Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zorza Dziwnówek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 28 czerwiec 2010 - 08:50

Ktoś tam był na turnusie rehabilitacyjnym? Co warto wiedzieć o tym ośrodku?
  • 0

#2 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 03 lipiec 2010 - 07:56

Chyba nikt tam nie był. Poproszę o odzew, jeśli ktoś cokolwiek wie o tym ośrodku. Jak tam jest? Jakie warunki, wyżywienie, rehabilitacja itp. Co warto zabrać. Jadę tam z niepełnosprawnym dzieckiem.
  • 0

#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 lipiec 2010 - 11:53

Tutaj możesz poczytać opinie o tym ośrodku:
http://www.rynekmedy...ystkie_opinie,0
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,23734,0,0

Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 03 lipiec 2010 - 21:26

Kiciu bardzo dziękuję.
  • 0

#5 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 17 luty 2011 - 10:22

Może ktoś szuka ośrodka na turnus. Byłam tam i generalnie oceniam na 3+, tzn. szczególnie polecić nie można .Ośrodek znajduje się b. blisko morza i jest dobry szeroki betonowy zjazd dla wózków. Jeśli ktoś zakwateruje się na parterze wózkiem sobie poradzi (nie ma windy). Składa się z 2 budynków-stołówka osobno. Poza tym rehabilitacja 3+, jedzenie 3+ no czasem zdarzało się lepiej, brakowało jednak zup mlecznych lub mleka, owoców w codziennej diecie, jedzenie raczej monotonne, salceson też bywał, warunki lokalowe 3+, w łazience brzydko pachniało,woda ciekła itp., zdarzało się że nie było rano wody lub bardzo słabe ciśnienie, w nocy b. głośno, nie na terenie ośrodka ale ośrodek leży przy głównej uliczce prowadzącej nad morze a tam codziennie do godz. 4 dyskoteki, rano 6 godz a tu pod oknem traktor i służby sprzątające ulice, brak placu zabaw, samotna huśtawka skuta łańcuchem, jakieś boisko do siatkówki. Personel miły, sprawne przyjęcie do ośrodka, nie było terapii zajęciowej o czym mowa na ich stronie a tylko salka, w której dzieciaki mogły zagrać np. w chińczyka. Salka gimnastyczna ale nikt gimnastyki nie prowadził choćby zbiorowej, salki pilnował pan od KO nie był raczej rehabilitantem. Można było korzystać ze sprzętu typu atlas, rowerek. Do lekarza można było wstąpić 2x na początku i na końcu turnusu (sprawnie przyjmowano), dr nie bardzo umiała zaproponować zabiegi dla dziecka , w razie choroby pomoc medyczna w Dziwnowie- chyba 3km. Malutka miejscowość, latem jest małe wesołe miasteczko, jeśli pada ulice zalewane (słabe skanalizowanie), nieopodal las, brakowało miejsc do spacerów np. na wózku, kawałek promenady wzdłuż parku nadmorskiego.
  • 0

#6 izad75

izad75

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 13:01

Miałam przyjemność być uczestnikiem turnusu rehabilitacyjnego w tym ośrodku i bardzo polecam. Bylam w lipcu więc w samym sezonie. Ośrodek położony przy samej plaży, łagodne zejście. Teren ośrodka ładnie zagospodarowany, zielony i zadrzewiony, mały plac zabaw dla dzieci, jak toś nie znosi dużego słońca to można sobie posiedzieć w cienu na leżaczku i poczytać książkę. Jedzenie przepyszne, domowe obiady. Bogaty program kulturalny: wieczorki przy muzyce na żywo, grill, ognisko, wycieczka autokarowa i wiele innych ciekawych rzeczy oragnizowanych przez Panią KO. Rehabilitacja też na wysokim poziomie. W ogóle cały personel bardzo miły i pomocny. Sama miejscowość nie duża - cicha i spokojna, wszędzie blisko: kościół, sklepiki. Ja oceniem cały pobyt na 5  :) 


Może ktoś był w ośrodku Dariusz w Jastrzebiej Górze? Chodzi mi głównie ile jest do plaży i czy jest łagodne zejście bo otrzymuję sprzeczne informacje a mam problem z chodzeniem i nie chcę się rozczarować.

 

Pozdarwiam


  • 0

#7 anetak1956

anetak1956

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 12:56

Byłam w Zorzy już trzykrotnie. W tym roku też zrobiłam już rezerwację. Bliziutko do morza, pyszne jedzenie, i bardzo sympatyczna Pani Jola, która dba, żeby uczestnikom miło mijał czas. organizowane są różne atrakcje, piesze wycieczki, ogniska, przy których zawsze jest pełno śmiechu. Już nie mogę doczekać się wyjazdu. I nie ma znaczenia pogoda bo jeszcze nigdy nie wróciłam do domu znudzona.


  • 0

#8 edga1

edga1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 20:43

Uczestniczyliśmy w turnusie rehabilitacyjnym w ORW Zorza w m-cu czerwcu z grupą emerytów z Opola.

 

Jedynym plusem tego ośrodka jest położenie bardzo blisko morza.

 

Natomiast przeważały same minusy do których zalicza się :

 

- brak wywieszonych jadłospisów na kolejne dni pobytu,

- jedzenie monotonne powtarzające się w kolejnych dniach,

- wielkość porcji posiłków jak dla małego dziecka a nie osoby dorosłej,

- pokój przeznaczony dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim bardzo mały,

- brudne ściany ze śladami po komarach,brudne firanki i zasłony oraz okna które zostały umyte dopiero na   koniec turnusu,

- miejsce prysznicowe bez prawidłowo działającego odpływu wody, która wylewała się na całą łazienkę,

- w łazience panował fetor z ubikacji, dlatego należy zaopatrzyć się we własnym zakresie w różnego rodzaju kostki WC i odświeżacze zapachowe,

- w ofercie ośrodek zapewniał dostęp do krytego basenu kąpielowego który nie był czynny. Sama nazwa "basen kąpielowy" zakrwawa na kpinę z uwagi na usytuowanie w szopie bez wentylacji i wielkości plastikowej niecki basenu,

- brak dostępu do internetu (WiFi) pomimo iż występuje taka oferta na stronie internetowej ośrodka,

- kierownik ośrodka mało uprzejmy.

 Nie polecam tego ośrodka.

 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych