Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zasiłek pielęgnacyjny wyższy od 2015r ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 kokos

kokos

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 20:01

Więcej: http://niezalezna.pl...ajbiedniejszych

 

 


  • 0

#2 kadrowiec

kadrowiec

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 09:34

"niezależna.pl" - my informujemy - oni kłamią.


  • 0

#3 kokos

kokos

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:18

"niezależna.pl" - my informujemy - oni kłamią.

?


  • 0

#4 kadrowiec

kadrowiec

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 19:25

Taki jest napis w lewym górnym roku strony.


  • 0

#5 marwaw

marwaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 18:24

Jest szansa, że od 2014 r. wzrośnie kwota zasiłku pielęgnacyjnego do 200 zł, a potem będzie corocznie waloryzowana.

http://orka.sejm.gov.../$File/1297.pdf


  • 0
"...Miłość nigdy nie ustaje..."

#6 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 05:11

to z tego linka orka poszło już do Sejmu - było głosowane czy będzie, jak się to dalej toczy ?


Użytkownik ciiekawy edytował ten post 30 kwiecień 2013 - 05:11

  • 1

#7 kokos

kokos

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 17:14

To projekt ustawy klubu sld, partii, która nie rządzi, marne szanse że to przejdzie, raczej trafi do tzw zamrażarki marszałka albo odrzucą od razu. Mam nadzięję , że się mylę...

 

 

A tutaj projekt Solidarnej Polski  http://orka.sejm.gov...20-587-2013.pdf

 

zasiłek pielęgnacyjny 350 zł, świadczenie pielęgnacyjne 1000 zł


Użytkownik kokos edytował ten post 30 kwiecień 2013 - 20:45

  • 0

#8 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 01 maj 2013 - 13:36

Wątpie w to ze zasilek pielegnacyjny pójdzie w góre.


  • 0

#9 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 02 maj 2013 - 15:03

W 2014 mają wprowadzić bony opiekuńcze stopniowo dla osób najmniej samodzielnych, a w następnych latach dla bardziej sprawnych ON, więc zasiłek i dodatek pielęgnacyjny wogóle nie przestanie istnieć.Tak samo seniorzy po 75 roku życia nie dostanie z automatu dodatku pielęgnacyjnego, tylko komisja ustali, czy mu się należy bon opiekuńczy. Niby prace nad tą uatawą są w toku, ale to wszystko jest takie enigmatyczne, że ciężko to pojąć. Do przyszłego roku jest już niedługo, a wiadomo kryzys trwa, więc z pustego w próżne nie naleją.


  • 0

#10 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 02 maj 2013 - 21:05

po pierwsze - to czy osoby które mają już przyznane zasiłki pielęgnacyjne wypłacane, to czy prawo może działać wstecz i czy o te zasiłki muszą się ponownie starać gdyby weszła w życie np stając na komisje ?

jeśli tak to czy byłoby to zgodne z Konstytucją ?

 

po drugie - są różne rodzaje niepełnosprawności, do tej pory zasiłek pielęgnacyjny należał się jeśli się nie mylę wszystkim, którzy mają papier o niepełnosprawności, to co, teraz nagle te zasiłki będą się należeć tylko tym którzy są na wózku albo tym którzy sikają pod siebie, żeby się mogli pielęgnować, a inne rodzaje niepełnosprawności nie dostaną zasiłku ? to chore

 

po trzecie - nie dość, że marne te zasiłki to jeszcze na komisjach się  nie starać ?

 

po czwarte - jak chcą oszczędzać to niech zaczną od swoich premi, od premi urzędników Warszawskich, od premi urzędników krajowych, od zlikfidowania bezpłatnych przelotów samolotowych dla wszystkich posłów, od zwolnienia urzędników którym dublują się uprawnienia, od połączenia ZUS-u i KRUS-u, od prawidłowego zarządzania finansami EUropejskimi, żeby nie płacić kar dla UE, od lepszego sprawdzania czy zasiłki rodzinne należą się tym, którzy pracują za granicą, od innych nieprawidłowości, itp, itd, a nie od razu obcinanie kasy ludziom

 

a jaka partia robi tą ustawę ?

ja na miejscu posła robiłbym ustawę, że oszczędzanie należy zacząć od góry, tam gdzie jest kasa, a nie od dołu tam gdzie tej kasy za bardzo nie ma albo jest niewiele


Użytkownik ciiekawy edytował ten post 02 maj 2013 - 21:16

  • 1

#11 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 14 maj 2013 - 18:29

nikt nie zna odpowiedzi na żadne zagadnienie o którym pisałem ?


  • 0

#12 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 14 maj 2013 - 20:42

W tej chwili zasiłek/dodatek pielęgnacyjny należy sie tylko osobom ze znacznym stopniem i chyba z umiarkowanym,jeżeli niepełnosprawność powstała przed 21 rokiem(jeżeli sie mylę co do umiarkowanego to prosze o sprostowanie).

Założeniem zmian jest dawanie dodatkowych pieniędzy dla osób,które wymagają rzeczywistej opieki osób trzecich.Teraz jest tak,że jak ktoś skończy 75 lat to z automatu dostaje dodatek pielęgnacyjny,a jeden 75 latek jest na wózku ,a drugi jest sprawny i sam sobie radzi. Pieniądze mają byc wyższe i takie za które realnie można miec osobę do opieki,bo za 153 zł zasiłku czy 202 zł dodatku pielęgnacyjnego nie wynajmiesz nikogo do pomocy.Dlatego pomysł komisji,które będą wydawały takie orzeczenia. Może być tez tak,że te dodatkowe pieniądze nie będą dawane do ręki tylko do ośrodków pomocy społecznej i one będą organizowały opiekę.

Nowa ustawa może miec przepisy przejściowe. Jeżeli masz czasowe orzecznie ze znacznym,to do czasu kiedy będzie orzecznie obowiązywało będziesz dostawał zasiłek,jak wygaśnie to bedzie do takiej osoby obowiązywala nowa ustawa i tam będą nowe zasady przyznawania zasiłków i np. obowiązek stawania na komisji,która zdecyduje czy wymagasz opieki i zasiłku czy nie.

Ale jak będzie to się dowiemy jak będzie uchwalona ustawa.Teraz to możemy jedynie "gdybac".


  • 0

#13 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 15 maj 2013 - 08:58

O tej ustawie na temat Bonów Opiekuńczych wiele się pisze, ale nic konkretnego. Senator Mieczysław Augustyn jest pomysłodawcą , wiele razy podawano termin debaty w sejmie, ale niestety jak zwykle się nie odbywa, więc dziennikarze w różnych publikacjach tylko spekulują. Senator Augustyn jest z PO, tak więc po nastęnych wyborach może się wszystko posypać i następni spekulanci wejdą na mównice i zaczną przez następne 5 lat wałkować ten temat, a ludzie będą umierać bez pomocy i opieki z nadzieją, że dostaną w końcu bon . Ja osobiście czarno to widzę, przeczytałam na ten temat kilkanaście publikacji i niczego konkretnego się nie doczytałam. Wiem natomiast, że będzie przyznawany stopień niesamodzielności, ale jaka to będzie komisja? I kto będzie za to odpowiedzialny?Jak się ludzie zaczną odwoływać, to połowa nie doczeka, no i chyba o to w tym wszystkim chodzi!
  • 0

#14 Gość_PPrzemuSS_*

Gość_PPrzemuSS_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2013 - 10:45

Znając sposoby rządzenia  obecnych cwaniaków, to bony opiekuńcze przechwytywałyby w 90% firmy zakładane przez znajomych królika. PO raz kolejny gigantyczne publiczne pieniądze by szły do znajomków tuska kosztem nas niepełnosprawnych.


Użytkownik PPrzemuSS edytował ten post 15 maj 2013 - 10:47

  • 3

#15 stenia13

stenia13

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 16 maj 2013 - 22:25

Ile razy już nas okłamano ?Szczerze to jaki Rząd obejmie władzę to i tak nie spełnia przedwyborczych obietnic .Zahartowali mnie żyć ,,Nadzieją"


  • 1

#16 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 23:00

czyli wynika z tego, że nie dość, że zasiłki i dodatki pielęgnacyjne nie są za duże to jeszcze może być próba ich odebrania ?

 

popatrzmy realnie, osoby po 75 roku życia, które dostają zasiłki z automatu nie są raczej w 100% zdrowe i nawet jeśli są samodzielne to mają problemy ze zdrowiem

 

to samo się tyczy osób młodszych z orzeczeniami o niepełnosprawności, przecież jeśli człowiek ma orzeczenie o niepełnosprawności to samo to mówi już o tym, że takie osoby nie są do końca zdrowe i ten zasiłek powinien przysługiwać tak jak do tej pory, a komisje które miałyby określać stopień niesamodzielności albo samodzielności to może być znowu jakiś sposób na to, żeby powiedzieć komuś, że skoro ma dwie ręce i dwie nogi to zasiłku mu nie potrzeba, ba, może nawet taka komisja powie, że skoro osoba ma jedną rękę albo jedną nogę to też zasiłku nie potrzebuje bo ma drugą rękę, nogę, mi to wygląda na jakieś kombinowanie jak oszczędzić na niepełnosprawnych bo jedną rzeczą jest zasiłek czy dodatek pielęgnacyjny, a jak ktoś nie jest samodzielny i wymaga opieki to dodatkowo taka osoba powinna dostawać świadczenie pielęgnacyjne

 

a może by tak osoby z niepełnosprawnością założyły jakieś stowarzyszenie czy partię osób niepełnosprawnych żeby reprezentowało interesy tej grupy osób w Sejmie zamiast ciągle (jak niektórzy piszą) czekać na obiecanki i łaskę rządów, które zawsze mają dużo ważniejszych spraw i może nawet nie pomyślą o osobach niepełnosprawnych


Użytkownik ciiekawy edytował ten post 18 czerwiec 2013 - 23:02

  • 0

#17 Fiona

Fiona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 10:42

Czy to prawda jest, że od lipca wchodzą jakieś zmiany i trzeba będzie od nowa składać wniosek o zasiłek pielęgnacyjny?

 

Szczerze mówiąc nie wierzę w to, że zasilek miałby się zwiększyć ;)

 

Mam stopień umiarkowany i zasiłek otrzymuję od roku 2008


Użytkownik Fiona edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 10:44

  • 0
Gdybym miała powiedzieć co dziś myślę o świecie...
Z prawą ręką na sercu tak szczerze.
Powiedziałabym, że jeszcze,
Jeszcze nie jest najgorzej...

#18 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 czerwiec 2013 - 11:11

Tak to prawda Fiona.Poczytaj proszę ten wątek: Swiadczenie pielęgnacyjne wyzsze o 100zł/swiadczenia pielegnacyjne.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#19 Fiona

Fiona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 11:16

Kasia, dziękuję bardzo za linka. Muszę przyznać, że jestem tym zaskoczona i dowiedziałam się o tym przez przypadek. Zadzownię też dziś do mopsu.

 

Edut

 

Właśnie zadzwoniłam do MOPS i pan poinformował mnie, że w przypadku zasiłku pielęgnacyjnego nie ma żadnych zmian i nie trzeba od nowa składac w niosku.

 

Te zmiany dotyczą świadczenia pielęgnacyjnego


Użytkownik Fiona edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 12:34

  • 0
Gdybym miała powiedzieć co dziś myślę o świecie...
Z prawą ręką na sercu tak szczerze.
Powiedziałabym, że jeszcze,
Jeszcze nie jest najgorzej...

#20 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 czerwiec 2013 - 17:04

To prawda. To miałam w głowie tylko napisałam z rozpędu zasiłek pielęgnacyjny a to błąd. Jakoś nie może mi wejść do świadomości nazwa świadczenie pielęgnacyjne o którym Fiona powiedziałaś.

Dziękuje Ci

Dodam nieśmiało tylko ze to świadczenie przysługuje tylko naszym rodzicom.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych