Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Hipoterapia, jazda konna dla ON - próbowaliście?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Issabella

Issabella

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 28 luty 2010 - 00:27

Ja byłam poddawana hipoterapii od 4 roku życia, później ( Od 12 rż) zaczęłam jazdę konną dla ON i jeżdżę do dzisiaj. Muszę wam powiedzieć, że dla nas osób po mpd to cudowna sprawa. Efekty "współpracy" z koniem :
- rozluźnienie ciała
- poprawa koordynacji ruchowej
- relaks
i dłuuugo bym jeszcze mogła wymieniać:)

Czekam na wsze doświadczenia i opinie w tej sprawie:D
  • 0
Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz...

#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2010 - 18:34

Też miałem okazję lata temu uczęszczać na zajęcia z hipoterapii (okres szkolny). Później się urwało, a następnie po paru latach znów reaktywowało ( na ledwie kilka miesięcy, ale zawsze). Obecnie wspominam ten okres z niejaką nostalgią ( zwłaszcza dyskusje z panią...terapeutką, instruktorką? - w tym późniejszym okresie). Pamiętam, że nigdy nie lubiłem, gdy koń przechodził w kłus, a także, że na początku bałem się upadku z grzbietu ( raz prawie mi się udało :D), ale po pewnym czasie wprawa zrobiła swoje i nawet dostawałem lejce do rąk podczas spacerów ( oczywiście przy pełnej asekuracji idącej obok instruktorki).
  • 0

#3 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 20:51

ja od 2 roku do 16 roku życia jeździłem na hipoterapię i rzeczywiście pomagało ehh tak te czasy nie wrócą a fajnie było
  • 0

#4 Isiek154

Isiek154

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 26 maj 2010 - 10:29

Miło sobie na koniku pojeździć :)
  • 0
Mister independent :)

#5 sandra

sandra

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 03 maj 2010 - 22:04

konie są od bardzo dawna obecne w moim życiu:) jeżdżę już18 lat oczywiście najpierw to była hipoterapia później zaczęłam się uczyć jeździć małymi kroczkami, obecnie jeżdżę już na zawody parajeździeckie i mam nadzieje że dam rade dalej rozwijać się w tym kierunku wszyskim którzy mają ochotę i okazje spróbować serdecznie polecam
"Największe szczęście w świecie na końskim znajdziesz grzbiecie"
  • 0

#6 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 27 maj 2010 - 09:16

Fajnie Wam że tak mieliście. ja nie miałam rehabilitacji jako dziecko. na koniku jeździłam trochę w liceum. 2 razy w tygodniu przez rok a teraz to tylko parę minut jak się trafi na turnusie. ale fajna sprawa
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#7 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 27 maj 2010 - 16:51

Uważam, że wszystkiego w życiu trzeba spróbować :D. Wciąż czekam na swojego konika :-))
  • 0

#8 aneczka18

aneczka18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 01 sierpień 2010 - 17:49

właśnie zastanawiam się nad Hipoterapia żeby zacząć,,ale mam obawy : ja się nie utrzymam na koniu , ponieważ mam problemy z równowagą , i nie wejdę na konia ... itp. doradźcie mi co mam zrobić , i jak było u waz.Z góry dziękuję. Pozdrawiam
  • 0

#9 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 01 sierpień 2010 - 20:09

ja też nie wejdę zawsze mnie ktoś wrzucał, normalne a problem z równowagą to normalne, też mam. nie bój się nie gal0opuje się na komniku tylkjo powoli powoli wszystko. radzę spróbować, nie zostaniesz z koniem sama, instruktorzy rehabilitanci czy z kim tam będziesz nie dopuszczą by stała ci się krzywda
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#10 aneczka18

aneczka18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 01 sierpień 2010 - 21:10

dziękuję Marta za dobą radę trochę mnie upoiłaś . Mam jeszcze jedno pytanie czy widzisz poprawę jak zaczęłaś hipoterapia , czy koń czymś ci pomógł i teraz ci łatwiej?
  • 0

#11 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 02 sierpień 2010 - 15:09

Z reguły jest tak, ze albo jest tzw. mostek przez ktory mozna latwiej wejsc na konia, albo cię wrzucaja :) Z równowagą to jest róznie - ci co jej wcale nie utrzymują nie mogą jezdzic konno. Ale warto sprobowac, tym bardziej, ze na początku ktos zawsze idzie obok i cię trzyma.

Ze swojej strony polecam tez jazdę w siodle. Swietne dopelnienie hipoterapii. Fakt, ze nie czuje sie ciepla konia, ale nogi i kręgoslup dalej pracują. Poza tym, po kilkunastu takich zajeciach mozna przejsc do nauki jazdy - jesli kogos takowa by interesowala ;)
  • 0

#12 katarzynat

katarzynat

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 02 sierpień 2010 - 17:23

Jako dziecko parę razy brałam udział w zajęciach z hipoterapii na turnusach rehabilitacyjnych - fajna sprawa, na mnie działało to rozluźniająco.
  • 0

#13 klaudencja1987

klaudencja1987

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 14:51

Hej!

Byłam poddawana hipoterapii jako mała dziewczynka. Teraz mam 23 lata i już niestety nie jeżdżę na zajęcia z hipoterapii, ale bardzo miło wspominam ten czas. Kontakt ze zwierzęciem niesamowicie pozwala się otworzyć nie tylko w stosunku do zwierząt, ale także i ludzi. Tym, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w zajęciach z hipoterapii - polecam! Jest to coś wspaniałego!

Pozdrawiam serdecznie,

Klaudia
  • 0

#14 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:18

ja też mialam kiedys hipoterapie bardzo fajna sprawa konie to wspaniale zwierzeta chciala bym znow jezdzic ale niestety nie mam gdzie
  • 0
nasza miłość trwa

#15 klaudencja1987

klaudencja1987

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:57

Bini6, trudno się z Tobą nie zgodzić - hipoterapia to super sprawa, a konie to naprawdę fantastyczne, mądre i inteligentne zwierzęta... (kiedy byłam dzieckiem marzyłam o tym, żeby mieć własnego konia... kto wie może kiedyś się to marzenie spełni... ;))

Pozdrawiam serdecznie,

Klaudia
  • 0

#16 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 11:19

Ja jeździłam konną fajna sprawa :) :)
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#17 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 13:44

Ta... też kiedyś jeździłam, przez krótki okres czasu ale mimo wszystko fajnie to wspominam.
  • 0

#18 lipton

lipton

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 10 listopad 2010 - 18:34

aneczko18 nie ma się czego bać przecież będą z Tobą ludzie, którzy w razie czego Cię złapią, a zacznijmy od tego że w ogóle nie pozwolą ci spaść bo jak mawiał klasyk od tego oni są, od tego są oni:)
sam kiedyś miałem okazję spróbować tego"sportu i powiem, że warto, pomimo tego że koń nastąpił kopytem na moją stopę:) nie zawahałbym się jeszcze raz spróbować:d
  • 0

#19 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 14 listopad 2010 - 13:05

Nie wiem jak to jest ale ludzie zawsze chcą mieć coś a nie mogą a inni mają a nie chcą albo się boją. I z tą jazdą jest tak samo. Ci którzy by chcieli jeździć nie mają gdzie , a ci którzy mają możliwośc jazdy to nie chcą albo się boją. Myślę, że spróbować trzeba a potem decydować czy tak czy nie. Poddać się tak od razu to będzie się do końca życia zastanawiać co by było gdyby....
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#20 Gość_AleksandraU127_*

Gość_AleksandraU127_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2014 - 13:14

U mnie jazda konna to rewelacyjna sprawa jeszcze do tego zgodna z moimi zainteresowaniami.  :)  Moim zdaniem jest to najlepszy sposób rehabilitacji  ponieważ rozluźnia i po tym łatwiej się chodzi, normalnie po koniu mam nogi jak z galarety nic tak mi nie pomogło jak jazda konna oczywiście chciała bym   jeździć na siodle ale instruktor powiedział mi że to by nic nie dało więc dałam sobie z tym spokój, 

 

Polecam naprawdę warto spróbować :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych