Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Porady prawne przez internet a wiarygodność.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2010 - 16:28

Zwracam się z pytaniem, czy ktoś korzystał z porad prawnych przez internetowe portale prawne?
Czy jest uczciwe, po zadaniu pytania w przeciągu 30 sekund wycenić usługę na 151,00 zł.(za odpowiedź na pytanie).
Czy można ufać takim portalom?
  • 0

#2 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 16:38

Czy nie taniej wyniosłaby Cie porada adw.- radcy prawnego, czy jakiegos aplikanta- studenta prawa??
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#3 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2010 - 16:44

Być może. Pytam z pozycji osoby niepełnosprawnej, nie mającej możliwości szukania "na mieście" i przysłowiowych schodach i barierach.
  • 0

#4 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 16:47

Umow sie z prawnikiem telefonicznie u Ciebie !!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 grudzień 2010 - 16:49

Myślę, że próbować zawsze warto. A nóż się uda.
Zostawiam przydatny link:
http://www.niepelnos...l/ledge/x/11848

Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2010 - 16:53

Dziękuję Aniołku :) skorzystam.
Ale nurtuje mnie jednak fakt, czy jest uczciwe żądać opłaty (151,00zł) w ciemno?
  • 0

#7 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 17:20

Michalinko, wg mnie nie warto. Udaj się ze swym problemem na www.forumprawne.org
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 grudzień 2010 - 17:21

Powiem tak - ja lubię wiedzieć za co płacę. Jeśli ktoś najpierw żąda zapłaty - to dla mnie jest to podejrzane i do końca uczciwe. Postępując tak najczęściej więcej się traci niż zyskuje.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2010 - 17:24

Dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam cieplutko :*
  • 0

#10 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 17:43

Witam, jeśli mogę coś polecić autorce wątku i wszystkim, którzy znajdą się w podobnej sytuacji, to warto zajrzeć do tzw. studenckich poradni prawnych. Funkcjonują one na wydziałach prawa uczelni wyższych, głównie uczelni państwowych (np. Uniwersytet Warszawski, Jagielloński, Śląski) studenci prowadzą poradnie prawne dla osób, których nie stać na taką poradę komercyjną. To jest o tyle dobre, że studenci konsultują się bezpośrednio ze swoimi profesorami (tutaj ciekawostka: profesor nauk prawnych lub dr hab. nauk prawnych ma uprawnienia adwokackie "z automatu"). Zatem, porada jest pewna i na pewno profesjonalna, mimo, że bezpłatna.

Powodzenia! :)
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#11 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 18:05

Kiedyś skorzystałem z biura poselskiego.Świadczyło darmową pomoc prawną.Zamiast prawnika były studentki.Nie można było narzekać na ich poziom usług.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#12 aganka

aganka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 10 maj 2013 - 21:20

Zwracam się z pytaniem, czy ktoś korzystał z porad prawnych przez internetowe portale prawne?
Czy jest uczciwe, po zadaniu pytania w przeciągu 30 sekund wycenić usługę na 151,00 zł.(za odpowiedź na pytanie).
Czy można ufać takim portalom?

 

Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z takimi portalami. Owszem uzyskałam odpowiedź, ale... okazało się, że zupełnie błędną i nic się nie zgadzało :( Nie wiem, czy tam pracują prawdziwi eksperci, czy np. jacyś studenci, którzy mało jeszcze wiedzą. Jeśli chcecie mieć pewność, że uzyskacie saensowną poradę i rzeczywistą pomoc, to jednak trzeba wybrać się do kancelarii...


  • 0

#13 kadrowiec

kadrowiec

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 12 maj 2013 - 17:02

Jeśli chodzi o prawo pracy to polecam forum Gofinu: www.forum.gofin.pl - całkiem darmowe, a porady są poparte podstawami prawnymi.


  • 0

#14 aganka

aganka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 12 maj 2013 - 23:43

Jeszcze dokańczając moją poprzednią wypowiedź, to dodam, że np. wykupując miesięczny abonamen, np. w takim Koksztysie, to za nielimitowane porady płaci się tylko 99 zł.... To jest jednak dobra opcja.


  • 0

#15 kadrowiec

kadrowiec

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 13 maj 2013 - 08:55

A na ile lat trzeba zawrzeć umowę z nini aby ten abonament był 99 zł ? 2 czy 3 lata ?


Użytkownik kadrowiec edytował ten post 13 maj 2013 - 08:55

  • 0

#16 aganka

aganka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 13 maj 2013 - 12:31

Minimum to wykupienie takiego abonamentu na pół roku. Ale pamiętaj, że jest to opcja tylko dla osób, które prowadzą małe firmy. Dla większych graczy abonamenty na takie usługi kosztują po 1000 zł, a nawet 4 tysiące...


  • 0

#17 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 14 maj 2013 - 10:52

Taa, nieznajomość prawa szkodzi.Tylko, gdzie jest napisane, że bezpłatne usługi prawniczesą gorsze od tych płatnych?Jestem za poradami prowadzonymi przez studentów, bo im jeszcze się CHCE coś zrobić dla społeczeństwa. Natomiast sceptycznie nastawiona jestem na porady z góry płatne. Większość profesjonalnych prawników nastawiona jest na zarabianie pieniędzy, ot i wszystko, a brudną robotę robią za nich aplikanci.Tak jak powyżej napisano, fora prawne są pełne wartościowych porad, a i do Kodeksu Karnego, czy też Cywilnego mamy dostęp w necie.
  • 0

#18 kadrowiec

kadrowiec

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 19 maj 2013 - 20:21

Ja też wolę takie, które mam na piśmie z podstawą prawną, wyrokiem Sądu Najwyższego itd.


  • 0

#19 aganka

aganka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 23:34



Taa, nieznajomość prawa szkodzi.Tylko, gdzie jest napisane, że bezpłatne usługi prawniczesą gorsze od tych płatnych?Jestem za poradami prowadzonymi przez studentów, bo im jeszcze się CHCE coś zrobić dla społeczeństwa. Natomiast sceptycznie nastawiona jestem na porady z góry płatne.

OK, skoro masz takie podejście to napiszę Ci, że Koksztys daje możliwość bezpłatnego wypróbowania ich usług przez 30 dni. Czyli przez miesiąc masz prawnika na żądanie za darmo. Jak Ci się spodoba to podpiszesz umowę, jak nie - to rezygnujesz :) Chyba uczciwe ;) A jak nie wierzysz to poczytaj o tym tu - http://e-koksztys.pl


  • 0

#20 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 14:20

Ja poczytałam tutaj, tzn. wyczytałam przeróżne tematy i znalazłam taki,ktory mnie interesował.I muszę przyznać,że wykierowali mnie prawidłowo. Jednak nie byłam w sytuacji,by najpierw zapłacić a potem mieć odpowiedź, więc nie dam głowy.powodzenia :)

 

http://www.eporady24...,4,47,4050.html


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych