa102

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Skąd:Płock

Napisano 12 luty 2014 - 13:20

Nigdy nie udało mi się obejrzeć jakiegoś serialu do końca......szczególnie tych tasiemców,których po paru odcinkach mam już dość.Ale wyjątek stanowią seriale typu`Wikingowie`.który obejrzałam cały (9 odcinków) pierwszej serii.....a następne 10 odcinków będzie dopiero w przyszłym roku...

 

Jeśli lubisz miniseriale polecam "Top of The Lake" i "The White Queen". Może zainteresuje Cię też "Sherlock" (jeden sezon składa się z trzech odcinków) albo "The Fall" (pierwszy sezon liczył 5 odcinków, drugi sezon będzie chyba jesienią).


  • 0

#27 malomowna9009

malomowna9009

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 18:17

Ja od czasu do czasu obejrzę jakiś odcinek wieczorem dla "odmóżdżenia", ostatnimi czasy jest nim "Na Wspólnej", "Przepis na życie", "Lekarze". Rzadziej "komisarz Alex" , "Ojciec Mateusz" czy "Na dobre i na złe".

 

Chociaż czasem ze sentymentem siadam do "Lost:Zagubieni", "Dr Hause", Czas honoru czy Zaklinacza (zaklinacz) dusz


  • 0

#28 Iosa

Iosa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 21:21

-desperatki

-czas honoru

-walking dead


  • 0

#29 kalina26

kalina26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów
  • Skąd:Zielona Góra

Napisano 08 wrzesień 2014 - 14:42

Ja bardzo lubie oglądać seriale głównie te zagraniczne, teraz sie wciągnełam w następujące seriale:

 

"Pod kopułą" - triller, sci-fi jest to serial który powstał  na podstawie książki Stephena Kinga

http://www.filmweb.p...ułą-2013-555086

 

"Master of sex" - dramat

http://www.filmweb.p...Sex-2013-645696

 

"Pozostawieni"- dramat, fantasy

http://www.filmweb.p...eni-2014-684445


  • 0

#30 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 09 wrzesień 2014 - 09:24

Wczoraj zakończyłem oglądać 8-odcinkowy brytyjski serial Broadchurch. Fabuła serialu opowiada o kulisach śledztwa w sprawie morderstwa 11-letniego chłopca w małym miasteczku, w którym każdy zna każdego, co przyczynia się do zaistnienia sytuacji w jakiej nie ma osoby nie podejrzanej. Serial rewelacja, ma swój klimat, ciut przypominający duńską serie Forbrydelsen.


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#31 kamilka567

kamilka567

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 21:16

W pełni się zgadzam! niektóre seriale są niezwykle filmowe, to prawdziwe dzieła sztuki. Obecnie moim ulubionym serialem jest "Shameless" , polecam wszystkim serial niezwykle realistyczny, taki życiowy


  • 0

#32 lola13

lola13

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 12:21

Ja parę lat temu oglądałam "Pamiętnik Wampirów" za to teraz oglądam "Pierwsza Miłość" i "Ojciec Mateusz" :) Co prawda teraz jest przerwa wakacyjna, ale już nie mogę się doczekać Września i nowego sezonu :D


  • 0

#33 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 19 czerwiec 2015 - 19:47

1. "Z Nation", za humor, ironię, nadzieję i strach. (będzie drugi sezooooon!!!)

2. "Columbo" za aktorstwo i klimat lat 70tych.

3. "Lost" za fabułę i aktorstwo, choć rozwiązanie słabe jak w książkach Stephena Kinga :) (ktoś to mocno spieprzył..)

4. "Zabójcze umysły" za scenariusze i ciekawe badania spraw.

5. "Ojciec Mateusz" za Kingę i Artura głównie :), ale jak oglądam tych dwóch policjantów idiotów, ich marne dialogi, pseudo śledztwa, denne akcje policyjne to mi się humor poprawia!

6. "Morderstwa w Midsommer" za ciekawe scenariusze i za widoki, gdybym tam mieszkała, byłabym zachwycona lasami, pagórkami, polami.. i mogłabym pomagać w śledztwach :D


Użytkownik the edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 19:49

  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#34 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 czerwiec 2015 - 19:53

Gra o tron (zbieram się do tego) i Wspaniałe stulecie. Uwielbiam filmy historyczne, a jeszcze wcześniej (lata nastoletnie) fantastyka - Merlin i oczywiście Fantaghiro. To były piękne czasy :) Ktoś może polecić jakieś??


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 19:55

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#35 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 20 czerwiec 2015 - 11:48

całą noc oglądaliśmy "Broadchurch", polecany wyżej. świetny klimat, ale bardzo smutny film. czas na 2 sezon.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#36 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 18:38

Hehe, The, akurat kilka godzin temu skończyłem drugi sezon.

Wg mnie - lepszy od pierwszego.


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#37 kamilka567

kamilka567

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 17:51

Taak, rzeczywiście, jeszcze lubię "lostów" i "grę o tron", te seriale też po prostu wymiatają. jakie jeszcze inne seriale polecacie? Chętnie bym teraz jaki ciekawy serial pooglądała..


  • 0

#38 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 06:20

Witajcie

Nie ma to jak Stawka Większa niż Życie :)


  • 1
karol

#39 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 09:09

Karol, jeśli już otwarłeś pudełko z serialami z "tamtej" epoki to dla mnie "Dom", "Polskie Drogi", "Alternatywy", "Ballada o Januszku".


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#40 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2015 - 15:13

Karol, jeśli już otwarłeś pudełko z serialami z "tamtej" epoki to dla mnie "Dom", "Polskie Drogi", "Alternatywy", "Ballada o Januszku".

 

 

Nie jestem zwolenniczką seriali, ale te które wymieniłeś to już klasyka, która się nigdy nie starzeje.

Do tej klasyki zaliczam serial "Ballada o Januszku" .

"Ballada o Januszku" na stałe wpisała się już do historii polskiej filmografii. Ale nie tylko! Znalazła również swoją przestrzeń w języku polskim. Dowód? Do dziś funkcjonuje powiedzenie: "Aleś sobie Januszka wychowała", które określa syna egoistę, wyznającego zasadę, że cel uświęca środki.

 

To samo można powiedzieć o seriale "Alternatywy" , "Dom" itp.

 

Obecne seriale, jak dla mnie są efekciarskie i mało ambitne. Nie poruszają problemów, rzeczywistości obecnych czasów,

Oglądam serial "Ranczo", który tak niby mimochodem ukazuje rąbek obecnej rzeczywistości, czasem śmieszy, czasem peszy...

ale ma fajne dialogi a wyznanie miłości, jakie usłyszałam z serialu "Ranczo", nie chodzi o Kusego i Lucy.
To policjant, gdy oświadczał się Wioletce... "Bogaty nie jestem... Piękny, też nie... Ale... Ale ja kochał Cię będę...".
Takie proste słowa, a tyle za nimi stoi, tyle sobą niosą.

Wiele jest takich perełek w tym serialu.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych