Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

endoproteza biodra a obcasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 izunka

izunka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 19:34

jestem 5 miesiecy po operacji, chcialam zapytac czy od czasu do czasu moge zalozyc buty na obcasie? drogie panie jakies doswiadczenia w tej kwestii?
i jeszcze jedno pytanie. miewam czasem taki dziwny ucisk, nie bol ale tak jakby w nodze mnie cos uciskalo w okolicach uda, nad kolanem po zewnetrznej stronie oraz w okolicach blizny, nie wiem co to moze byc, miesnie?
dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
  • 0

#2 bozena59

bozena59

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 28 listopad 2009 - 16:47

Ja jestem rok po operacji , nieraz założe buty na obcasie , nie wiem czy dobrze , ale jakis zmian nie widzę.
jeśli chodzi o różne bóle ie ma tak łątwo ja tez nieraz odczuwam jakis duyskomfort, może jak za długo siedze , popracuje w domu . Ale cieszmy sie , ze możemy chodzic, pracowac, sprzatac w domu , hhaaa
  • 0

#3 iwonakaminska76

iwonakaminska76

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 10 grudzień 2009 - 00:21

Niestety, muszę Ciebie zmartwić. Założenie szpilek zazwyczaj kończy się zwiększeniem lordozy lędźwiowej (ból kręgosłupa lędźwiowego) a to pociaga za sobą zwiększenie kyfozy piersiowej (sztywność tego odcinka i kłopoty w pracy przepony i kl.piersiowej) a to wymusza reakcję nastawczą z oczu - to znaczy wysunięcie głowy w przód (bóle szyi, drętwienie karku, zawroty głowy). Owszem, pośladki są napięte bo miednica przez uniesienie pięt została zdestabilizowana i właśnie one muszą to skompensować. Ale każda akcja rodzi reakcję - przy takim ustawieniu tułowia stawy kolanowe muszą wejść w przeprost (utrata mozliwości amortyzacji uderzenia pięty o ziemię podczas chodzenia - biedne biodra/biedny kręgosłup). Jak myślicie, co w przypadku takiej pełnej destabilizacji muszą zrobić Wasze łydki? Muszą się napiąć. I to napięcie musi być naprawdę potężne aby całą tę chwiejną konstrukcję utrzymć w pionie. Dlatego właśnie, zdejmując szpilki musicie tak często rozcierać łydki......

To wypowiedź świetnego fizjoterapeuty z Warszawy Treść skopiowałam z forum www.bioderko.vel.pl a tu jest rozwinięty temat obcasów po alloplastyce biodra http://bioderko.vel....obcasy&start=30
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych