Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

zniżka na przejazdy pkp ,pks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 lukasz121

lukasz121

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 26 maj 2012 - 14:27

Witam. Spotkała mnie dzisiaj taka przygoda jak jechałem PKS. Wchodzę i mówię że poproszę bilet i pokazuje legitymacje osoby niepełnosprawnej a kierowca mówi do Mnie poproszę legitymację szkolną. Może Mi ktoś wytłumaczyć dlaczego, chodzi o to że ulgi będę miał tak długo jak się będę uczył czy co bo czegoś tu nie rozumie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
  • 0

#22 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2012 - 19:52

A jaki bilet kierowca Ci sprzedał, ze zniżką dla ucznia, czy osoby niepełnosprawnej?.
  • 0

#23 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 maj 2012 - 13:49

Witam. Spotkała mnie dzisiaj taka przygoda jak jechałem PKS. Wchodzę i mówię że poproszę bilet i pokazuje legitymacje osoby niepełnosprawnej a kierowca mówi do Mnie poproszę legitymację szkolną.

Wszystko zależy od danego miasta i od tego, jakie w nim obowiązują wytyczne odnośnie ulg na przejazdy PKS dla emerytów lub rencistów. Przykładowo w Krakowie nie ma dla emerytów i rencistów zniżek w autobusach PKS i taką oficjalną informację umieszczono na stronie internetowej (celowo umieściłam link poniżej):
http://krakow.pl/bez...,pks_i_pkp.html
Dla równowagi w Szczecinie są duże zniżki na przejazdy autobusami PKS. Domniemam, że kierowca poprosił Cię o legitymację szkolną, bo być może u Was/w Twoim mieście nie ma zniżek dla emerytów i rencistów na przejazdy PKS i stąd taki finał przygody z Twoim udziałem.
Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#24 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2012 - 14:05

Być może lukasz121 uczęszcza do szkoły dla uczniów dotkniętych inwalidztwem, lub niepełnosprawnością, wtedy taki uczeń posiada legitymację szkolną, która uprawnia go do przejazdu z 78% zniżką, i dlatego kierowca właśnie zażądał legitymacji szkolnej.

Może lukasz121 się odezwie, i opisze bardziej szczegółowo ten przypadek, bo faktycznie jest ciekawy.

Post edytowany - literówka. Moderator.

P.S. Miejmy taką nadzieję, że tak będzie, bo rzeczywiście przypadek ciekawy :)

  • 0

#25 lukasz121

lukasz121

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 27 maj 2012 - 16:23

Witam chodzę do szkoły gdzie wszystko jest normalnie a nie do dla uczniów dotkniętych inwalidztwem, lub niepełnosprawnością. Nie wiem czym kierowca się sugerował tym że miałem plecak każdy może miedz plecak ze sobą. Pierwszy raz Mi się taka sytacja zdarzyła. Mam znaczy stopień niepełnosprawności. A wy jak dużą macie ulgę jak pokazujecie tą białą legitymacje o której mówi Falka powyżej co mówicie do kierowcy jak wsiadacie do autobusu. Poproszę bilet i co dalej........ (jaki). Pozdrawiam
  • 0

#26 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2012 - 17:58

Oczywiście w tym wypadku, kierowca PKS miał obowiązek Ci sprzedać bilet (ulgowy) dla osoby niepełnosprawnej na podstawie legitymacji którą okazałeś, i trzeba było kategorycznie zażądać takiego biletu, który prawnie Ci się należał, przy wejsciu do autobusu zwykle pokazując legitymację, mówię poproszę bilet ulgowy dla O.N, i taki bilet ze zniżką, od kierowcy otrzymuję, dlatego bardzo mnie dziwi Twój przypadek.
  • 0

#27 Zdzich

Zdzich

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 27 maj 2012 - 18:12

Kierowca po prostu zasugerował się twoim młodym wiekiem , do tego ten plecak. Następnym razem poproś o bilet ulgowy, pokaż legitymację i zaznacz że masz I gr. inwalidzką(nie wszyscy znają nową terminologię).
  • 0

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt


#28 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2012 - 18:15

No właśnie, i będzie wszystko już jasne :)
  • 0

#29 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 maj 2012 - 18:46

A wy jak dużą macie ulgę jak pokazujecie tą białą legitymacje o której mówi Falka powyżej co mówicie do kierowcy jak wsiadacie do autobusu. Poproszę bilet i co dalej........ (jaki).

(..) ... i trzeba było kategorycznie zażądać takiego biletu, który prawnie Ci się należał, przy wejsciu do autobusu zwykle pokazując legitymację, mówię poproszę bilet ulgowy dla O.N, i taki bilet ze zniżką

Tutaj zadziała po prostu niewiedza. @Lukaszu121 pamiętaj czasami lepiej się zapytać niż nie zrobić tego w porę, bo mniej wtedy tracimy. Dobrze, że sytuacja się wyjaśniła. Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#30 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 28 maj 2012 - 22:46

A jesli posiadam symbol 04-O na legitymacji to czy przysluguje mi ulgowa karta miejska w Warszawie czy wystarczy pokazac tą zielona legitymacje rencisty?
Pozdrawiam
  • 0

#31 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 maj 2012 - 09:14

(...) czy przysluguje mi ulgowa karta miejska w Warszawie czy wystarczy pokazac tą zielona legitymacje rencisty?

@Mandacik11 do czego służy zielona legitymacja rencisty kilka postów wcześniej wyjaśnił @PiotrM - pisząc:

Legitymacja ZUS zielona karta jest dowodem ubezpieczenia zdrowotnego miedzy innymi i do tego nam służy(osoby na różnego rodzaju rentach od socjalnej po inwalidzką) legitymacja ON służy do zniżek i innych uprawnień.

Odnośnie samych ulg w Warszawie informacje znajdziesz tutaj:
http://www.ztm.waw.pl/?c=142&l=1
Warszawska Karta Miejska i dane kontaktowe:
https://personalizacja.ztm.waw.pl/
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#32 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 29 maj 2012 - 09:30

A jesli posiadam symbol 04-O na legitymacji to czy przysluguje mi ulgowa karta miejska w Warszawie czy wystarczy pokazac tą zielona legitymacje rencisty?
Pozdrawiam

sam posiadam wpis o symbolu 04-O i jadąc pociągiem uzywam tej białej legitymacjii osoby niepełnosprawnej, ponieważ na zielonej legitymacjii nie ma symbolu niepełnosprawnośći i w pociagacg ta zielona legitymacja nie jest honorowana.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#33 andrzej83x

andrzej83x

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 08:55

Taka legitymacja jak jest na zdjęciu wyżej jest wystarczająca.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych