Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dofinansowanie PFRON-bariery architektoniczne.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 22 luty 2013 - 16:44

Witam!

2 lata temu otrzymałem dofinansowanie z pfronu na sprzet komputerowy. W grudniu umowa wygasa i moje pytanie brzmi czy moge teraz starac sie o dofinansowanie z pcpr np z programu bariery architektoniczne czy dopiero bede mogl sie ubiegac w styczniu b.r


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 luty 2013 - 17:26

Odpowiedź na Twoje pytanie jest mniej więcej taka:

Dofinansowanie ze środków Funduszu nie przysługuje, jeżeli osoba niepełnosprawna w ciągu 3 lat przed złożeniem wniosku uzyskała odpowiednio na ten cel środki z PFRON.
( wyjątek stanowi likwidacja barier architektonicznych, na którą można otrzymać dofinansowanie corocznie)

Źródło:http://www.pcprwschowa.pl/bariery.htm


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 22 luty 2013 - 18:36

To czyli z tego programu moge skorzystać. Czy ktos z was otrzymal to dofinansowanie jesli chodzi o wzrok. Jak to wyglada czy komisja przychodzi do domu i ocenia co przysluguje.


  • 0

#4 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 22 luty 2013 - 19:06

To czyli z tego programu moge skorzystać. Czy ktos z was otrzymal to dofinansowanie jesli chodzi o wzrok. Jak to wyglada czy komisja przychodzi do domu i ocenia co przysluguje.

Ja też jestem osobą ze stopniem znacznym ze względu na wzrok. Wystąpiłam o dofinansowanie w zakresie likwidacji barier architektonicznych ale mi odmówiono. Chciałam się starać o dofinansownie do wymiany okien i wykładziny. Dostałam informację, że o tego typu dofinansowanie mogą starać się osoby na wózku. Nie wiem jak to jest. Może podpowiecie jak to wygląda w innych regionach. Czy przy wzroku coś przysługuje poza doświetleniem?

Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 22 luty 2013 - 20:56
Zdublowany cytat, jeden usunięto.

  • 0

#5 prywatny20

prywatny20

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 22 luty 2013 - 20:57

Witam jak wygląda realizacja tego programu likwidacji barier architektonicznych, bo zamierzam  złożyć wniosek. Po podpisaniu umowy dostaję pieniążki czy jak??!


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 22 luty 2013 - 21:06
Dopisek.

  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 luty 2013 - 21:00

Witam jak wygląda realizacja tego programu bo zamierzam      złożyć wniosek. Po podpisaniu umowy dostaję pieniążki czy jak>>
 
Podobny temat dlatego postaram się wątki połączyć :)
P.S. Ufff..., udało się jakimś cudem :P
Witam jak wygląda realizacja tego programu likwidacji barier architektonicznych, bo zamierzam  złożyć wniosek. Po podpisaniu umowy dostaję pieniążki czy jak??!
Ogólne warunki uzyskania dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych:
http://www.pcprotwoc...ektoniczne.html
 
Więcej informacji najpewniej i najszybciej uzyskasz w Powiatowym Centrum Rodzinie właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. Powodzenia.

Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 22 luty 2013 - 21:20
Dopisek i połączenie dwóch postów w jeden.

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Adalbertin

Adalbertin

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 15:44

Odpowiedzi na pytania najlepiej szukać u źródła czyli na stronach PFRONu. Czasem faktycznie czeka się na odpowiedź, obsługa też nie zawsze jest idealna, ale jednak jest to źródło najpewniejszych informacji.


  • 1

#8 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 00:07

Nie wiem czy to kontynuacja wątku: "laptop z pcpr...", ale wnioskuję, że tak. Otóż ja również złożyłam taki wniosek na początku lutego bieżącego roku. Owszem wniosek przyjęli wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami (trochę ich sobie życzyli, więc nie od razu się dało wszystko skompletować) i kazali czekać na posiedzenie jakiejś tam komisji która rozpatrzy na co i komu przyznać środki unijne w zależności ile ich otrzymają. A dzisiaj dostaję pisemko, którego fragment pozwolę sobie zacytować:

 

"Decyzją Komisji ds. udzielania dofinansowań w związku z niewystarczajacymi środkami finansowymi PEFRON nie będą realizowane (podkreślenie w zgodności z oryginałem) wnioski na likwidację barier w komunikowaniu sie oraz technicznych."

 

Gdyby to mój wniosek akurat został odrzucony przyjęłabym to ze zrozumieniem, bo dowodziło by temu, że biedniejsi niż ja składali wnioski i ze zrozumiałych powodów to im ten sprzet się bardziej należy. Ale żeby cały projekt "wziął w łeb" tego się nie spodziewałam, tym bardziej że gdzie tylko mogli to zachęcali do składania wniosków. Być może w tym czasie realizowane były również inne "ważniejsze" projekty, tylko nie wiem co dla MOPSU-u czy też PCPR może być ważniejsze niż pomoc chorym i najsłabyszym a nierzadko ubezwłasnowolnionym. Pewnie wspieranie zdrowej patologi, bo "dzieci przyszłością narodu" lub "z recydywistów też będą ludzie"...itp. Na pocieszenie dodali że mogę się również starać o takie dofinansowanie za rok, ale znając życie odpowiedź pewnie będzie identyczna, bo dla unii niepełnosprawni to bardziej zło konieczne niż pełnoprawni obywatele, bo przecież są tacy "nieunijni"...


  • 0

#9 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 12:32

Nie wiem czy to kontynuacja wątku: "laptop z pcpr...", ale wnioskuję, że tak. Otóż ja również złożyłam taki wniosek na początku lutego bieżącego roku. Owszem wniosek przyjęli wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami (trochę ich sobie życzyli, więc nie od razu się dało wszystko skompletować) i kazali czekać na posiedzenie jakiejś tam komisji która rozpatrzy na co i komu przyznać środki unijne w zależności ile ich otrzymają. A dzisiaj dostaję pisemko, którego fragment pozwolę sobie zacytować:

 

"Decyzją Komisji ds. udzielania dofinansowań w związku z niewystarczajacymi środkami finansowymi PEFRON nie będą realizowane (podkreślenie w zgodności z oryginałem) wnioski na likwidację barier w komunikowaniu sie oraz technicznych."

 

Gdyby to mój wniosek akurat został odrzucony przyjęłabym to ze zrozumieniem, bo dowodziło by temu, że biedniejsi niż ja składali wnioski i ze zrozumiałych powodów to im ten sprzet się bardziej należy. Ale żeby cały projekt "wziął w łeb" tego się nie spodziewałam, tym bardziej że gdzie tylko mogli to zachęcali do składania wniosków. Być może w tym czasie realizowane były również inne "ważniejsze" projekty, tylko nie wiem co dla MOPSU-u czy też PCPR może być ważniejsze niż pomoc chorym i najsłabyszym a nierzadko ubezwłasnowolnionym. Pewnie wspieranie zdrowej patologi, bo "dzieci przyszłością narodu" lub "z recydywistów też będą ludzie"...itp. Na pocieszenie dodali że mogę się również starać o takie dofinansowanie za rok, ale znając życie odpowiedź pewnie będzie identyczna, bo dla unii niepełnosprawni to bardziej zło konieczne niż pełnoprawni obywatele, bo przecież są tacy "nieunijni"...

Koniecznie złóż odwołanie napisz że sprzęt jest Ci prawdziwie niezbędny .


  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#10 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 23:51

To i tak nic nie pomoże, bo jak nie dostali na to ani złotówki to wątpię, żeby pracownicy MOPS-u mi się na niego złożyli :D. Po prostu każą się starać aż do skutku, tylko taki wniosek można składac raz na rok od stycznia do końca lutego.


  • 0

#11 AleksandraSana

AleksandraSana

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 wrzesień 2014 - 12:32

Wiem, że już troche po temacie, ale nie chce tworzyć nowych wątków w jednej tematyce. Ogólnie poszukuje informacji na temat PFRON, wszystko co macie. Podzielicie się? Ja jak na tą chwilę znalazłam takie info: http://www.zainwestu...-to-jest-pfron Już mi to coś rozjaśniło, ale potrzebuje więcej. Może tytuły jakiś książek, e-booków?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych