Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Turnus rehabilitacyjny - gdzie byliście? Wasze opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 09 kwiecień 2010 - 23:18

Zakładam nowy wątek mimo iż temat turnusu rehabilitacyjnego nie raz już się przewijał na forum...
Chciałabym ten temat poświęcić na opinie na temat ośrodków, w których przebywaliście - gdzie byliście, kiedy, czy byliście zadowoleni z pobytu, czy nie - dlaczego? Krótko, zwięźle i na temat.

Liczę na Wasze wpisy.
  • 0

#2 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 15:01

Ja byłem w 2 połowie Października tamtego roku w Sarbinowie w ośrodku Kamyczek.
Co do turnusu nie mam zastrzeżeń i jestem bardzo zadowolony z pobytu, nie dość że pogoda dopisała to w dodatku pobyt był miły, było sporo możliwości wypełnienia sobie czasu, zwiedzenia okolicy, posiłki były syte, za każdym razem urozmaicone i w dodatku cena jak na możliwości była wręcz rewelacyjna :)
Co do morza, było tylko 50 m do plaży :)
  • 1

#3 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 21:18

Dziękuję za wypowiedź.

Czekam na kolejne opinie.
Zapytam: czy ktoś z Was był w Jantarze, np. w ośrodku Neptun? Jak daleko jest nad morze?
  • 0

#4 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 22:22

W Osrodku "PERŁA" i"WILLA POD SOSNAMI"w Międzywodziu pow. Kamień Pom. gdzie byłem 6-8lat temu z turnusu lekarzy JJ Kołeckich byłem b. niezadowolony gdyż :
1. Warunki były mierne, często psuła się elektryka w budynku i światła nie było 5-7 godz.,
2. Jedzenie w karcie- menu wypisywali iż na śniadanie w dn... będzie szynka, a był salceson, na obiad miała być pieczeń, a była wątróbka, a kiedyś w MENU na kolacje zamiast kiełbasy na gorąco była kaszanka.
3. Kadra byla małokompetentna, gdyż pielęgniarka była też recepcjonistka i kelnerką, a konserwator pracownikiemKO i sanitariuszem.... W budynku brudno i zimno-budynek typu bunkier... Za turnus płaciło się ok 350-550zł za tydzien. 3 Rehabilitantów na 70-80 uczestników to zbyt malo by oni się wyrabiali z pracą
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#5 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 10 kwiecień 2010 - 22:53

Dziękuję bardzo za Twoją wypowiedź.
  • 0

#6 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 10:23

Ja byłam 2 lata temu na turnusie rehabiltacyjnym w Busku -Zdrój.Jedzenia było bardzo dużo i było bardzo smaczne.W pobliżu były dwa bardzo ładne parki,lecz niestety nie dopisała mi pogoda.Niestety minusem było to,że łazienki kompletnie nie były przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i niestety podczas całego pobytu nie zrobiono mi ani jednego badania.
  • 0

#7 bladamalpa

bladamalpa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 18:45

hej, a wiek kots gdzie sa najlepsze sanatoria w zakresie lecznictwa chorob skornych?
  • 0

#8 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 19:21

meg0000 - w jakim ośrodku byłaś?
  • 0

#9 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 19:25

Godnym polecenia wydaje mi sie na Dolnym Sląsku sanatorium JUBILAT, STANISŁAW, ADAM w Lądku Zdr. oraz Polanica Zdr. i "Wielka Pieniawa" Byłem tam i wspominam miło!!
  • 1
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#10 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 12 kwiecień 2010 - 09:00

Witajcie. Ja byłem dwa razy w "Marzeniu" w Zakopanem, ul. Pardałówka. Jest tam w miarę dobrze. Pokoje w miarę, ale czasami trzeba się wykłócić o pokój. Za drugim razem chcieli mi dać pokój z łazienką na korytarzu, czyli łazienka na jakieś trzy|cztery pokoje. Wykłóciłem się o pokój z łazienką grożąc że rezygnuje z turnusu u nich, no i dostałem fajny pokój z łazienką. Wyżywienie ok, przynajmniej dla mnie. Dwie wycieczki i dwa zabiegi dziennie wliczone w cenę. Resztę zabiegów można dokupić. Jeśli ktoś ma niepełnosprawność związaną z narządem ruchu tak jak ja, to jeśli chodzi o Zakopane i o turnus to raczej nie ma za dużego wyboru. Są dwa ośrodki w samym Zakopanym. Jeden to "Marzenie" w którym byłem. Drugi jest niedaleko "Marzenia", ale jest dużo droższy. Nie pamiętam niestety nazwy ośrodka ani ulicy. Ponoć jest tam lux. Trzeci i ostatni jest w okolicach Zakopanego, we wsi Mużacichle, albo coś takiego. Tego nie polecam. Ponoć gorzej niż w "Marzeniu". Jeśli chodzi o inne niesprawności to jest większy wybór w turnusach w Zakopanym. Acha, w "Marzeniu" jest jeden budynek przystosowany do wózków inwalidzkich (winda). Ja mam inwalidztwo związane z rękoma, ale jest zakwalifikowane jako schorzenie narządu ruchu, także bariery utrudniające funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym mi nie przeszkadzają. Wybieram tam się po raz trzeci (w 2011 roku), bo nie zaliczyłem jeszcze wszystkich szczytów. Byłem na Giewoncie, ale chciałbym wejść na Świnice i marzy mi się Gerlach po stronie Słowackiej. Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

#11 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 12 kwiecień 2010 - 09:15

Punk możesz coś rozwinąć o Kamyczku? Jakie warunki w pokoju, będą dobre dla alergika- nie ma zagrzybienia? Rehabilitacja jak wygląda? baza zabiegowa, pokoje i stołówka w jednym budynku czy trzeba biegać?Jest zjazd na plażę?Mi raczej chodzi o spokój.
  • 0

#12 groiwona

groiwona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 12 kwiecień 2010 - 12:38

na pewno nie polecam ośrodka Piramida w Darłówku, kompletnie brak słów...........w Lądku Zdroju jest dość fajna baza zabiegowa, cały kompleks sanatoryjny i na różne zabiegi chodzi się do różnych ośrodków ale za to kadra i zabiegi super. Niedługo jadę do Polanicy więc napiszę co tam słychać.
  • 0

#13 lidiaa56

lidiaa56

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:57

ja wybieram sie do Dziwnówka do ośrodka Contessa w terminie 19 czerwca,jedzie może z was ktoś.....zapraszam na kawę i ciacho.
  • 0

#14 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 12:09

Dziękuję WSZYSTKIM za wpisy i liczę, że to dopiero początek.

Może ktoś z Was był w ośrodku PERŁA w USTCE? gruby77 pisał o Perle, ale w Międzywodziu, może ktoś z Was był w Ustce - czekam na opinie.


Pozdrawiam :-)
  • 0

#15 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 23:10

[quote name='barbara123]Punk możesz coś rozwinąć o Kamyczku? Jakie warunki w pokoju' date=' będą dobre dla alergika- nie ma zagrzybienia? Rehabilitacja jak wygląda? baza zabiegowa, pokoje i stołówka w jednym budynku czy trzeba biegać?Jest zjazd na plażę?Mi raczej chodzi o spokój.[/quote']
Więc tak, pokoje czyste i dbają o porządek, poza tym teraz maja remontować ośrodek więc na sezon wiosenny powinien już być jeszcze ładniejszy, jeśli chodzi o zabiegi to są 2 w ciągu dnia, a w czasie wycieczek nie ma wtedy zabiegów.
Pokoje, stołówka i zabiegi oczywiście w jednym budynku, co do plaży to jest zjazd na plaże nie jest zaraz przy budynku, a raczej jakieś ze 500 czy 700 m od budynku.
na pewno w lecie na spokój bym nie liczył bo wtedy każde miejsce jest oblegane, ale taki październik to jest rewelacyjny.
Atmosfera jest typowo rodzinna. jak na tak spory ośrodek bo są parter i piętro dla bardziej sprawnych.
  • 0

#16 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 07:09

Punk,bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
  • 0

#17 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 10:03

Krysztalki lodu- We włókniarzu
  • 0

#18 iwonahan1

iwonahan1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 11:57

Witam! Jestem nową użytkowniczką tego forum, bo mój syn od niedawna choruje - złuszczenie głowy kości udowej. Chcę wybrać się z nim nad morze na turnus rehabilitacyjny. BŁEGAM - doradźcie mi jakiś fajny i niezbyt drogi ośrodek, już sama nie wiem, gdzie pojechać. Będę wdzięczna za każdą radę i opinię. Pozdarawiam wszystkich. Iwona
  • 0

#19 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:05

W zeszłym roku byłem w Busku w ośrodku „Nida-Zdrój” bardzo fajny ośrodek oczywiście dostosowany do osób poruszających się na wózkach(windy,podjazdy,dodatkowy barierki)jedzenie dobre baza zabiegowa super ludzie mili teren w około i dalej łagodny nie natknąłem się na rzeczy, które bym musiał negatywnie komentować nic tylko wypoczywać i zdrowieć tak wiec polecam ten ośrodek i jestem za obiema rekami
  • 0

#20 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 15:53

Kto chce jechać ze mną? :P
Wybieram się nad morze, tylko co do ośrodka jeszcze niezdecydowana(e) :-).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych