Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Laptop z PCPR - Czy są jakieś szanse..?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 Magdelain

Magdelain

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 21:02

moj laptop niedługo padnie, poza tym mam go już prawie 8 lat. Postanowiłam również złożyć wniosek o dofinansowanie, skoro można się o to starać... 

Mam raczej małoprzystępnego lekarza rodzinnego, dlatego chciałam zapytać w jaki sposób Wam lekarz umotywował potrzebę owego sprzętu/tudzież Wy umotywowaliscie?  Nigdy nie korzystałam z PFRONU,więc niebardzo wiem czy trzeba coś wyszukanego tam napisać czy walić z mostu...

Ja napisałam, że zakup laptopa umożliwi mi kontynujację nauki oraz ułatwi poszukiwania - zalezienia pracy - np praca zdalna.


  • 0

#22 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 12:52

No ale mam pytanie pismo zanosicie do PFRONU czy PCPR-u ? No i z jakiego programu? Można tak sobie pismo złożyć? Jak byłam w PCPR to usłyszałam, że nie mam po co składać wniosku, bo oni dają dofinansowanie tylko niewidomym albo głuchoniemym, a ja choruje na jelita i mam niepełnosprawność na narząd wzroku.


  • 0

#23 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 14 styczeń 2013 - 15:49

No ale mam pytanie pismo zanosicie do PFRONU czy PCPR-u ? No i z jakiego programu? Można tak sobie pismo złożyć? Jak byłam w PCPR to usłyszałam, że nie mam po co składać wniosku, bo oni dają dofinansowanie tylko niewidomym albo głuchoniemym, a ja choruje na jelita i mam niepełnosprawność na narząd wzroku.

 

Warto zapoznać się z tym (od pytania nr 11): 

 

http://www.pfron.org...ia_czesc_2.html


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#24 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 19:02

A znalazłam takie coś na stronie mojego PCPR http://pcpr.kartuzy....s.php?id=204033

Czy ty magdalein masz podobny wniosek?


  • 0

#25 Magdelain

Magdelain

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 21:54

Mam poodbny wniosek, tylko trochę więcej pytań szczegowych o wnioskowany sprzęt.


  • 0

#26 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:45

Osobiście motywowałam chęcią poszukiwania telepracy. Ponieważ mieszkam na wsi i poruszam się o kulach, nie jestem w stanie dojeżdżać codziennie szukając pracy w mieście. Poza tym internet jest moim źródłem informacji, nie jestem w stanie jeździć od urzędu do urzędu dopytując o wszystko. Często załatwiam sprawy przez mail lub znaleziony w internecie telefon. Byłam zarejestrowana w urzędzie pracy jako poszukująca.


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#27 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 26 luty 2013 - 12:28

I co czy ktoś z was dostał dofinansowanie, bo mi już telefonicznie powiedzieli, że nie mam na co liczyć, a mam niepełnosprawność na wzrok i na chorobe wewnętrzną, jestem przykuta do domu i do wc, no kurcze gdzie się można odwołać?


  • 0

#28 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2013 - 19:10

czy to nie jest chore że tacy urzędnicy każa kupować sprzęt którego używanie będzie sprawiało duże kłopoty i w z wiązku z tym nie będzie uzywane wsale ??

 

pierwsze słyszę! przedstawiciele Funduszu w żadnym razie nie mają wpływu na sprzęt, który będzie do wykorzystania przez beneficjenta. to normalne, że osoby niedosłyszące czy niedowidzące - z racji konkretnej dysfunkcji - będą się starały dobrać sprzęt, który będzie im w tej niepełnosprawności pomocny. FINALNIE SAME JEDNAK DOKONUJĄ  WYBORU.

kiedy korzystałam z dofinansowania z PFRON w tym zakresie, kazano mi się tylko określić cenowo. miałam dostarczyć kosztorys - wyszczególnienie częsci komputera, które dostałam w konkretnym sklepie, żeby Fundusz wiedział, jaką kwotę będzie musiał pokryć. TYLKO TYLE.

pracownicy PFRON nie będą korzystali z komputera wnioskodawcy. to jemu  - i tylko jemu - ma on ułatwiać funkcjonowanie.


Użytkownik Ivona edytował ten post 26 luty 2013 - 19:12

  • 0

#29 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2013 - 19:17

I co czy ktoś z was dostał dofinansowanie, bo mi już telefonicznie powiedzieli, że nie mam na co liczyć, a mam niepełnosprawność na wzrok i na chorobe wewnętrzną, jestem przykuta do domu i do wc, no kurcze gdzie się można odwołać?

 

 

spróbuj zapytać "górę".

nie pytaj w PCPR, a konkretnie w najbliższym Tobie oddziale PFRON.

przedstaw swoją sytuację - może zaprtoponują jakieś inne opcje.

to Fundusz daje PCPR środki na ten cel. jeśli oni też są "spłukani", przynajmniej podadzą Ci jakiś realny termin, kiedy można się ponownie ubiegać o sprzęt.


  • 0

#30 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 28 luty 2013 - 13:00

spróbuj zapytać "górę".

nie pytaj w PCPR, a konkretnie w najbliższym Tobie oddziale PFRON.

przedstaw swoją sytuację - może zaprtoponują jakieś inne opcje.

to Fundusz daje PCPR środki na ten cel. jeśli oni też są "spłukani", przynajmniej podadzą Ci jakiś realny termin, kiedy można się ponownie ubiegać o sprzęt.

i to jest myśl. Bardzo dziękuję za radę, tak zrobię. Może tam coś pomogą. W PCPR tylko słysze że nie mają kasy, ja nie wiem jak oni będą realizować ten program Student.


  • 0

#31 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2013 - 21:11

i to jest myśl. Bardzo dziękuję za radę, tak zrobię. Może tam coś pomogą. W PCPR tylko słysze że nie mają kasy, ja nie wiem jak oni będą realizować ten program Student.

 

że "STUDENTA" niby PCPR realizuje?

to też program finansowany i finalnie rozliczany przez Fundusz (choć nie ukrywam - o jego istnieniu dowiedziałam się POBIEŻNIE od pracownika PCPR, przez przypadek).

z pewnego źródła (od samego specjalisty programu) wiem, że od jakiegoś czasu nie liczy się dla nich kryterium dochodowe osoby ubiegającej się o dofinansowanie. to spore ułatwienie. więcej osób może skorzystać dzięki temu ze wsparcia, a nie tak jak kiedyś - dochody z gospodarstwa wyższe o 10 zł niż dopuszczano - przez co traciło się szansę. PRÓBUJ i pytaj - nic nie tracisz. :) powodzenia


Użytkownik Ivona edytował ten post 28 luty 2013 - 21:31

  • 0

#32 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 12:18

No ale mam pytanie pismo zanosicie do PFRONU czy PCPR-u ? No i z jakiego programu? Można tak sobie pismo złożyć? Jak byłam w PCPR to usłyszałam, że nie mam po co składać wniosku, bo oni dają dofinansowanie tylko niewidomym albo głuchoniemym, a ja choruje na jelita i mam niepełnosprawność na narząd wzroku.

 

Jeżeli masz grupę z tytułu zroku, to pilnuj jak będzie uruchomiony program w PFRON "Komputer dla Homera" i wtedy złoż wniosek. Ja jestem osobą słabowidzącą i w 2011 roku korzstałam z tego programu. Kupiłam komputer + program Magic / powiększający/, ponieważ czasami muszę coś powiększyć na ekranie. Do tego dobrałam urządzenie wielofunkcyjne. Bez zakupu programu powiększającego PFRON nie realizuje wniosków.

Możesz złożyć też wniosek w PCPR. Z PCPR najlepiej nie dyskutować, tylko złożyć wniosek. Będą musieli się do tego ustosunkować i coś Ci odpowiedzieć. Jeśli masz grupę z tytułu wzroku, to bez problemu powinnaś dostać dofinansowanie.

/


  • 0

#33 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 13:12

Dzwoniłam dzisiaj do PFRON-u i mi powiedzili, że takie odgórne zarządzenie jest, że oni tylko zajmują się przekazywaniem kasy na samorządy. Więc na Homera nie ma co liczyć, no i na dofinansowanie od nich też nie , Student oczywiście też w samorządach. Dzwoniłam więc do PCPR a tam o Studencie nie wiele wiedzą, a niby do 28 lutego mieli składać wnioski że przystępują do tego programu, teraz niby mają czas do końca kwietnia. A jeżeli chodzi o dofinansowanie to znowu usłyszałam tę samą śpiewke, że nie mają pieniędzy, że wniosków jest dużo, że w pierwszej kolejności dostają dofinansowanie ludzie na wózkach. No kurde do dyskryminacja jawna, dlaczego niepełnosprawność ruchowa jest traktowana jako ta najważniejsza. Coś widzę, że mam marne szanse na to dofinansowanie.


  • 0

#34 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2013 - 22:15

"w pierwszej kolejności dostają dofinansowanie ludzie na wózkach. No kurde do dyskryminacja jawna, dlaczego niepełnosprawność ruchowa jest traktowana jako ta najważniejsza. Coś widzę, że mam marne szanse na to dofinansowanie".

 

 

pewnie, że wolą powiedzieć, że wniosków jest baaardzo duuużo.

nie patrz na to w ogóle, bo za chwilę dojdziesz do wniosku, że w ogóle nic Ci się nie należy.

składaj mimo to, koniecznie pilnuj terminu i KONIECZNIE daj dobre uzasadnienie, dlaczego należy Ci się dofinansowanie kosztów nauki ("STUDENT"). nie wrzucaj wygórowanych rzeczy, które mają sfinansowac, to i szybciej zweryfikują Ci wniosek.

uważam, że pieniądze na czesne i dojazd do szkoły to i tak spora pomoc.

wybacz, że to piszę, ale wiem, że niektóre osoby proszą o wysokie dofinansowanie,m a później zastanawiają się, co jeszcze uwzględnić w kosztach, żeby im się PFRON do tyłka nie dobrał. trzeba racjonalnie rozważyć sytuację, uargumentować wszystko i czekać na odpowiedź.


Użytkownik Ivona edytował ten post 02 marzec 2013 - 22:16

  • 0

#35 robson100

robson100

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 22:34

Witam . Przecież wiecie że to jedna wielka śc...,a,  wybaczcie ale nie chce mi sie czytac do końca tych odpowiedzi typu " ja dostałem w 2008 roku ale itp, nowy program ..." Jeszcze macie nadzieje, ja straciłem na etapie sprawnego dojazdu. Pozdrawiam tych co mają nadzieje na uzyskanie wsparcia ja  odradzam ( przypłaciłem to rzutem w sm ) i od tamtej pory nie zawracam sobie du.....y tymi bzdurami...


  • 0

#36 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2013 - 12:07

żadna ściema - realna pomoc.

nie chcesz - nie korzystaj. inni jeszcze chcą i mogą.


  • 0

#37 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 14:04

nie wiem jak jest u Was, ale u mnie od stycznia zmieniło sie tyle, że część którą wypisuje lekarz MUSI BYĆ wypisana przez specjalistę.... I tu się pojawia problem...zmieniłam lekarza, miast ortopedy chodzę teraz do cżłowieka który dopiero robi specjalizację...laptop mi już zdechł...więc chciałabym sobie jakos pomoc i zeby mi dofinansowali... Pytałam czy wystarczy od niego pieczatka i ewent pieczoatka przychodni- pani pow nie...czyli co? musze isc zaplacic prywatnie za wizyte do jakiegos ortopedy zeby mi to wypisał...nonsens dla mnie....przeciez nie poprosze chirurga lastycznego,profesora zeby mi takie pierdoly wypisywał...do innych lekarzy nie chodzę...no  ginekolog w najblizszych dniach, ale bez przegieć:D

slowem, irytuja mnie te papiery!!


  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#38 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 08 marzec 2013 - 11:13

Nie składajcie podań do PCPR !!!! Mi odmówili dofinansowania, jakiegokolwiek na laptopa.W dodatku nie przestrzegają 30 dni na odpowiedz i nie można się odwołać. To jest chory kraj, ludzie co na czarno pracują, jeżdzą limuzynami i dostają wszelką pomoc, a człowiek tylko raz w życiu wystąpił o pomoc, żeby chociaż coś przyznali, żeby łatwiej kupić tego laptopa, bo nie mogę wychodzić z domu przez biegunki, no to mają mnie gdzieś i jak tu się nie załamać, nie dość że człowiek chory, to znikąd wsparcia i pomocy:((((


  • 0

#39 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 12 marzec 2013 - 07:29

No to nam tylko zostaje kredyt na niego. A przy rentach socjalnych to PROVIDENT chętnie pospieszy z pomocą. Cudnie. Buuu:(
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#40 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 11:47

złożylam wczoraj wniosek, w przyszlym tygodniu ma być uchwała RM na co i ile dofinansowania potem mają ewentualnie dzwonić... ciekawe co z tego będzie...


  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych