Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta socjalna, a praca.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#81 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 22 luty 2016 - 13:33

Witam. Mam pytanie, co mam zrobić, gdy pracodawca nie wypłacił mi ekwiwalentu, a wiem, że pobiera dopłatę z PFRON-u na moją wypłatę. Zarobek ostatni zgłoszony jest do ZUS-u z naliczonym ekwiwalentem (mam konto internetowe w ZUS-ie - sprawdziłam) brutto jest sporo wyższe, a ja tych pieniędzy nie dostałam. Napisałam e-mail do biura firmy i cisza. Firma w moim regionie jest bardzo znana z zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Dziękuję za rady :(

 

Prawdopodobnie chodzi Ci o ekwiwalent urlopowy. Przede wszystkim musisz być pewna, że Ci on przysługuje (bo mogłaś wykorzystać należny Ci urlop). Ile czasu minęło od zakończenia stosunku pracy do dziś? Wyślij pismo pocztą za potwierdzeniem odbioru (na wypadek sprawy w sądzie). Ekwiwalent urlopowy nie ma związku z niepełnosprawnością podlega pod Kodeks Pracy. Czy dostałaś świadectwo pracy jeżeli tak to czy jest w nim mowa, że ekwiwalent urlopowy został Ci wypłacony? 


  • 0

#82 Mira33

Mira33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 28 marzec 2016 - 21:36

Czy napisałam coś o dwóch miesiącach? Dla Twojej wiadomości - nadal pracuję tam gdzie pracowałam :). Nie chodziło mi wcale o pracodawcę, u którego pracuję obecnie, a o poprzedniego - znacznie dłużej tam pracowałam niż dwa miesiące. Nie dostawałam żadnych pasków, ani innych potwierdzeń o moich dochodach i odprowadzanych składkach, więc założyłam sobie konto w ZUS, więc jak widzisz, miałam powody...

 

Prawdopodobnie chodzi Ci o ekwiwalent urlopowy. Przede wszystkim musisz być pewna, że Ci on przysługuje (bo mogłaś wykorzystać należny Ci urlop). Ile czasu minęło od zakończenia stosunku pracy do dziś? Wyślij pismo pocztą za potwierdzeniem odbioru (na wypadek sprawy w sądzie). Ekwiwalent urlopowy nie ma związku z niepełnosprawnością podlega pod Kodeks Pracy. Czy dostałaś świadectwo pracy jeżeli tak to czy jest w nim mowa, że ekwiwalent urlopowy został Ci wypłacony?

 

Dziękuję za odp. Tak, w świadectwie pracy miałam zapisane dni urlopu, które mi zostały i że zostanie mi wypłacony ekwiwalent.. i długo była cisza, ale już jest ok.


Użytkownik kuba edytował ten post 29 marzec 2016 - 01:22
Połączono posty, poprawiono interpunkcję

  • -1

#83 titaniuuum

titaniuuum

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 kwiecień 2016 - 13:29

Hej:) pamiętacie może po jakim czasie od komisji dostaliscie pieniądze i decyzje??? Czytałam że do 30 dni...
  • 2

#84 barti1307

barti1307

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 13:55

witam mam przyznaną rete socjalną na dwa lata  niedługo komisja czy jeśli będe pracował mogą mi ją przedłużyć a jeszcze moja mama dostaje na mnie zasiłek pielęgnacyjny 1300 zł co z nim jak podejme prace ?


Użytkownik barti1307 edytował ten post 20 czerwiec 2016 - 20:52

  • 0

#85 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 01 lipiec 2016 - 18:46

moja mama dostaje na mnie zasiłek pielęgnacyjny 1300 zł

W tej wysokości zasiłek pielęgnacyjny? - Wygląda na to, że mylisz pojęcia - niestety wiele osób to robi...

 

Musisz wiedzieć, że w wysokości 1300 zł to jest świadczenie pielęgnacyjne a nie "zasiłek pielęgnacyjny".

 

Świadczenie pielęgnacyjne otrzymuje opiekun na osobę niesamodzielną, czyli niemogącą podjąć pracy, więc nie wyobrażam sobie, żeby móc jednocześnie pobierać świadczenie pielęgnacyjne i pracować.

 

Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Tutaj tekst, który mówi o świadczeniach pielęgnacyjnych: https://www.mpips.go...-pielegnacyjne/


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#86 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 lipiec 2016 - 21:50

Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

 

Nie mylisz się, nie ma zasiłku w wysokości 1300 zł, tylko świadczenie. Zwyczajny błąd w myśleniu, niestety często powielany.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#87 Noname

Noname

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 16:12

Jak jest teraz w 2016 roku , czy na rencie socjalnej można pracować, jeśli tak to do jakiej kwoty można dorobić? I czy muszę to zgłaszać do Zus-u, jeśli mam rentę socjalną? Z góry dziękuję za odpowiedź. 


  • 0

#88 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 05 lipiec 2016 - 17:22

Jak jest teraz w 2016 roku , czy na rencie socjalnej można pracować, jeśli tak to do jakiej kwoty można dorobić? I czy muszę to zgłaszać do Zus-u, jeśli mam rentę socjalną? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

 

Osobiście pracowałam na rencie socjalnej. Kwotę do jakiej możesz dorobić zawsze znajdziesz na stronach ZUS-u, czyli tutaj:

http://www.zus.pl/de...t.asp?p=1&id=52

Obecnie kwota ta wynosi 2927,10 (brutto) od 1 czerwca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. Pracodawca zatrudniając Cię, zgłasza Cię do ubezpieczeń z odpowiednim kodem, jako osobę pobierającą rentę socjalną. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz zgłosić się do placówki ZUS-u i rozwiać je osobiście.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych