Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta ZUS a Praca ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_PPrzemuSS_*

Gość_PPrzemuSS_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2012 - 08:28

"W Krakowie na chirurgii przyjmował doktor, którego męczył jeden pacjent, przychodząc już po raz czwarty celem wydania kolejnego zaświadczenia dla ZUS z powodu utraty w wypadku tramwajowym obu nóg. Problem w tym, że urzędnicy z ZUS uwzięli się albo na pacjenta, albo na chirurga, bo z uporem maniaka przyznawali za każdym razem rentę czasową.Gdy więc pacjent czwarty raz pojawił się z drukiem na kolejną rentę czasową, chirurg mocno się zdenerwował i napisał na druku, stawiając na tym
wszelkie urzędowe pieczątki orzecznika:
" U*****O [wulgaryzm usunięto, moderator] MU OBIE NOGI I JUŻ MU ***** NIE ODROSNĄ !".
Facet, tydzień później, przyszedł z flaszką, bo dostał wreszcie rentę stałą!"

No ja mam troszku podobną sytuację, też czekają aż mi odrośnie. Może myślą, że jestem jaszczurką?
 

Sami sobie zadajcie sobie pytanie.
Albo renta lub praca.


To nie jest tak albo renta albo praca! Człowiek niepełnosprawny nie jest w stanie na równych szansach rywalizować na rynku pracy ze zdrowymi! A mi chodzi o rente inwalidzką nie socjalną.
Ale, co ja tam mogę sobie tylko poklikać, przecież żyjemy w cudownym kraju donka i bronka (celowo małe litery).

Post edytowany-zmniejszono obszar cytatu. Moderator.
  • 0

#22 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 12:11

Jestem zatrudniona jako telepracownik,komisję mam średnio co 2 lata i nie było problemu w związku z tym, że pracuję. Otrzymuję rentę ZUS inwalidzką I grupę.
  • 0

#23 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 17:41

" U*****O [wulgaryzm usunięto, moderator] MU OBIE NOGI I JUŻ MU ***** NIE ODROSNĄ !".

:)
Sam bym takiemu doktorowi flaszkę postawił. U mnie nie było tak drastycznie, ale profesorka w warszawskiej klinice słysząc o kolejnej rencie czasowej poprosiła, żebym zapytał następnym razem o sposoby leczenia dystrofii bo ona bardzo by chciała, ale mimo swojej profesury takich nie zna. Orzecznik widać znał
:)
A wiecie co było najbardziej irytujące kiedy jeszcze bywałem na komisjach rentowych? Że przynosiłem takiemu plik wyników gdzie wszystko było rozpisane, zmierzona siła kazdego mięśnia, wyniki badań których nie mozna było zrobić na miejscu tylko we wspomnianej klinice itp itd.
Myslicie, że zaglądali? Guzik, jeden ręką oceniał stan mięśni zgadując która noga lepsza (autentyk!) a wczesniej lekarka widząc w rozpoznaniu postać twarzowo-łopatkowo-ramieniową obejrzała mi wyżej wymienione, a kiedy zbierałem się do wstawania ta zrobiła duuuże oczy że mi coś w ogóle w nogi dolega. A juz wtedy ledwo chodziłem...
Nie wymagam od orzeczników by znali się na wszystkim, nic z tych rzeczy, wkurza mnie właśnie ich udawanie że są wszechwiedzący, podczas gdy nawet średnio zorientowany w swojej chorobie pacjent od razu pozna kiedy ma do czynienia z dyletantem w tym akurat temacie. Zgrywa jeden z drugim cwaniaka a wychodzi w oczach petenta na skończonego bałwana. A wystarczyłoby zajrzeć do tej przyniesionej teczki z papierami...

Na szczęście juz to mam za sobą czego i wam życze.

Post edytowany-poprawiony cytat. Moderator.
  • 0

#24 jatoja

jatoja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 21:01

Mam pytanie. Od kilku lat mam rentę socjalną, a także orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepelnosprawnosci i z tego tytulu dostaje zasiłek rodzinny/ świadczenie opiekuncze. Udało mi się w końcu znaleźć pracę, zaproponowali mi wynagrodzenie 2400 zł brutto. I pytanie- czy ten zasiłek z MOPSu także się wlicza do tej kwoty, którą mogę dorobić? Rozumiem, że w takim przypadku muszę zawiesic rentę? Jak ma wyglądać wysokośc kwoty jaką można dorobić od 1 marca 2013 r? Wszędzie znajduje info tylko do 28 lutego 2013 r.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.


  • 0

#25 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 21:09

W najlepszej i w miarę powiedzmy bezpiecznej sytuacji są ci co maja świadczenia na stałe przyznane, inni Ci co mają terminowe moga sie bac niestety że nie przedłuży im ZUS świadczenia. ZUS musi miec też na swoje, miedzy innymi okazałe siedziby ( pomiając w tym momencie kryzys)
  • 0

#26 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 00:13

Ja mam komisje w kwietniu. Przez 3 lata socjalna pobieralem i ciekawi mnie to czy przedluza tym bardziej ze pracuje.


  • 0

#27 marysiak47

marysiak47

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 17 luty 2013 - 12:40

Wracając do meritum: niepełnosprawny, nawet jeśli ma napisane na orzeczeniu ZUS :"całkowita niezdolność do pracy" może pracowac wszędzie. Rzeczywiście niektórzy pracodawcy, nie mający doświadczenia z ON, dziwnie na to patrzą. W takiej sytuacji najlepiej postarać się równolegle o orzeczenie z Powiatowego Centrum Orzekania o Niepełnosprawności. Używane tam sformułowanie "stopień znaczny niepełnosprawności" u nikogo już nie wzbudza niepotrzebnych lęków. Powodzenia!
  • 0

#28 andrzej1984

andrzej1984

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 15:03

Dzień dobry.

 

Posiadam  rentę z częściową niezdolnością do pracy, mam 600zl na rękę, ale chciałem dorobić i moje pytanie ile mogę dorobić by nie stracić renty i jakie muszę przedsięwziąć kroki jak już dostanę propozycję pracy czy idę do lekarza pracy i co jeszcze

 

Pozdrawiam


Użytkownik kuba edytował ten post 11 kwiecień 2016 - 15:06
poprawa literówek i interpunkcji

  • 0

#29 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 kwiecień 2016 - 17:43

Posiadam  rentę z częściową niezdolnością do pracy, mam 600zl na rękę, ale chciałem dorobić i moje pytanie ile mogę dorobić by nie stracić renty (...).

 

Prawo do renty socjalnej zawiesza się, jeżeli zostały osiągnięte przychody w łącznej kwocie wyższej niż 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa GUS do celów emerytalnych. Na dzień dzisiejszy, czyli:

  • od 1 marca 2016 r. do 31 maja 2016 r., jest to kwota 2 846,90 zł.

Wszelkich informacji na ten temat, zawsze szukaj na stronie ZUS-u. Przed rozpoczęciem pracy, czeka Cię wizyta u lekarza medycyny pracy i szkolenie BHP. Jeśli coś jeszcze, to pracodawca z pewnością uprzejmie Cię o tym poinformuje. Dużo zależny od tego, jakie stanowisko będziesz zajmował, więc nie będę wymieniać dodatkowych specjalistów na zapas.

 

Pozdrawiam, M.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#30 flexiuk

flexiuk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:10

Prawo do renty socjalnej zawiesza się, jeżeli zostały osiągnięte przychody w łącznej kwocie wyższej niż 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa GUS do celów emerytalnych. Na dzień dzisiejszy, czyli:

  • od 1 marca 2016 r. do 31 maja 2016 r., jest to kwota 2 846,90 zł.

Wszelkich informacji na ten temat, zawsze szukaj na stronie ZUS-u. Przed rozpoczęciem pracy, czeka Cię wizyta u lekarza medycyny pracy i szkolenie BHP. Jeśli coś jeszcze, to pracodawca z pewnością uprzejmie Cię o tym poinformuje. Dużo zależny od tego, jakie stanowisko będziesz zajmował, więc nie będę wymieniać dodatkowych specjalistów na zapas.

 

Pozdrawiam, M.

Witam serdecznie wszystkich, Jestem nowym użytkownikiem forum .

 

Proszę mi powiedzieć, czy do tej kwoty wlicza się renta i np zasiłek pielęgnacyjny? Mam przyznaną rentę okresową (całkowita nie zdolność do pracy), nie dawno miałem drugą komisje, w której przyznano mi rentę na rok, mimo, że nie mam praktycznie prawej dłoni (wypadek w pracy). Mam możliwość powrotu do pracy w charakterze dozoru. Zarejestrowany byłbym na najniższej krajowej. Mam obawy czy w przypadku podjęcia pracy nie zabiorą mi renty lub ją obniżą. Ciekawi mnie czy mając rentę na okres roku można się obawiać odebrania renty, czy obawy mogą tylko wynikać z tego, aby nie przekroczyć tych 70% przychodu.

Pozdrawiam


Użytkownik kuba edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 12:29
Poprawa interpunkcji

  • 0

#31 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:35

Proszę mi powiedzieć czy do tej kwoty wlicza się renta i np zasiłek pielęgnacyjny ? Mam przyznaną rentę okresową (całkowita nie zdolność do pracy)...

 

Do wspomnianej kwoty nie wlicza się, ani renta, ani zasiłek pielęgnacyjny. Obecnie kwota ta uległa zmianie i wynosi:

  • od 1 września 2016 r. do 30 listopada 2016 r. ---> 2 813,40 zł.

Przychody, jakie wpływają na zawieszenie lub zmniejszenie prawa do danego świadczenie zawsze można znaleźć na stronie ZUS. Odsyłam do informacji na temat "zawieszenie prawa do renty socjalnej":

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#32 flexiuk

flexiuk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:50

Do wspomnianej kwoty nie wlicza się, ani renta, ani zasiłek pielęgnacyjny. Obecnie kwota ta uległa zmianie i wynosi:

  • od 1 września 2016 r. do 30 listopada 2016 r. ---> 2 813,40 zł.

Przychody, jakie wpływają na zawieszenie lub zmniejszenie prawa do danego świadczenie zawsze można znaleźć na stronie ZUS. Odsyłam do informacji na temat "zawieszenie prawa do renty socjalnej":

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406

Reasumując daleko mi do w/w kwoty ,więc raczej nie muszę się martwić ,że w moim przypadku  zmienią mi z II grupy na III.No chyba ,ze odrośnie mi dłoń.

pozdrawiam


  • 0

#33 john21wall

john21wall

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 09:54

witam!

Mam podobne pytanie. jak wygląda sytuacja przy przechodzeniu na rentę z tyt. całkowitej niezdolności do pracy? czy wtedy zakład pracy rozwiązuje umowę?   


  • 0

#34 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 wrzesień 2016 - 13:23

Tu znajdziesz odpowiedź http://www.gofin.pl/...azac-z-nim.html

To także warto przeczytać http://biznes.onet.p...ictwie-sn/l5009


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych