Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

"Czekoladowe" ciasto z czerwonej fasoli :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 18:24

Dzisiaj robiłam po raz pierwszy i już wiem,że na stałe zagości w moim jadłospisie  :)  Łatwe w wykonaniu, niskokaloryczne, bez mąki i tłuszczu -  smaczne  :)

 

 

 

Puszkę czerwonej fasoli  odsączamy z zalewy i kilka razy przepłukujemy. Blenderujemy z 4 całymi jajami
(możliwe, że nie zblenderuje się na gładką masę, ale później nie będzie tego czuć) i jednym bananem.
Dodajemy 3 łyżki słonecznika, 4 łyżki kakao, łyżkę oleju, łyżeczkę proszku do pieczenia, 2 łyżki jogurtu naturalnego, 4-5 łyżek fruktozy lub cukru.Można dodać rodzynki,pokrojone suszone morele, suszoną żurawinę.
Ciasto przekładamy na wysmarowaną lekko olejem i posypaną bułką tartą małą foremkę keksową.
Wkładamy do piekarnia nagrzanego do 150 stopni i pieczemy ok. 40-50 minut.
Smacznego  :) 
 
culinary_max_5858ba58b761623cd97d8ca884a
 
 Nie jest to na pewno typowe ciasto dla Łasuchów , ale substytut ciasta dla osób będących na diecie i dbających o zdrowe odżywianie  :)

Użytkownik hanick13 edytował ten post 16 marzec 2013 - 18:35

  • 2

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 marzec 2013 - 19:50

Świetny przepis dla osób, które są uczulone na pszenicę lub gluten - oczywiście wtedy też nie używamy bułki tartej do wysypania foremki, tylko wykładamy ją np. papierem do pieczenia :) - Dzięki za przepis. Podzielę się nim z koleżanką, która ma alergię na gluten :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 21:02

Czerwona fasola w cieście ciekawe :)


  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#4 nutella

nutella

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 14:21

O kurdee nie spotakałam sie z takim przepisem. Przyznam że jakos mi nie pasuje ta fasola do ciasta... hmm nie wiem czy bym chciała czegoś takiego spróbować.


  • 0

#5 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 07:24

Zapewniam cię ,że ani odrobinę nie czujesz fasoli :) - fasola jest zamiast mąki a ciacho ..mniam :) 


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#6 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 22 sierpień 2013 - 23:27

Robiłam kiedys czekoladowe kulki z fasoli, bez pieczenia, były pycha, w ogóle nie czuło sie fasoli ! Niestety, nie pamietam przepisu. Nie bójcie się eksperymentów w kuchni, gdyby nie one, do tej pory żywilibysmy sie korzonkami, jagodami i surowym mięsem! ;)
  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#7 marylka55

marylka55

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 14:13

Wygląda samkowicie :) Chyba wypróbuję przepis w najbliższy weekend.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych