Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy dostaliście dofinansowanie do turnusu na ten rok?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 08 maj 2013 - 16:00

Witam

Chciałam zapytać jak w Waszych powiatach wygląda dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego?

Szczególnie interesują mnie osoby dorosłe po 24 roku zycia ze znacznym stopniem.

Jakie u Was zostały ustalone kryteria przyznania środków w tym roku?

Mnie rozpatrzono wniosek negatywnie(woj.dolnosląskie). Podobnie u koleżanki w Rzeszowie.

W uzasadnieniu napisano,że w tym roku dofinansowane będą turnusy dla dzieci i osób uczących się do 24 roku zycia,bez względu na grupę.

Jak to wygląda u Was?

Pozdrawiam

 


  • 0

#2 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 08 maj 2013 - 16:56

Dokładnie tak samo - odpowiedź odmowna nie pierwszy raz zresztą.Uzasadnienie podobne - pierwszeństwo mają dzieci i osoby uczące się niezależnie od stopnia niepełnosprawności. :( Ponadto dodatkowo - poza dziećmi i osobami uczącymi się w drugiej kolejności brane są pod uwagę osoby z najniższym dochodem ...


Użytkownik hanick13 edytował ten post 08 maj 2013 - 17:01

  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#3 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 08 maj 2013 - 17:43

Ciekawe, że macie takie uzasadnienie, bo mój syn ( 15 l ) też  dostał odmowę z powodu  braku środków. Z  tego co wiem, inne dzieci z mojego powiatu też nie dostały dofinansowania. Mieszkamy dolnośląskie.


  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#4 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 08 maj 2013 - 18:32

Pewnie masz za duże dochody  :hehe: A poważnie, mimo że Ja dostałam uzasadnienie, o którym piszę we wcześniejszym poście niestety obserwując to, co się dzieje w moim PFRONie widzę,że te zasady są nagminnie łamane...Mimo braku środków, mimo pierwszeństwa dla młodzieży uczącej się i dzieci - wyjeżdżają osoby starsze z wysokimi dochodami z II grupą...Nie zazdroszczę ale jeśli przyjmuje się jakieś zasady podziału środków to dla WSZYSTKICH a nie dla WYBRANYCH.Ale cóż jak wszędzie prawo i zasady to fikcja ...Zapomniałam dodać wyżej dla zainteresowanej mieszkam w województwie kujawsko - pomorskim


Użytkownik hanick13 edytował ten post 08 maj 2013 - 18:34

  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#5 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 08 maj 2013 - 19:06

Również w moim PCPR - brak jest środków na turnusy - aktualnie każdy otrzymał odpowiedź, że może wniosek zostanie rozpatrzony jak otrzymają dodatkowe środki w III kwartale ( MOŻE) -  podobno w tym roku dofinansowanie dostała tylko grupa dzieci ale nie za duża - woj. kujawsko-pomorskie   


  • 0

#6 Roger

Roger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 08 maj 2013 - 19:56

Witam. :)  Jak na razie w Śląskim nie było problemu z przyznaniem dofinansowania na turnus rehablilitacyjny. Faktem jest że mogłem wniosek złożyć co drugi rok ale jednak dostałem środki na turnus rehabilitacji wraz z opieunem / znaczny stopień niepełnośprawności/. Nie wiem dlaczego niektóre regiony Polski są właśnie tak traktowane że tak niewiele środków dostają z PFRON-u aby mogły osoby również dorosłe uczestniczyć w tego rodzaju rehabilitacji? :gaah:  Tak na marginesie swój wyjazd już mam załatwiony na przysłowiowy ostatni guzik w czerwcu Sarbinowo. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)


Użytkownik Roger edytował ten post 08 maj 2013 - 19:57

  • 0

#7 darek2005

darek2005

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 08 maj 2013 - 21:03

Witam u mnie tez w tym roku krucho z dofinansowaniem tzn . brak nawet wniosków nie przyjmowali w tamtym roku złozyłem ciut za pozno i tez juz srodków nie było tak wiec drugi rok z rzedu turnus w domu :( znaczny stopień dolnośląskie pozdrawiam


  • 0

#8 masazysta

masazysta

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 13 maj 2013 - 00:00

Witam!

W Łódzkim PCPRy dostały o połowę mniej pieniędzy co zawsze i pierwszeństwo w turnusach mają osoby które jeszcze nie korzystały z turnusów,potem dzieci i osoby ze znacznym itd.

Pozdrawiam!


  • 0

#9 marysiak47

marysiak47

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 19 maj 2013 - 10:07

Dokładnie tak samo w Krakowie, trzeba będzie wziąc pożyczkę niestety... ech :)


  • 0

#10 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 10:30

Witam
Wracam do tematu z ubiegłego roku.
Jak w tym roku wygląda u Was sytuacja z dofinansowaniem do turnusu rehabilitacyjnego?
We Wrocławiu pieniądze są dla dzieci,osób ze znacznym i umiarkowanym,które nigdy nie składały wniosku albo nie składały w 2012 i 2013 r.
Pozdrawiam
  • 0

#11 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 10:55

U mnie w Jastrzębiu nie liczy się, kiedy się brało dofinansowanie tylko kolejność składania wniosków. Osobiście nie dostałem po raz 3 czy 4 z rzędu, choć ostatnio na turnusie byłem 12 lat temu. W tym roku zostały zrealizowane wnioski od 0 do 99, a mój rzekomo wpłynął jako 104, choć wczoraj się dowiedziałem, że to nie prawda, tylko osoba, która się tym zajmuje w ostatniej chwili musiała wcisnąć jakieś tam swoje towarzystwo i kilka osób wyleciało, w tym i ja!.


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#12 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 19:16

Dostałam dofinansowanie do turnusu (877 zł), w zeszłym roku również dostałam, ale niestety z powodu choroby musiałam zrezygnować.

Jestem z lubuskiego ze znacznym stopniem.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#13 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 20:08

Witam

Kolejny rok z rzędu (4) nie dostałam dofinansowania do turnusu :(

Mieszkam we Wrocławiu.

Jak wygląda sytuacja u Was?

Pozdrawiam


  • 0

#14 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 25 marzec 2015 - 18:47

Czekam na decyzję w tej sprawie. Z tego, co wiem są spore szanse, bo miałam długi okres przerwy (oddział zachodniopomorski).

@RudaMisia napisali Ci dlaczego odmówili?? Uzasadnili to jakoś może?!  :dodgy: Trochę to dziwne, że już czwarty rok z rządu. Najwyraźniej tną wszystko, jak popadnie.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 25 marzec 2015 - 18:49

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#15 pat661

pat661

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 12:13

Odmowa powód za duży dochód..


  • 0

#16 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 10:21

Uzasadnienie jest takie ,że dofinansowanie dostaną tylko dzieci i osoby uczące się do 24 roku życia obojętnie z jaką grupą.

W ubiegłym roku też były dzieci i osoby, które jeszcze nigdy nie składały wniosków. Dwa lata temu było dofinansowanie też tylko dla dzieci i osób uczących się. Ostatnie dofinansowanie miałam w 2011 roku.


  • 0

#17 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 00:18

Pewnie masz za duże dochody :hehe: A poważnie, mimo że Ja dostałam uzasadnienie, o którym piszę we wcześniejszym poście niestety obserwując to, co się dzieje w moim PFRONie widzę,że te zasady są nagminnie łamane...Mimo braku środków, mimo pierwszeństwa dla młodzieży uczącej się i dzieci - wyjeżdżają osoby starsze z wysokimi dochodami z II grupą...Nie zazdroszczę ale jeśli przyjmuje się jakieś zasady podziału środków to dla WSZYSTKICH a nie dla WYBRANYCH.Ale cóż jak wszędzie prawo i zasady to fikcja ...Zapomniałam dodać wyżej dla zainteresowanej mieszkam w województwie kujawsko - pomorskim



Heh skąd ja to znam.... U mnie w moim PCPRze też panuje kumoterstwo a innych wpisują z wielką łaską na listę rezerwową i niech sobie czekają albo radzą sobie sami...takie jest niestety podejście urzędasów do potrzeb osób niepełnosprawnych które chcą pojechać na turnus rehabilitacyjny... Najlepiej mieć w zanadrzu odłożone pieniążki bo nigdy nie wiadomo czy dostaniesz dofinansowanie na turnus...umiesz liczyć? Licz na siebie!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych