Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dlaczego Kobiety płaczą?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 12 kwiecień 2013 - 00:56

- Dlaczego płaczesz? - młody chłopiec zapytał swą mamę.
- Ponieważ jestem kobietą, odpowiedziała mu.

- Nie rozumiem, odpowiedział.

Ona go przytuliła i rzekła: ...i nigdy się nie dowiesz, ale nie martw się to normalne.

Później chłopiec spytał swojego Ojca, dlaczego Mama płacze bez powodu?

Wszystkie kobiety płaczą bez powodu. ...było to wszystko co mógł mu odpowiedzieć.

Mały chłopiec urósł i stał się mężczyzną i wciąż nie wiedzą dlaczego kobiety płaczą. Nareszcie uklęknął złożył ręce i zapytał: Boże... Dlaczego kobiety płaczą (tak łatwo)?

A Bóg mu odpowiedział...

...Kiedy tworzyłem kobietę postanowiłem ją uczynić wyjątkową. Stworzyłem jej ramiona na tyle silne by mogła dźwigać ciężar całego świata! Dałem jej nadzwyczajną siłę, pozwalającą jej rodzić dzieci jak również znosić odrzucenie, spowodowane czasem przez jej własne dzieci! Dałem jej stanowczość, która pozwala jej na opiekę nad rodziną i przyjaciółmi.

Niestraszna jej choroba!

Stworzyłem ją wrażliwą, aby kochała wszystkie dzieci, nawet wtedy, gdy jej własne ją bardzo skrzywdzą!

Dałem jej siłę, aby opiekowała się swoim mężem mimo jego wad, Zrobiłem ją z żebra swego męża, tak, aby chroniła jego serce!

Dałem jej mądrość, aby wiedziała, że dobry mąż nigdy nie skrzywdzi swej żony. Czasem jednak testuje jej siłę i wytrwałość żony w wierze w niego. Synu, na sam koniec...

Dałem jej również łzę do wypłakania. Jest to jej jedyna słabość! Jeśli kiedyś zobaczysz, że płacze, powiedz jej jak bardzo ją kochasz i jak wiele robi dla innych. I jeśli nawet wciąż płacze, sprawiłeś, że poczuła się o wiele lepiej.

Ona jest wyjątkowa!

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 12 kwiecień 2013 - 00:57

  • 4
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#2 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 12 kwiecień 2013 - 07:34

...tylko jak kobieta czsem uroni tę łzę, daną jej od Boga jako wentyl bezpieczeństwa i słyszy od własnego dziecka " o Jezu, a ta znowu beeeczy", to wolałaby chyba nie umieć płakac... Smutno mi, Czarnyaniołku  :( 


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 14 wrzesień 2015 - 17:49

By poczuć ulgę, by dać emocjom upust. Łzy nie są oznaką słabości lecz tego, że jeszcze jesteśmy ludźmi. Nie boje się ich, nie czuję się słaba, gdy je uronię. Tak samo, jak potrafię się śmiać, równie dobrze umie zapłakać. Nie uciekam od tego, co boli. Mierzę się z tym z całych sił. Dla mnie łzy są sygnałem SOS z duszy. Nie bójmy się ich okazywać!!! Dlatego śmiało do nich się przyznaje.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 20:57

Mają więcej empatii. 


  • 0

#5 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 11 listopad 2015 - 08:02

:) Często płaczą też przez hormony, przynajmniej raz w miesiącu - ja tak czasami mam.


  • 0

#6 endrjuxx

endrjuxx

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 17 grudzień 2015 - 18:20

Coś w tym jest  ??


  • 0

#7 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 18:39

Może lubią. Poza tym płacz oczyszcza ich rogate dusze. :devil:


Użytkownik piotr79 edytował ten post 26 grudzień 2015 - 18:40

  • 0

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 grudzień 2015 - 20:03

Może lubią. Poza tym płacz oczyszcza ich rogate dusze. :devil:

 

Ktoś tu chyba nie lubi płaczu, kobiet, albo rogów??! ;) Nie będę dociekać czego najbardziej :P Nie zamierzam też, nie wiadomo jak bronić kobiet, ale nie wszystkie są aż tak zepsute, że muszą się oczyszczać. Znam prawdziwe anielice, a co do płaczu to przecież towarzyszy on Nam od samych narodzin ;) A najlepszy to ten ze szczęścia :)

Jak najwięcej właśnie w takim wydaniu go życzę :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 26 grudzień 2015 - 21:56

Znam prawdziwe anielice,
 

Niestety nie wszystkie są Aniołkami  :angel:


  • 0

#10 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 27 grudzień 2015 - 13:41

@piotr79 - Gdyby "anielice" były "Aniołkami", to chyba nie byłoby dobrze, bo Aniołki kojarzą się z dziećmi - przynajmniej mnie ;)

Poza tym wątpię, żeby powodem płaczu kobiet było to, że "lubią płakać".

 

A gdyby tak zadać pytanie odwrócone - Dlaczego mężczyźni płaczą? - Jakie macie zdanie na ten temat?


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#11 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 15:57

Dlaczego mężczyźni płaczą?

Jeżeli faceci już płaczą, a zdarz się to wyjątkowo rzadko. To głównym powodem są niestety, kobiety.


Użytkownik piotr79 edytował ten post 27 grudzień 2015 - 15:57

  • -3

#12 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 grudzień 2015 - 21:44

To smutne, że uważasz kobiety za główny powód do płaczu u mężczyzn... - Może znajdzie się jeszcze ktoś, kto nie obwinia kobiet za męskie łzy i udzieli jakiejś innej odpowiedzi?


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#13 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 21:00

To smutne, że uważasz kobiety za główny powód do płaczu u mężczyzn

 

Taka jest niestety prawda. Ale dlaczego uważasz to za smutne, według mnie jest to piękne że kobieta jest na tyle czuła i delikatna, że potrafi skłonić mężczyznę do płaczu.


Użytkownik piotr79 edytował ten post 30 grudzień 2015 - 21:01

  • -1

#14 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 31 grudzień 2015 - 14:14

Dlatego smutne, bo napisałeś "głównym powodem są niestety, kobiety" - jeśli "niestety", to wyglądało na to, że chciałeś powiedzieć, że mężczyźni płaczą "przez kobiety", a nie dlatego, bo są rozczulające... - No cóż... słowo pisane nie zawsze jest rozumiane tak, jaki miał być pierwotny przekaz.... - a może nie pomyliłam się, a Ty zmieniłeś zdanie?


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#15 Velvetlover

Velvetlover

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 15 maj 2016 - 16:12

Czyżby na łzy monopol posiadały wyłącznie kobiety? Czas najwyższy odesłać ten wielowiekowy mit, na "śmietnik".

Zatem płaczemy, bo jesteśmy czującymi istotami a nie cyborgami. Ot, wszystko "na temat".


Użytkownik kuba edytował ten post 20 maj 2016 - 11:50
Zmniejszono odstępy

  • 0

#16 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2016 - 00:46

Nikt tu nie stawia tezy, że tylko kobiety płaczą. Piszemy odnosząc się do pierwszego postu.

No ale skoro poszerzyłeś temat i jesteś oburzony dyskryminacją w tym względzie…

 

Zastanówmy się nad przyczyną łez u obu płci, zauważmy, że na tej płaszczyźnie jednak ciągle są różnice.

 

Mężczyźni rzadko płaczą przy drobnym problemach, ze zdenerwowania, na ślubie bliskich albo podczas wzruszających opowieści. Męskie łzy możemy zobaczyć wyłącznie podczas naprawdę silnych przeżyć. Zaliczyć można do nich śmierć osoby bliskiej, cierpienie kogoś, kogo kochamy bądź moment rozłąki z ukochaną. W takich chwilach panowie nie tylko pokazują łzy, ale co więcej, nie wstydzą się ich, nie traktują tego jako czegoś wstydliwego.

Są łzy wynikające z ogromnego szczęścia. Łzy są jednym ze sposobów komunikacji między bliskimi. Wyrażają więcej niż słowa, potrafią też więcej przekazać i z pewnością są bardziej przekonujące niż słowa. Warto też pamiętać o tym, że mężczyzna, który płacze odkrywa przed nami swoje najszczersze i najgłębsze uczucia. Z pewnością nie jest to zatem powód do wstydu, wręcz na odwrót, to z pewnością mężczyzna, który jest zdolny do najpiękniejszych uczuć.

 

Pada mit, że facet jest  twardy i zimny. Nie okazuje emocji i nigdy nie ujawnia swoich słabości. Takie cechy przypisujemy często stereotypowo  prawdziwemu mężczyźnie.

 

Zdarzają się jednak wyjątki w obu przypadkach, gdy łzy są na tzw: poczekaniu, wynikiem charakteru lub grą na uczuciach, ale to już inna sprawa.

 

To tak ad vocem.


Użytkownik michalina edytował ten post 20 maj 2016 - 15:24

  • 1

#17 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 maj 2016 - 11:34

Michalina nocą masz momenty bardzo osobistych wyznań... Temat wątku brzmi: "Dlaczego kobiety płaczą" więc de facto twój post to spory off topic.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#18 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2016 - 11:59

Michalina nocą masz momenty bardzo osobistych wyznań... Temat wątku brzmi: "Dlaczego kobiety płaczą" więc de facto twój post to spory off topic.


W takim razie, można by potraktować jako off-top też post Velvetlovera, który, sądząc po męskiej formie nicka, może być facetem i odpowiada w tym temacie... Zresztą, parę postów wcześniej Kicia zadała pytanie "Dlaczego płaczą faceci?". Uważam, że bezsensem byłoby wydzielanie i tworzenie kolejnego wątku. Kobiety są wywołane w tytule i wcale nie powiedziane, że nie można pisać o męskich łzach... Łzy są takie same - tylko powód nie koniecznie taki sam...
  • 1

#19 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2016 - 15:32

Michalina nocą masz momenty bardzo osobistych wyznań

 Kasiu nie rozumiem Twoich zarzutów w stosunku do mojej wypowiedzi. Jeżeli Ci chodzi o osobiste wyznanie, to go usunęłam...

Porę - godzinę, postu już nie potrafię skorygować, ale wezmę to pod uwagę.


  • 0

#20 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 maj 2016 - 16:17

 Kasiu nie rozumiem Twoich zarzutów w stosunku do mojej wypowiedzi.

Nie chce robić jeszcze większego off topu ale skoro zostałam podwójnie wywołana... Nie przeszkadza mi o której godzinie piszesz posty tylko im piszesz później,tym bardziej prywatnie i ja subiektywnie odniosłam wrażenie że może zbyt intymnie. Tyle, tak odczułam i napisałam.

Kuba pewnie masz racje.

 

Kobiety płaczą bo tak!<pięść> ;)


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych