Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Biblia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 30 styczeń 2013 - 12:25

Moje zainteresowania, właściwie od dziecka, koncentrują się wokół spraw wiary. Tematyka Boga, Biblii i wiary jest mi bliska od samego początku. Szczególnie przy takich ciężkich doświadczeniach chorób, wokół niepełnosprawności, przychodzą pytania typu: po co jestem na tym świecie, a co po śmierci, jeśli nie wygram walki z chorobą. To ten Bóg Najwyższy, Bóg Niebios stworzył przecież nas i wszystko co wokół nas, daje nam to co dobre, okazuje nam łaskę i wyświadcza na codzień dobro. To Diabeł chce niszczyć i degradować nas. Mimo choroby jestem wdzięczny Bogu i wiem, że on nad wszystkim czuwa. Czy ktoś z was ma podobne zainteresowania?


  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#2 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 13:03

Ja mam podobne zainteresowania, lecz bardziej oparte na duchowosci niz czytaniu Bibli.


  • 0

#3 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:46

Ja mam podobne zainteresowania, lecz bardziej oparte na duchowosci niz czytaniu Bibli.

 

Możesz coś więcej powiedzieć więcej na temat tych zainteresowań?


  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#4 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:53

No, nie wiem co Cie interesuje, to raczej nie zainteresowanie, a postawa zyciowa. Temat bardzo szeroki.

Moze napisz cos wiecej o swoich zainteresowaniach w tym temacie, jesli chcesz podyskutowac.


  • 0

#5 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 31 styczeń 2013 - 16:32

Biblia- fajna lektura. Pomaga w życiu (przynajmniej moim)
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#6 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 19:44

Witaj Adam,masz racje Biblia to skarb.Gloria pisze,że wierzenia opiera na duchowości lecz duchowość nie wynika z samej z siebie ma zalążek w Biblii w ktorej znajdziemy odpowiedz na nasze pytania o życiu i naszej przyszłości .


  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#7 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:41

Witaj Adam,masz racje Biblia to skarb.Gloria pisze,że wierzenia opiera na duchowości lecz duchowość nie wynika z samej z siebie ma zalążek w Biblii w ktorej znajdziemy odpowiedz na nasze pytania o życiu i naszej przyszłości .

Duchowosc to nasza relacja z Bogiem i wynika z wielu rzeczy, ale wcale nie musi byc oparta o Biblie. Nawet nie piszesz czy chodzi Ci o Stary, czy Nowy Testament.  Biblia to ksiega jednej  lub  dwoch religii. Religie potworzyli ludzie, popatrz jak bardzo sklocony jest swiat na tle religijnym, a Bog jest przeciez tylko jeden, .

Znam ludzi, ktorzy nigdy nie mieli Biblii w reku, nie znaja modlitwy Ojcze Nasz, a gleboko wierza w Boga i sa z Nim w harmonii.


  • 1

#8 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 luty 2013 - 01:08

Myślę że tak można ale w dzisiejszych czasach w natłoku fałszywych informacji Biblia jest podpowiedzią jak dobrze postępować w życiu.
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#9 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 01 luty 2013 - 16:43

Jesli komus Biblia pomaga w zyciu to dobrze.

Nie wiem o jakim natloku informacji mowisz, ale sa tylko dwie kluczowe w relacji z Bogiem , i do tych dwoch praktycznie sprowadza sie cala Biblia; jest to milosc i przebaczenie.


  • 0

#10 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 03 luty 2013 - 12:03

Chodzi mi o informacje które docierają do nas z wszelkiego rodzaju mediów
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#11 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 03 luty 2013 - 13:24

Domyslam sie, ale nie rozumiem dlaczego tak trudno Ci ogarnac co dobre a co zle, ze az Biblii do tego potrzebujesz. Moze podaj jakis przyklad.


  • 0

#12 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 03 luty 2013 - 17:32

Sufler bujasz lekko w obłokach.Takie teorie wysunięte zostały przez osoby zaplątane w rzeczy nierealne.Samo powiedzenie że jest Bóg już jest dowodem wiedzy Bilijnej.Przecież to w niej Bóg nam sie przedstawił.Natomiast relacje starego czy nowego testamentu dają nam możliwość poznania osobowości Boga.To że ktoś nie czytał Biblii i tylko wierzy że jest Bóg to za mało,kiedyś wierzono w kamienie ,słońce itd uzasadniając że to jest Bóg.Przecież samo pojęcie Bóg to nic innego jak tytuł stanowiska  król,prezydent itd.,każdej z tych osób możesz się podporządkować i starać się być tzw.dobrym człowiekiem.Ale zastanów się czy tak na prawdę znasz je osobiśćie ,czy wiesz czego od ciebie żądają,jakie mają zamiary w stosunku do ludzi,dlaczego tak postępują itd.Chcąc wybierać nawet drogę musimy wiedzieć jak ona prowadzi i dokąd.Dlatego musisz znać plan drogi i zabrać ze sobą kompas.Takim kompasem jest Biblia,która wytycza drogę i pozwala poznać naszego przewodnika.Wiele ludzi można nazwać dobrymi i przykładnymi lecz odziedziczona niedoskonałość blokuje im drogę do poznania prawdy o Bogu.Gdy ją poznamy zrozumiemy po co żyjemy i dlaczego tak się dzieje na świecie oraz kto tak naprawdę kieruje dzisiejszym systemem światowym.


  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#13 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 03 luty 2013 - 22:18

Sufler bujasz lekko w obłokach.Takie teorie wysunięte zostały przez osoby zaplątane w rzeczy nierealne.

Moj nick to Gloria, nie sufler, to po pierwsze.  :P  A po drugie; O jakie teorie chodzi? Jakie nierealne rzeczy masz na mysli, bo nie bardzo rozumiem.

Wedlug Ciebie tylko Chrzescijanie maja monopol na poznanie Boga, czy Zydzi?

Skad wiesz czy Pan Bog nie ma jakichs innych sposobow na docieranie do ludzi? Tylko dlatego, ze czegos nie doswiadczylas nie oznacza ze jest to nierealne.


  • 2

#14 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 04 luty 2013 - 09:06

Witam Gloria ,nie ma monopolu na mądrość ale chcąc cokolwiek poznać musimy mieć punkt zaczepny.Jeżeli wierzymy w Boga to znaczy ,że uznajemy jego przekaz do ludzi czyli Biblie.Czytając całą dochodzimy do poznania prawdy już od Edenu,że do ziemi maja dostęp jeszcze inne istoty duchowe.Więc zadajmy sobie pytanie skąd sie wzięły i jaki wpływ wywieraja na człowieka.Gdy zrozumiałam problem jaki jeden z takich duchowych przywódców Szatan oraz jego poplecznicy wywierają juz od Adama i Ewy na ludzi ,doszłam do poznania osobowości samego Boga,który okazując miłość pragnie nas uwolnić od skażenia grzechu.Gloria gdyby nie czytano Biblii to nie poznano by celu ofiary Jezusa.Nawet jeżeli ją odrzucimy to i tak wiedza historuyczna ,którą otrzymujemy ma swe źródło w tej księdze.Nie wiem jak Ty uważasz,dla mnie jest to największy autorytet oraz drogowskaz w  życiu.Gdybyśmy zawarte w niej zasady wdrażali w życie to zginęłaby ta wielka nienawiść,często na tle religijnym,a potrwafilibyśmy ze sobą rozmawiać jak bracia i wybaczyć wszelkie nieporozumienia.O tak jak my Gloria.Każdy ma prawo do własnego poglądu bo jesteśmy różni ale łączy nas jeden wspólny cel ,pragnienie życia wolnego od problemów.Cenie sobie to że jesteś osobą myslącą i szukającą.


  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#15 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 04 luty 2013 - 15:24

.Gdybyśmy zawarte w niej zasady wdrażali w życie to zginęłaby ta wielka nienawiść,często na tle religijnym,a potrwafilibyśmy ze sobą rozmawiać jak bracia i wybaczyć wszelkie nieporozumienia.O tak jak my Gloria.Każdy ma prawo do własnego poglądu bo jesteśmy różni ale łączy nas jeden wspólny cel ,pragnienie życia wolnego od problemów

No widzisz, wniosek jest taki sam, to co napisalam wyzej: milosc i przebaczenie.

 

Chodzi mi o to , zeby popatrzyc szerzej,poza granice Polski, katolicyzmu, chrzescijanstwa, np. na ludzi, ktorzy nie mieli mozliwosci zetkniecia sie z Biblia, lub zostali wychowani w ateizmie. Czy sadzisz, ze Pan Bog nie ma innych drog, sposobow, zeby sie czlowiekowi objawic,?

Nie jestem osoba poszukujaca, juz nie. Znalazlam.


  • 0

#16 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 09:51

Francja. Rok 1892. W pociągu siedzi starszy mężczyzna i czyta Biblię. Miejsce obok zajmuje młody student pogrążony w naukowej literaturze.

Po pewnym czasie młodszy z mężczyzn pyta swojego sąsiada:
„ Czy Pan wierzy jeszcze w tę starą księgę pełną bajek i baśni?”
– „ Ależ tak, oczywiście”- pada szczera odpowiedź
- „Tylko, że to nie żadna księga baśni, lecz Słowo Boże!”

Młodzieniec gorączkuje się:
„Powinien Pan zająć się chociaż raz porządnie naszą historią. Za czasów rewolucji francuskiej 100 lat temu religia została zdemaskowana i obnażona jako iluzja! Chyba tylko ludzie bez jakiejkolwiek kultury wierzą jeszcze, że Bóg stworzył świat w 7 dni. Musiałby Pan usłyszeć, co ma nauka do powiedzenia na temat tych bajeczek o stworzeniu.”

- „Tak…? Co w takim razie twierdzą dzisiejsi naukowcy?” - zapytał uprzejmie starszy Pan.
„Hm, ponieważ muszę zaraz wysiadać, nie mam niestety czasu, aby Panu wszystko dokładnie objaśnić. Ale niech Pan da mi po prostu swoją wizytówkę. Prześlę na pański adres fachową literaturę naukową co do tej kwestii.”

- Na to starszy pan otworzył swój portfel i podał młodszemu mężczyźnie karteczkę.
Gdy ten na nią spojrzał poczuł się mniejszy od mrówki. Skulony, ze schyloną głową i spuszczonym wzrokiem opuścił pociąg.

Na wizytówce widniał napis: prof. Dr Louis Pasteur dyrektor naczelny Instytutu Badawczego Narodowego Uniwersytetu Francji.

Trochę nauki oddala nas od Boga, zaś wiele nauki przybliża nas do Niego” Louis Pasteur


  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#17 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 09:28

47791_431885246891623_1671075600_n.jpg


  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#18 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 10:31

Aż sprawdziłem tą kulistość Ziemi bo mnie zaintrygowała, poszukałem wskazanego wersu który miał o tym świadczyć i prawdę mówiąc... kupa, każdy widocznie widzi to co chce widzieć w danym tekście.

 

Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny.

 

Przepraszam najmocniej, nie jestem znawcą biblii ale miałem w szkole geometrię i we wskazanym fragmencie niczego takiego nie ma. To, że ktoś użył określenia okrąg ziemi nijak nie świadczy o tym, że ziemia jest wg niego kulą.
Okrąg podobnie jak koło (któego okrag jest obrysem) są figurami płaskimi zupełnie tak samo jak przytoczony obok płaski dysk starozytnych i sformułowanie okrąg ziemi jak najbardziej pasuje do takiego właśnie ówczesnego postrzegania kształtu Ziemi. Nadinterpretacja by nie powiedzieć tania manipulacja.
Sorry Batory.

 

 

Edit: wziąłem z drugiego końca - to o myciu rąk pod bieżącą wodą

 

Jeżeli chory na wycieki będzie oczyszczony od wycieków, to odliczy sobie siedem dni na swoje oczyszczenie, wypierze ubranie, wykąpie ciało w wodzie żywej i będzie czysty.

 

Z tego niby wynika, że jesli mamy do czynienia z chorobami to trzeba myć ręce pod bieżącą wodą? Znowu powiem - nie jestem znawcą Biblii ale na mój gust tu raczej pisze że jak już wyzdrowieje to się po siedmu dniach ma wykąpać żeby przestał być "nieczysty". Przeczytałem cały fragment i widzę, że cwani byli juz wtedy, po każdej takiej "nieczystości" (na przykład miesiączka albo upływ nasienia) oczywiście wedle księgi kup gołąbki i daj na ofiarę. Biznes to biznes.

 

Daj Pan spokój... tak z ciekawości - Ty sprawdziłeś te wszystkie fragmenty z tabelki?


Użytkownik Janusz74 edytował ten post 27 marzec 2013 - 16:41

  • 1

#19 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 20:08

BIBLIJNY OPIS ZIEMI

 

Już od ponad stu lat uczeni zarzucają Biblii, iż jest ona jedynie zbiorem religijnych mitów o wątpliwej wartości naukowej. Prawda jest jednak taka, że Biblia jest najstarszą na świecie księgą poprawnie opisującą budowę i umiejscowienie Ziemi.

Okrągła planeta

W Starym Testamencie trzykrotnie zostało użyte hebrajskie słowo 'hog' (nr Stronga 02329) oznaczające 'okrąg'. Po raz pierwszy jest ono użyte w odniesieniu do nieba ponad ziemią:

"Obłoki są skrytością jego, iż nie widzi, a po okręgu niebieskim przechadza się." (HIOBA 22:14, Biblia Gdańska)

Po raz drugi wyraz ten pojawia się przy opisie oceanów:

"Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni." (PRZYPOWIEŚCI 8:27, Biblia Warszawska)

Po raz trzeci i ostatni 'hog' jest użyte do opisania Ziemi:

"Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza, On rozciągnął niebiosa jak tkaninę i rozpiął je jak namiot mieszkalny." (IZAJASZ 40:24, Biblia Tysiąclecia)

Sceptycy twierdzą, iż Biblia powinna być bardziej precyzyjna i używać słów 'kula' bądź 'kulista' przy opisie Ziemi. Jednakże w rzeczywistości ludzie świadomi kulistości Ziemi rzadko kiedy mówią, iż nasza planeta jest kulista - dużo częściej słyszymy, że Ziemia jest okrągła. Poza tym, użycie słowa 'okrąg' w odniesieniu do nieba nie może oznaczać płaskiego okrągłego dysku, lecz ewidentnie wskazuje na sferyczny kształt nieba.

http://potop-exodus..../opisziemi.html

 

 Janusz74 co do oczyszczenia to  . "Czas oczyszczenia ma trwać siedem dni.."(Przekład Warszawsko -Praski) a nie po siedmiu dniach. Proponuję przeczytać różne tłumaczenia Biblii - daje to lepsze zrozumienie.Autor tabelki chce podkreślić czystą wodę (niektóre tłumaczenia podają żródlaną Biblia Warszawska)

"oczywiście wedle księgi kup gołąbki i daj na ofiarę. Biznes to biznes."

To był nakaz Boży dla Żydów a nie biznes.

Pozdrawiam.


  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#20 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 12:00

Poczytać Biblię można nawet on-line :  http://biblia.deon.pl/


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych