Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Mielno czy Ustka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 23:09

Moi drodzy,chce w tym roku wyjechać z przyjaciółka na 7 dni nad morze.
Wybrałyśmy 2 bocje ,albo Ustkę albo Mielno .Choć dowiedziałam się na innym forum,ze w Ustce sanatoria wcale nie są przystosowane dla wózków. I to mnie zmartwiło,bo to jest miasteczko wiec coś się tam dzieje więcej niż w malutkich miejscowościach ,no i jest gdzie spacerować. Bardzo Was proszę o wszelkie rady dotyczące tych miejscowości ,sanatoriów.Jeśli tam byliście,co Wam się podobało,a co nie. Ja nadal szukam czytam,jednak nie jest mi łatwo.Jestem z lekka skołowana. :huh: To będą moje pierwsze nadmorskie wakacje ; pierwsze i jedyne. Dlatego tak ważne.Liczy się dla mnie atmosfera ,ludzie ,niezbyt daleko morze ,ale i samo sanatorium,wyżywienie ,pokoje łazienki-prysznic pod który można wiechac na wózku.Proszę was bardzo o pomoc .
Poczytalam tu wszystkie działy dotyczące wakacji nad morzem.Jednak i tak jestem zielona.
Przede wszystkim proszę o wypowiedzi osób na wózkach.
Sprawa jest naglaca.
  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2012 - 00:54

Jeśli chodzi o Ustkę, to dostęp do plaży jest dostępny dla wózkowiczów, po promenadzie też można pośmigać, z niektórymi obiektami w mieście może być już problem, podobnie z sanatoriami. Masz jakieś sprecyzowane sanatorium?
  • 0

#3 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 25 styczeń 2012 - 07:26

Jeśli chodzi o Mielno również jest dostosowane dla ON na wózkach. Promenada, podjazd na plażę (pod wodę) na macie, oraz sama miejscowość jest dostosowana. Nie powinnaś mieć problemów z dojazdem gdziekolwiek. Ośrodki które moge polecić a są blisko plaży to Albatros, Syrena, Unitral. Wszystkie w centrum i bardzo bliskiej odległości od morza. Ceny jednak mogą miec w okresie letnim wysokie. Jednak Sanatoria, które są przystosowane myślę, że będą miały podobne ceny. Niestety. Mielno w okresie lipiec i sierpień jest oblegane przez młodych ludzi. Zyje całą noc, więc nie wiem czy będzie Ci to odpowiadało.
W obu miejscowościach tlumy ludzi i na pewno, którąkolwiek wybierzesz będziesz zadowolona. Teraz tylko musisz znaleźć odpowiedni ośrodek :)
Chyba, że masz jakieś już na oku?
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2012 - 19:36

Teraz tylko musisz znaleźć odpowiedni ośrodek :)


No i zamówić pogodę:)
  • 0

#5 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 19:37

Byłam dwa lata temu w Mielnie i byłam zadowolona z pobytu - Ośrodek Anastazja http://www.anastazja.ta.pl/ w centrum, blisko morza, promenady i zjazdu dla wózków, w Ustce byłam kilka lat temu też ładna miejscowość - szukajac ostatnio ośrodka do wózków w Ustce znalazłam Ośrodek Ewa http://www.ewa.ustka.pl/ i sanatorium Tęcza przystosowane dla niepełnosprawnych http://www.tecza.tp1...p?name=eGallery - jedno jest pewne wózkowicze muszą zawsze rezerwować miejsca dużo wcześniej - pozdrawiam
  • 0

#6 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 28 styczeń 2012 - 20:38

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc ,bardzo rozjaśniliście mi temat .
  • 0

#7 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 09 luty 2012 - 21:43

Wybrałam Mielno ośrodek ,, Anastazja '' .Zobaczymy jak będzie.
  • 0

#8 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 10 luty 2012 - 20:59

Byłam w Anastazji na turnusie rehabilitacyjnym z mężem chociaż pobyt traktawaliśmy bardziej wypoczynkowo - zajmowaliśmy większy pokój na pierwszym piętrze z wyjściem na taras ale pokój na parterze w balkonem też jest ok - ogólnie pokoje ładne, ośrodek też, jedzenie małe porcje jak dla nas ( ale inni wczasowicze nie narzekali) ale gastronomii w Mielnie jest dużo więc mieliśmy w czym wybierać, atutem Ośrodka jest położenie w centrum, co pozwala na wieczorne spacery - myślę, że pobyt będzie udany tego Fibi Tobe życzę.
  • 0

#9 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 07 maj 2013 - 23:02

Czy ośrodek Anastazja nie jest oblegany przez starszą grupeę wiekową?


  • 0

#10 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 09 maj 2013 - 22:30

Na turnusie w roku 2010 nie był oblegany przez osoby w wieku 60+ ale to zależy od terminu wypoczynku czy sezon czy po sezonie z reguły osoby starsze wybierają pobyty nad morzem od miesiąca września


Użytkownik katte73 edytował ten post 09 maj 2013 - 22:35

  • 0

#11 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 16 maj 2013 - 20:00

W Mielnie w sezonie lipiec - sierpień średnia wieku to 20-30 lat, więc raczej nie uświadczysz 60+, poza sezonem owszem wtedy jadą starsi, aby móc wypocząć. Jeśli chcesz wypocząć to nie polecam w pełni sezonu jechać, jednak jeśli nie przeszkadzają Ci tłumy ludzi, to spokojnie możesz przyjeżdżać. Anastazja leży przy samej plaży, wszędzie blisko. Obok zjazd dla ON do morza.

Zresztą chyba w większości miejscowości okres lipiec, sierpień jest oblegany przez młodszą część.


  • 1
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#12 Mira1

Mira1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 18:33

Przez wiele lat jeździłam z córką na turnusy rehabilitacyjne do Ustki ,ale w czasie ferii zimowych ,do sanatorium Tęcza.Bardzo mile wspominam ten czas i mimo zimy też było super,,,,,spacery wzdłuż plaży ,ziemia utwardzona .....naprawdę można było odpocząć i powdychać jodu.Sanatorium też bardzo fajne,zabiegi super.....do morza rzut beretem....Jeździłyśmy tam z grupą stowarzyszeniową i bardzo żałuję.że od 3 lat wyjazdy się skończyły.


  • 0

Chcę wykorzystać życie zanim ono wykorzysta mnie........ :rolleyes:


#13 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 22:12

A ja w kwietniu jadę do Mielna do ANASTAZJI...Myślę że będzie dobrze, zamówiłam sobie pokoik 1 osobowy...:-) a jak z czajnikami? Są w pokojach? Czy trzeba wziąć swój z domu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych