Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Firma AUTOINWALIDA BIELSKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 PODKARPACIE

PODKARPACIE

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 20 październik 2012 - 09:35

Mam prośbę,
czy ktoś korzystał z usług firmy autoinwalida w Bielsku dot. zamontowania w samochodzie windy-przenośnika ON z wózka na przedni fotel auta i odwrotnie - vide
galeria.php - poz. nr 16.
Jak oceniacie taki przenośnik, jak oceniacie koszt tegoż na 8.500 zł, jak oceniacie firmę z Bielska.
Będę wdzięczny za odpo/podpo
  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 październik 2012 - 11:57

Ten temat był już poruszany na forum:
http://www.ipon.pl/f...74122#pid174122

http://www.ipon.pl/f...33428#pid133428

P.S. Myślę, że warto się skontaktować z użytkownikiem @Xmen na przykład poprzez PW, gdyż ma wiedzę na temat firmy z Bielska-Białej. Jeśli zaistnieje potrzeba, połączę wątki. Na razie zostawiam wszystko tak, jak jest i życzę powodzenia.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 20 październik 2012 - 19:03

Witam
W woli wstępu w Bielsku montowali mi tzw. RGH - I a nie przenośnik / windę.

- Co do firmy w ogóle.
Właściciel/szef Krzysztof Sz. jak rozmawia z człowiekiem to ma się nie odparte wrażenie że robi nam łaskę i ma nas za tępych.
Jak zostawiałem tam auto (nowe z salonu) to poproszono mnie o kluczyki i dowód rejestracyjny, a jak poprosiłem o pokwitowanie to usłyszałem " ja takich rzeczy nie wydaję ".
Jak prosiłem o zrobienie tzw. składanego pedału gazu to usłyszałem że się nie da bo trzeba by było spawać a to jest ryzykowne w elektronicznym pedale gazu. A co się okazało bzdurą, jak zmieniałem oprzyrządowanie. Sam widziałem dospawany przez nich element.
Czyli oni montują tak jak oni chcą a nie tak jak potrzebuje klient.

Firma ma dość sławne warunki gwarancji :
1) Warunkiem gwarancji jest posiadanie znacznej wielkości naklejek reklamowych na tylnej szybie.
2) Ja na RGH - I miałem gwarancję na 1 rok lub 3 tys km.
3) Z tego co słyszałem to wycenę części zamiennych mają niezłą. Za część która normalnie kosztuje ok 50 zł oni mówią 300 zł.

- Co do samego przenośnika to rozumiem że oni chcą za to 8500 zł
Poza jednym marnym zdjęciem nie wiadomo na temat tego przenośnika nic.
Czy to jest sprzęt jakiejś renomowanej firmy czy ich własna inwencja twórcza.
Jeśli to jest jakiej renomowanej firmy to czy na przykład nie windują ceny.

Warto rozpatrzeć wybór przenośnika pod kontem montaż a ingerencja w auto.
Bo jak na przykład trzeba będzie zrobić dziurę w podłodze to warto zastanowić się nad przenośnikiem montowanym jak bagażnik dachowy.

Osobiście firmę w Bielsku Białej odradzam.
Co do wyboru przenośnika i ewentualnie innego zakładu który będzie go montować nie kierować się ceną i odległością od firmy montującej. Lepiej wydać więcej poświęcić na montaż więcej czasu, ale potem mieć święty spokój i być pewnym tego na co wydało się pieniądze.
  • 0

#4 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 20 październik 2012 - 20:14

Ja w tej firmie nie montowałem oprzyrządowania, to od razu zaznaczam. Miałem "nieprzyjemność" rozmawiać telefonicznie z właścicielem (lub z "szefem"). Facet ma żal do całego świata, że zakłada oprzyrządowania do aut.
Ponieważ omijam tego typu ludzi dużym łukiem, oprzyrządowanie montowałem w Poznaniu (Centała), oraz w Warszawie (Cebron) - obydwie firmy są ok.
Co do windy - to się niestety nie wypowiem - nie mam doświadczeń
  • 0

KNP


#5 PODKARPACIE

PODKARPACIE

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 25 październik 2012 - 11:43

Dzięki za infa. Po nich natrafiłem na firmę emico z Łodzi, gdzie takowy przenośnik wraz z montażem kosztuje ok. 7 tys. zł.
A sam przenośnik nazywa się Invalift, jego producentem jest czeska firma invacar.com. Tam też film z obrazem pracy tegoż - wydaje się być super. Ale nie znam szczegółów.
W zw. z tym mam pytanie: Czy ktoś jest lub zna użytkownika windy Invalift - jakie tu opinie praktyczne.
Pozdrawiam
  • 0

#6 PODKARPACIE

PODKARPACIE

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 25 październik 2012 - 11:46

Ja w tej firmie nie montowałem oprzyrządowania, to od razu zaznaczam. Miałem "nieprzyjemność" rozmawiać telefonicznie z właścicielem (lub z "szefem"). Facet ma żal do całego świata, że zakłada oprzyrządowania do aut.

Dzięki za infa. Po nich natrafiłem na firmę emico z Łodzi, gdzie takowy przenośnik wraz z montażem kosztuje ok. 7 tys. zł.
A sam przenośnik nazywa się Invalift, jego producentem jest czeska firma invacar.com. Tam też film z obrazem pracy tegoż - wydaje się być super. Ale nie znam szczegółów.
W zw. z tym mam pytanie: Czy ktoś jest lub zna użytkownika windy Invalift - jakie tu opinie praktyczne.
Pozdrawiam


  • 0

#7 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 25 październik 2012 - 17:23

Witam!
Ja podobnie jak przedmówcy nie mam dobrego zdania o firmie autoinwalida z Bielska. Moje pierwsze auto tam przerabiałem. Chodziło o zwykłą przeróbkę czyli przedłużenie pedałów gaz,hamulec i sprzęgło gdyż jestem osobą niskiego wzrostu. Miałem nieodparte wrażenie iż osoby które tam pracowały to żadni fachowcy a zwykła tania siła robocza(praktykanci). Przystosowanie trwało prawie 10 godzin.Gdzie filozofii nie ma wielkiej z tym że chodzi o atesty bo inaczej można by sobie samemu coś takiego zamontować.Właściciel robi problem z wszystkiego i łaskę tak jak by to robił charytatywnie. A liczy sobie jak za woły.Na domiar złego okleił mi samochód swoimi naklejkami jak szalony.Gdy kupowałem drugie auto to już przerabiałem w Będzinie.Zależało mi na czasie umówiłem się z nimi z dnia na dzień praktycznie.Wszystko elegancko szybko, rzetelnie i sprawnie.
Co ważne prawie o 1/2 taniej niż w Bielsku.
Mam kilku znajomych co swoje samochody przerabiali w Bielsku i ciągle narzekają na awaryjność jak i gwarancję oraz serwis pogwarancyjny.
Reasumując warto się rozejrzeć za innymi warsztatami tym bardziej że czasy monopolu na tego typu usługi niechybnie minęły.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#8 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 25 październik 2012 - 21:09

Emico jest z Warszawy taki szczegół.

@sucherro
O jakich ty atestach w Bielsku mówisz ?
To czym ta firma się chełpi to nie jest żaden atest tylko jak sami piszą
"AUTA PRZYSTOSOWANE U NAS OTRZYMUJĄ ZAŚWIADCZENIE (ATEST) ELIMINUJĄCE KONIECZNOŚĆ DODATKOWEGO BADANIA W STACJI KONTROLI POJAZDÓW lub u rzeczoznawcy samochodowego!!! "
Czyli na dobrą sprawę nic nie warta rzecz. Bo nie jest to coś co mówi że sprzęt który zamontują nie pokrzywi się pod wpływem obciążeń, mówię tu o " gaz z manetką suwakową" bo przypuszczam że to oprzyrządowanie robią sobie sami i to niechlujnie. Bo na spokojnie sobie obejrzałem swój egzemplarz po demontażu to z lekka misie włosy zjeżyły.

@PODKARPACIE
Jeśli dobrze rozumiem w bielskim Autoinwalidzie chcą 1500 zł więcej ciekawe za co :) ?
  • 0

#9 darek2005

darek2005

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 październik 2012 - 08:23

Nie polecam raczej tej firmy omijac szerokim łukiem
  • 0

#10 PODKARPACIE

PODKARPACIE

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:42

Witam ponownie, i zarazem przepraszam za błędną nazwę firmy montującej podnośniki INVALIFT. Nie chodzi tu o Emico, ale o Firmę ‘SZTAJNERT’ , Adaptacje samochodów dla osób niepełnosprawnych, ul.Familijna 12, kom. +48 609-418-975, tel. 42 684-69-59. Reszta=OK.
Będę wdzięczny za opinie o tej firmie.

Post edytowany-usunięto podwójną wypowiedź. Moderator.


  • 0

#11 Wojciech85

Wojciech85

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 luty 2013 - 17:11

Odradzam firmę z Bielska Autoinwalida ponieważ właściciel chciał mnie naciągnąć na dodatkowe pieniądze. W 2010 zadzwoniłem i zapytałem za ile zrobi mi przeróbkę "WAJHA GAZ-HAMULEC PRZYKRĘCONA DO PEDAŁÓW W AUTOMACIE" na ręcę bo mam sparalizowane nogi, jest to najprostsza przeróbka. Umówiłem się z nim przez tel. na 2000 zł po czym przyjechałem w umówionym terminie. Pominę i nie będę pisał o bezczelności i aroganci tego człowieka bo mi to za dużo zajmie. Odebrałem auto, zapłaciłem i wróciłem do domu. Po kilku tygodniach K. Szyndler właściciel zaproponował mi refundację z PFRON bo ruszył program ale ja nie chciałem bo już zapłaciłem. Bardzo nalegał bo chciał wyciągnąć z PFRON za miom pośrednictwę 4500. Ze złości zaczą wypisywać do mnie wezwania o zapłatę które ignorowałem bo już zapłaciłem aż pewnego dnia dostałem pismo z Sądu o nakazie zapłaty Szyndlerowi w postępowaniu upominawczym. W tejsytuacji wziąłem adwokata i po około 1 roku wygrałem, gdybym przegrał to łącznie z kosztami musiałbym zapłacić ok 7 tyś zł z renty 900 zł. Jeżeli ktoś mi nadal nie wierzy co ten człowiek potrafi robić to mogę pokazać papiery ze sprawy. Nie jestem pierwzym którego chciał oszukać Szyndler właściciel Autoninwalida z Bielska.

Mam prośbę,
czy ktoś korzystał z usług firmy autoinwalida w Bielsku dot. zamontowania w samochodzie windy-przenośnika ON z wózka na przedni fotel auta i odwrotnie - vide
galeria.php - poz. nr 16.
Jak oceniacie taki przenośnik, jak oceniacie koszt tegoż na 8.500 zł, jak oceniacie firmę z Bielska.
Będę wdzięczny za odpo/podpo

  • 0

#12 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 04 maj 2013 - 07:48

Czyli pan Szyndler chciał wymanewrować fundusze a ponieważ klient tego nie chciał to pozwał go do sądu.

Inteligentny koleś z tego Szyndlera.

 

Ciekawe jaki był wyrok sądu i konsekwencje dla Szyndlera?

Ciekawe ilu on teraz ma klientów jak spinka ruszyła z dofinansowaniami i dzięki bogu go olała i nie współpracuje z nim.


Użytkownik xmen edytował ten post 04 maj 2013 - 07:48

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych